Selim Gündüzalp

Selim GündüzalpBaşarı Öyküleri yazarı
Yazar
Derleyen
8.5/10
583 Kişi
2.940
Okunma
140
Beğeni
14,5bin
Görüntülenme

Hakkında

1951 yılında Adapazarı’nda dünyaya geldi. Sırasıyla Adapazarı Kurtuluş İlkokulu’nu, Adapazarı Merkez Ortaokulu’nu ve Adapazarı Lisesi’ni okudu. 1979 yılında, Marmara Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldu. 1968 yılında, ortaokul öğrencisiyken, günlük bir gazetenin tertip ettiği, bir şiir yarışmasıyla yazı hayatına başladı. Bir müddet basketbol ile ilgilendi. Zafer Dergisi’nin kurucuları arasında yer aldı. 1977 yılının ilk aylarında ilk sayısı çıkan Zafer Dergisi’nde çalıştı. “Ölüm ve Ötesi” adlı ilk kitabı 1985’de Cihan Yayınları’nda neşroldu. 1986’da Zafer Yayınları’nda, aile serisinde “Ölüm Son Değildir” adlı kitabı çıktı. 1991 yılında “Ölüm Son Değildir” adlı kitabı, küçük cep kitabı olarak basıldı. Ölüm Son Değildir 1, 2 ve 3 adlı kitapları, sırasıyla 1999, 2001 ve 2002 yıllarında basıldı. 1991 yılında Zafer Yayınları’nın da kurucusu olan Selim Gündüzalp, 2002’den itibaren toplamı 15 adet olan öykü dizisi kitaplarını çıkarmaya başladı. 2003 yılında “Deyimler ve Öyküleri” dizisini oluşturmaya başladı. 2003 yılında Zafer Yayınları’nın bir alt kuruluşu olan Uğurböceği Yayınları’nın kuruculuğunda da bulundu. Uğurböceği Yayınları’nda birçok kitabın yayına hazırlanmasında katkıda bulunmuştur. Ayrıca bu yayınevinde başka bir müstear isimle, çocuklara yönelik çalışmalar da yapmıştır. “Allah ve Dua”, “Allah ve Ümit” ve “Allah ve Aşk” isimli tefekkür kitaplarının, “Serap” isimli bir romanın da yazarıdır. Ayrıca “Asr-ı Saadetten Öyküler” adıyla bilinen bir diğer öykü dizisine ve daha birçok telif ve derleme kitaba da imza atmıştır.
Unvan:
Türk Çevirmen, Yazar
Doğum:
Sakarya, Türkiye, 1951
Ölüm:
İstanbul, Türkiye, 13 Eylül 2017

Okurlar

140 okur beğendi.
2.940 okur okudu.
28 okur okuyor.
560 okur okuyacak.
12 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Ezan, vaktin daveti... Çiçek, mevsimin daveti... Güneş, günün daveti... Hayat, ölümün daveti... Bırakma ya Rab yâd ellerde beni! Bırakma coşkun akan sularda beni!.. Ölmeden evvel uyandır beni!
Sayfa 6 - Diyanet İşleri Başkanlığı
Reklam
Seni sevmek bile haddim değil ammâ severim.
Sayfa 11 - DİB Yayınları, 4. BaskıKitabı okudu
Hatıraların koynunda uyur ve büyürmüş insan.
Sayfa 27 - DİB Yayınları, 4. BaskıKitabı okudu
Önemli işlere öncelik tanıyıp, hayatımızın içine almazsak, küçük şeyler, nispeten daha az önemli hatta önemsiz ve gereksiz işler yüzünden bir daha asla zaman ve yer açamayız!
Sayfa 30 - Zafer yayınlarıKitabı okudu
TV seyrederken şuraya bir sayaç koysalar, biraz sonra o sayaca baksak “ömrünüzden 25 dakika geçti” diye yazsa, bir daha kimse gidip o kutuya dokunamaz. Düşünün, televizyon başında ömrümüzden ne üç saatler, ne beş saatler gidiyor. Adamın cebinden cüzdanı çekiyorlar, hırsızlık oluyor. İnsanların saatlerini boş işlerde, eğlencelerde çekip alıyorlar, bir şey olmuyor. Halbuki nitelikli dolandırıcılık... Hem de seve seve dolandırılmak istiyoruz. Oturuyoruz televizyonların başına. Saatlerimiz gidiyor.
Selim Gündüzalp
Selim Gündüzalp
Reklam
“Deniz Ve Biz..”
Hayat dalgalı bir deniz. Tutunmaya çalışıyoruz. Dalgalar arasında küçük bir tekneyiz. Gel gitler içindeyiz. Sahile yakın duran güven içinde. Her yer deniz. En başta içimiz. Kılavuzsuz, kaptansız ve pusulasız yol almak zor bu denizlerde. Gittin mi gittin… Rüzgâra, akıntıya kapılmak da var. İçinin denizlerinden ne haber? Dalgaları say say
Gün bir mektup... Rabbimizden bize özel... Bakalım, cevabımız ne olacak...
Selim Gündüzalp
Selim Gündüzalp

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
72 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
35 saatte okudu
Azıcık sayfaya çok şey sığdırılmış.
İçinde anne baba sevgisi, peygambere bağlı olmanın önemi ve güzelliği, aza kanaat edip çoğa göz dikmemenin yüceliği, misafire her yönden ikramın kalbe şifa huzuru, baharın ve doğal güzelliklerin farkında olmamanın acı kaybı, dua ve ramazanın önemi, vermenin ve verirken asıl sahibin kim olduğunu bilmenin farkındalığı, bilinçli yaşamanın önemi..... 72 sayfalık minicik bir kitaba, o kadar samimi ve naif cümlelerle serpiştirilmiş ki bahsettiğim konular. Aslında baktığımız ama görmediğimiz şeyler ve karşılığında kaybettiklerimiz işlenmiş. Ne zaman ruhum daralsa, karamsarlığın derin çukurlarında bulsam kendimi, tekrar tekrar okuyacağım bir kitap oldu benim için. Dini ve tasavvufi kitaplara, bu konularda yazılmış denemelere ilginiz varsa nacizane tavsiye ederim.
Her Gün Özetidir Ömrün
Her Gün Özetidir ÖmrünSelim Gündüzalp · Diyanet İşleri Başkanlığı · 2018269 okunma
156 syf.
7/10 puan verdi
·
25 saatte okudu
Doğu’da Batı’da, geçmişte, günümüzde yaşayan insanların kendi hayatlarından yaşadıkları ya da hayal dünyasından çıkan bu öyküler farklı kaynaklardan toplanarak okuyucular ile buluşturulmuş. Ders çıkarılacak nitelikte olan bu öyküler bizleri de düşünmeye ve bazı yanlışlarımızdan döndürmeyi de amaçlıyor. Keyifli okumalar…
Düşündüren Öyküler
Düşündüren ÖykülerSelim Gündüzalp · Zafer Yayınları · 2012112 okunma
Reklam
72 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
5 saatte okudu
“Bilin ki kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur.” Ra’d, 13/28 “Kalbimizin bu kadar paslandığı, yıprandığı bir çağda, onun gıdasını vermekte gecikmememiz lazım. Kalbimiz Rabb’ini arıyor. Ona giden yolda işaretler o kadar çok ki tohumdan başlasak, kainata doğru yol alacağız.” Kitap üzerimde bir sekinet hali bıraktı. Oldukça samimi bir dille yazılmış, sade, anlaşılır, akıcı.. Sayfa sayısı az olduğu için bir çırpıda okunuyor. Tabi bir çırpıda değil de yazılanların üzerinde tefekkür ederek okursak daha çok istifade sağlarız. “Rabb’ine giden yolu bulanlara ve o yolda sağlam adımlarla yürüyenlere selam olsun…”
Her Gün Özetidir Ömrün
Her Gün Özetidir ÖmrünSelim Gündüzalp · Diyanet İşleri Başkanlığı · 2018269 okunma