Selman Nasif ed-Dahduh

Selman Nasif ed-Dahduh

Yazar
8.0/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Adı:
Selman Nasif ed-Dahduh
Yüce Allah'ı anmayı unutmak, kalp ve bedenlerin ölümü demektir. Şeytan, bazı kimselerin nefsini ele geçirince, onlara yüce Allah'ı anmayı unutturur. Allah'ı anmayı unutan kalp bozulur, katılaşır ve kötülüğe atılması kolay olur. Allah bizi bundan korusun !
Şeytan sizi fakirlikle korkutur. Size, çirkinliği ve hayâsızlığı emreder. Allah ise size kendi katından mağfiret ve bol nimet vâdediyor. Şüphesiz Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir. (Bakara, 268)
Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de (putlara adak için) hayvanların kulaklarını yaracaklar. Yine onlara emredeceğim de Allah'ı yarattığını değiştirecekler. (dedi) Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse şüphesiz o, apaçık bir ziyana düşmüştür. Şeytan onlara bir çok söz verir ve onları kuruntulara sürükler. Oysa şeytanın onlara söz vermesi, aldatmadan başka bir şey değildir. ( Nisa, 119-120)
Allah'ım! Senden iyi bir hayat, muttaki bir nefis, temiz ( kötülüklerden arınmış) bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpları sayıp dökmeyen bir dönüş istiyorum.
472 syf.
İnsanın şahsiyetinin nasıl olması gerektiğini, madde madde ayet ve hadisler ışığında kaleme alan muhteşem bir kitap. Hiç sıkılmadan okudum. Siz de okuyun ve okutun efendim

Yazarın biyografisi

Adı:
Selman Nasif ed-Dahduh

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.