Selda Keser

Selda Keser

Yazar
9.5/10
10 Kişi
·
9
Okunma
·
3
Beğeni
·
18
Gösterim
Her fıravunun bir Musa'si çıkarmış. Insani her zalimden kurtaracak bir kurtarıcı... Iste benim, daha doğrusu bizim kurtarıcımız sensin.
424 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
İnsan aşık olunca ya solundan ya soluğundan olur... Bu yüzden aşka direnişim, bu yüzden küle dönüşlerim...
.
.
Merhabalar sevgili kitap dostlarım Selda Keser kalemiyle tanışma kitabım olan #hizmetçi kitap yorumuyla geldim
.
Bugün sizleri evlere şenlik Mira ve ablası Burcu ile tanıştıracağım. Hizmetçi olarak girdiği evde, hem kendisini hem kardeşini saklayacaktı. Plan basitti.. Ama planlarda "Aşk" yoktu. Hem de nemrut, aksi patronu Çınar Bey'e... Burcu bir yandan, yeni adım attığı bu hayata uyum sağlamaya çalışacak, bir yandan da yıllardır uzak durduğu küçük, zeki kardeşine bakacak... Bir de kötü amca işin içine girdiği vakit işler hepten sarpa saracak...
.
Gizem içinde gizem, oyun içinde oyun, sırlarla ve acılarla örülü bir geçmiş... Herşeyden önce kendini ve kardeşini affetmek ve yeniden hayata, aşka tutunmak isteyen Burcu 'nun sıcacık hikayesine ortak olmak isterseniz bu güzel kitap tavsiyemdir der hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim Kitapla Kalın
424 syf.
·Beğendi·8/10
#okudumbitti #kitapyorum
#hizmetçi 423 Sayfa

.
"Kaybetmek... Hiç beklemediğin bir anda en sevdiğin insanları kaybetmek dünyanın en ağır acısıydı."

"Dünya bazen insana kapkaranlık görünür de bazen kendini koca dünyada yapayalnız, değersiz hissedersin."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere çok severek okuduğum harika bir gençlik romanı kitabı ile geldim. Kitabı okurken her duyguyu yaşadım, betimlemeler tam tadında olmuş... Yazarın kalemi sade olmasına rağmen kurgusu inanılmaz güzeldi, özellikle Çınar karakteri beni benden aldı... Tabii Mira'yı da unutmamak gerekir.
Gelelim kitabın konusuna.
.
Annesinin ölümü ve babasının intiharından sonra iflasın eşiğine gelen ve yaşadıkları malikâneyi boşaltmak zorunda kalan Burhan Atsız'ın kızları Burcu ve Mira. Her ne kadar hikâye böyle başlasa da ilerleyen bölümlerde yok artık diyeceksiniz... Burcu her şeyi öyle güzel planlamıştı ki Çınar beyin evine hizmetçi olarak işe başladığında kimsenin onları bulamıyacağını düşünüyordu. Ancak gerçekler illaki gün yüzüne çıkacaktı..
.
Burcu ilk başlarda zorlansa da zamanla işini aşkla yapmaya başlar, çünkü kendisi de Çınar'a deliler gibi aşık olur. Çınar da Burcu'ya karşı boş değildir ve ne tesadüf ki ikisinin de ailesi yok. Peki ama Burcu neden gerçekleri Çınar'a anlatmıyordu? Babası gerçekten intihar mı etmişti, yoksa herşey bir oyundan mı ibaret? Burcu'nun amcası bu hikâyenin neresinde dersiniz? Çınar'ın hayatına oyunlar oynayarak giren Burcu, zamanla her şeyi öğrenen Çınar'a ne cevap verecektir. Ya Çınar tüm gerçekleri öğrendiğinde ne yapacak dersiniz?
.
Aslında kitabın ilk sayfalarında sıradan bir aşk hikayesi diye düşünmüştüm, lakin sayfaları çevirdikçe yanıldığımı anladım ve yazarın okura verdiği ince mesajlara bayıldım. Hikâye içinde hikâye okudum... Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen kalemini aşırı sevdim, olayları ilmek ilmek işlemiş ve kitabın son sayfalarında yıllar sonra karakterlerin yaşadığı hayatı da kaleme alması takdire şayandı. Kendisiyle tanışmak beni çok mutlu etti, sıcacık sohbeti için de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Yolun açık kalemin daim olsun canım Selda Keser
Epsilon Yayınevi
424 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Çınar yüzüme derinlemesine bakarken, bir adama bu kadar kolay nasıl aşık olunur diye düşünüyordum. Düşüncelerden düşünce beğenirken, onun hayatından hiç çıkmak istemediğimi anlıyor, ondan uzaklaşma fikrinin bile canımı yaktığını hissediyordum.
"Çınar." Şimdi Çınar tam karşımdaydı. Hatta burnumun dibindeydi. Çınar acı içinde kıvranarak bir elini sol yanağıma koydu, diğer elini de kapıya dayayarak. "Söyle... Söyle, benden gizlediğin o önemli şey ne? Neden kaçıp buralara kadar geldin?" Kaçmadım ben sana geldim, neden hala bunu göremiyorsun.
"Mira senin kızın, değil mi? Onu se7en doğurdun.. Bu yüzden can acın bu yüzden benden kaçışların.. Kardeşin dediğin kız aslında senin kızın.."


#arkakapak

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir!
Ve bazen yalanlar savunma kalenizin en güçlü taşları olabilir.
Eğer hayatta tutunacak tek dalınız bile kalmamışsa ve üstelik canınızdan da değerli bir varlığı korumak zorundaysanız...
Burcu için durum tam da buydu! Hizmetçi olarak girdiği evde hem kendisini hem kardeşini saklayabilirdi, öyle güzel planlamıştı ki her şeyi, kimse onları bulamazdı. Ancak gerçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu vardı. Tüm yalanlar bir bir ortaya dökülürken Burcu ev sahibine, o aksi ve ters adama masumiyetini nasıl ispatlayacak, kendisini nasıl aklayacaktı? Üstelik ona bu kadar âşık olmuşken!

424 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Herkese Merhaba.....
Bu gün sizlere bir gençlik kitabı ile geldim. Beni kitapta en çok etkileyen karakter Burcu'nun küçük kardeşi Mira oldu. Keskin zekası ve yaşından büyük hareketleri ile yüzümde tebessüme sebep olurken gönlümde taht kurdu.
Gelelim konusuna;
Annesini hastalıktan kaybeden Burcu iki yıl sonra babasının da intiharı ile beş parasız bir şekilde ortada kalır. Artık hayatında sahip çıkması gereken küçük kız kardeşinden başka kimse yoktur. Yıllardır çevresinde olan insanlar iflas etmeleri ile birer yabancıya dönüşür. Hayatındaki tek amacı kardeşine sahip çıkmak olan Burcu bir evde hizmetçi olarak işe başlar. Bu yaşına kadar elini sıcak sudan soğuk suya sokmamış kızımız için epey zorlu bir hayat başlar. Yüreğinde taşıdığı sırrın ağırlığı ise onu epey yıpratmakdır. Patronu Çınar, sert mizaçlı soğuk ama aynı zamanda altın kalpli bir adamdır. Burcu sürekli ona öfkelense de bir yandan kalbinin sesini susturamaz. Tek amacı kardeşini saklamak olan Burcu'nun gönlü aşka düşerse? Kendisi gibi yaralı olan Çınar aşkına karşılık verecek mi? Peki ya saklanan sırlar? Yapılan planlar? Devamını öğrenmek isteyenlere keyifli okumalar dilerim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.