Selma Altıntaş Bursalıoğlu

Selma Altıntaş Bursalıoğlu

Çevirmen
6.4/10
30 Kişi
·
62
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
256 syf.
Eğlenceli bir hafta sonu atıştırmasıydı. Öncelikle kitabın ilerleyişi ve konusu diğerlerine nazaran daha değişik geldi bana. Olağanüstü bir kurgu beklemeyin macera felan. Sıradanı size güzel bir biçimde sunmuş yazarımız. Yayınevi sanırım satışı için bu kapak resmini seçmiş ama kitaba yakışmamış açıkçası daha yaratıcı bir yansıma kullanılabilirdi. Kişilere ve karakterlere fazla girmeden keyifli okumalar dilerim...
504 syf.
·24 günde·8/10
Replika, kapak tasarımına kandığım kitaplardan. Özellikle sosyal medyada çok sık karşıma çıkıyordu ve bir indirimde görmüş, hemen almıştım. Beni cezbeden bir konusu yoktu ama özellikle kitabın iki taraflı okunuyor olması falan baya ilgimi çekmişti. Kitabın bir yüzünde başka bir hayat ve diğer yüzünde bambaşka bir hayat.. Bu şekilde okumaya karar verdim ve aldım. Ancak bir süredir kitaplığımda bekliyordu ve sonunda bitti.

Söylediğim gibi kitap iki taraflı okunuyor. Bir tarafında Lyra'nın hikayesini okuyoruz. Lyra, Haven Enstitüsü denen bir merkezde yaşıyor ve bir replika. Haven Enstitüsü klon üretilen bir merkez ve buradaki çalışmalar gizli bir şekilde yürütülüyor. Lyra, dış dünyadan tamamen habersiz burada yaşıyor ve güvende olabileceği tek yerin burası olduğuna inanıyor. 72 numaralı replika ile tanıştığında ise işler hiç beklemediği bir şekilde değişmeye başlıyor. Gemma ise babasının geçmişte Haven Enstitüsü ile olan faaliyetleri nedeniyle orada nelerin olduğunu araştırmaya başlıyor ve kendini büyük patlamanın gerçekleştiği gece Haven Enstitüsü Merkezinde buluyor. Lyra ile olan hikayesi de bu şekilde başlıyor.
https://kitapgunesim.blogspot.com/2018/09/replika.html
504 syf.
·3 günde·6/10
Yani öncelikle klonlarla ilgili kitap konusu pek beni cezbeden bir konu değildi ama olayların 2 kişinin ağzından anlatılması çok enteresan gerçekten. Kitapta 2 karakterimiz var Lyra ve Gemma. Bence kitaba önce Lyra başlamak daha akıcı geldi. İki anlatımda birbirinin eksikliklerini ve soru işaretlerini tamamlıyor. Bu yönden Gemma daha açıklayıcıydı. O yüzden Lyradan başlamak gerektiğini düşünüyorum. Bu gidişat oldukça ilgi çekici.
504 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Soluk soluğa okuduğum bir kitap.İki farklı ağızdan anlatım çok hoş olmuş iki kızda birbirini tamamlıyor.Özellikle ikisinin düşüncelerini bilmek kitaba ayrı bir zevk katmış.Yazar bu konuda çok başarılı.Anlatımını sevdim ilk kitap için diyeceğim tek şey ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum...
504 syf.
·42 günde·Beğendi·9/10
Kitap çok güzeldi. İki taraflı: Gemma ve Lyra. İki taraf da ilgi çekici ve eğlenceliydi ama açıkçası Gemma kısmında daha çok heyecanlandım. Önce Lyra kısmını okumuştum. Size de oradan başlamanızı tavsiye ederim. Her şey cok güzeldi sonuna kadar. Sanki sonda bir yüzleşme verse daha iyi olacaktı. İkinci kitabı olacaksa bile eksik kaldı sanki ilk kitap. Özellikle bilim-kurgu sevenler, başlamak isteyenler okusun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Selma Altıntaş Bursalıoğlu

Yazar istatistikleri

  • 62 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.