Şehnaz Gülşen

Şehnaz Gülşen

Yazar
8.3/10
140 Kişi
·
283
Okunma
·
30
Beğeni
·
2.351
Gösterim
" Sen delirdim mi? Beni nasıl kaçıracaksın?"
Adamın gözleri zifiri karanlığa Gömüldü o an.
"Delirtiler lan beni. Karımı bırakmayacağımı söylemiştim. Kuşku mu duydun bundan,
Dizi tadında bir çırpıda okunabilen bir kitap. Bazen böyle molalar vermek iyi geliyor. Doğu kültürü güzel bir hikaye ile anlatılmış. Bazı yörelerde ölen kardeşin eşini diğer kardeşin alması bana hep tuhaf gelmiştir. Kitap da bu kader le açıklanıyor ama burada bir aşk hikayesi var. Okunabilir.
Şuana kadar çok güzel gidiyor devamının da böyle olacağına şüphem yok :) Şehnaz Gülşen gerçekten hakkımı vererek yazmış. Bazı arkadaşlarım bu tür kitapları okumamı tuhaflıyor ama ben yine de seviyorum :))
Her kes üzerini örtsede bir yaşam gerçeğini o kadar ince anlatmış ki empati kurmak dan öte yaşıyorsunuz. Gelenek ya da töre gibi saçma isimlerle kadınlara dayatılan çocuk yoksa kuma var gibi bir mantığın taraflara neler yaptığını görüyoruz.
Toplumumuzda sadece çocuk olmaması değil, erkek çocuk olmadığı için de kuma getiren örnekler var. Şükür ki biraz azaldı artık. Yazar iki kadının ve arada kalan erkeğin davranış ve duygularını çok güzel analiz etmiş.okunabilir bir kitap
Akıllara zarar. Tek kelimeyle mükemmel. 3. Şimdilik sadece Tüyap kitap fuarında olacakmış artık ne zaman İnternete düşerse diye sabırsızlıkla bekliyorum
En son ne zaman bu kadar ağladığımı bu denli nefessiz kaldığımı hatırlamıyorum. Sanki bi el boğazımı sıkmışta nefes alamıyordum okurken. Her sayfası her satırı ayrı bi hüzün barındırıyordu. Adamın bu kadar çaresiz kalması çocuğu olmayan kadının sergilediği olgunluk akıllara zarar cinsten ve kuma olarak gelen kadının dramı. Ağlamak isteyen herkes gönül rahatlığıyla okuyabilir. İkinci kitabın gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.
Şehnaz &Gülşen 'in yayınlanan dördüncü kitabı Emanet Gelin 2 'yi diyebilirim ki diğerlerinden daha bi keyifle okuyup bitirdim. Bi kere bu kitapta favori karakterim Helin 'di. Eli maşalı, dili İğneli gelin yer yer hüzünlendirse de en çok güldürdü ve bir o kadar da yaptıkları ile gururlandırdı. Yazarlar, özellikle evlilik ve töreler konusunda Doğu kültürümüzü anlatırken hakkını vererek yazıya dökmüş. Öyle ki zaman zaman hikayenin içindeymiş hissini uyandıran anlatımı oldukça etkileyiciydi. Birinci kitaptaki baş kahramanlar Berçem ve Barzan Ağa yine baş rollerdeydi ancak bu defa iki çiftimiz daha eşlik etti onlara. Afran ve Alaz, Miran Ağa ve Helin. Her bir çiftin yaşadıkları mecburiyetler, uymak zorunda kaldıkları töreleri, katlanması güç kayıplar olduğu gibi sadece kıvılcımının yeterli olduğu aşkın ve sevginin kendini göstermesiyle renklenen hayatlarını akıcı ve okunası bir dille anlatan güzel bir romandı.
Emanet Gelin serisini daha çok sevmiştim. Kuma serisi beni biraz kötü etkiledi. Bir adamın iki kadını birden sevmesini anlayamıyorum ve bence ilk kadına haksızlık yapıldığını hissediyorum. Ve kitabın sonunda öyle bir yer de bitiyor ki ister istemez 3. kitabı merak için okuyacağım.
Beni resmen depreyona soktu bu seri ya..
Evet kitabı bitirdim ama ben de bittm. Kadın bir okur olarak okumak ister istemez empati yaparak okumanıza neden oluyor. Arkadaşımın yoğun tavsiyesi üzerine okuduğum bu kitabı empati yapmaktan sinirlerim alt üst olarak okudum. Anlatılmak istenen duygular öyle inandırıcı bir dille betimlenmişki Eroğlu Konağı'nda yaşayarak okudum resmen. Ben kitap baş karakterlerinden Ezo 'cuyum arkadaş. Evet Beritan için de çok sıkıntılı günler geçti ama yine de Ezo taraftarıyım .İkinci kitabı da sabırsızlıkla bekliyorum
Evet son zamanlarda okuduğum 3. @sehnaz.gulsenn kitabıydı #emanetgelin . Yine Güneydoğu 'da geçiyor hikâyemiz, Mardin 'de. Kadınların hanım aga olmadığı sürece özgür iradeleri dışında evlilik gibi yaşamlarını tümden etkileyecek kararları veremediği gözler önüne seriliyor. Bununla beraber hor görülen, ezilen dolaysıyla kaderine razı gelen kadınlarımızı hemen hemen en ince detaylara kadar anlatıyor kitap. Aynı zamanda kitabın konusu gereği ölen abisinin eşi ile zoraki evlendirilen Barzan Ağa ,emanet gelini güzeller güzeli Berçem 'e her ne kadar oldukça kötü davranışlar sergilediyse de aşk girince araya akan sular durulur misali zalim Barzan Aşık Barzan 'a dönüşebilir yani. Kitabın sonuna gelince final olmadığı devamının yan karakterler ile aynı yüksek tempoda devam edeceğini gösterdi. Duyguları oldukça gerçekçi yansıtan ama bir çok yerinde içim ezilerek okuduğum bir kitap oldu benim için.
#okudumbitti
#kitapyorum
#şehnazgülen
#emanetgelin
Mardinde doğup büyüyen emanet Berçem. Annesi babası ve ili ağabeyini kaybedince ailesinden kalan tek kişi dayısıyla kalmıştı. 14 yaşına kadar ona bakan dayısı sonra güvendiği Hezeroğlu konağına onu emanet etti.
Berçem' e kızı gibi sahip çıktı aile ama büyüyüp güzelleşince Berçem'i isteyenler olmaya başladı bunlardan biri de evin büyük oğluydu. Onunla evlenme kararı aldılar. Ama ne yazık ki kocası düğün gecesi vuruldu.
Berçem'in eşini kim vurdu?
Düğün gecesi neden vuruldu?
Kocası ölen kadın kaynı ile evlendirildi. İkisi de istememesine rağmen adetleri gereği evlendiler. İstanbulda olan Barzan Hezeroğlu ile evlenmişti birbirlerini hiç görmemişlerdi.
Bu evlilik nasıl yürüyecekti?
İnsan adet diye biriyle evli kalabilirmiydi?
İstanbul’un arsız Erkut’u, Mardin’in Barzan Ağa’sı… Yaşadığı iki hayatı da parmağında çevirebilen Zalim Hezeroğlu.
Barzan İstanbulda bir iş adamıydı ve orada da bir hayatı sevdiği vardı.
Sevdiği kişi ile evlilik planları yaparken bu evliliğin çıkması iki tarafı da mutsuz etmişti. Barzan değil evli olmak onun yanında olmasını bile istemiyordu.
Barzan ve Berçem'in evliliği nasıl sürecek?
Berçem tekrar Mandin'e neden dönüyor?
Tüm bu soruların cevabı kitapta canlar. Kitap o kadar güzeldi ki içinde yaşadım sanki onlarla beraber. Konakta gezdim içli köfte yoğurdum. :) Her zaman derim ben kitaplarla oturduğum yerden gezmeyi seviyorum. İkinci kitabı mutlaka almalıyım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Şehnaz Gülşen
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 30 okur beğendi.
  • 283 okur okudu.
  • 34 okur okuyor.
  • 287 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.