Yazar
Sema Fener

Sema Fener

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
17 Kişi
30
Okunma
1
Beğeni
648
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
Kimya Yüksek Mühendisi olan Fener, “Sinefekt Post Prodüksiyon Hizmetleri”nde film laboratuarında kimyager olarak çalıştı. Mimar Sinan Üniversitesi Sinema TV Enstitüsü’nde “Film Kimyası” dersleri verdi. Kodak’ta Sinema Filmleri departmanında 1,5 yıl, ABD’de de araştırma ve üretim bölümünde çalıştı. Kodak Türkiye’de Eğitim Koordinatörlüğü ve Sinema Filmleri yöneticiliğini yaptı. TRT’de Film Tekniği ve Kamera Tekniği ile ilgili seminerler verdi. Film Stüdyolarının teknik elemanlarına yönelik bir dizi eğitim programı yönetti. Şafak Film ve Video Stüdyolarında çalıştı. “HD Sinematografi” isimli bir kitap yazdı. Kısa, Belgesel ve Uzun metraj sinema filmlerinde yapımcılık yaptı. Halen sinema alanında film teknikleri konusunda eğitici çalışmalar yapmaktadır.
Uğur De Molinari
Gezide Dört Kadın'ı inceledi.
181 syf.
Her kadının hikayesini birer perdelik oyun üzerinden kursak dört perdelik harika bir tiyatro oyunu yaratılabilir bence. Bu muazzam diyaloglar kesinlikle sahneye taşınmalı diye düşünüyorum. Dört kadının hikayesini, gezi direnişinin felsefesiyle bütünleştirerek bizlere çok güzel bir kitap armağan etmiş Sema Fener. Gezi direnişinin ortaya çıktığı süreçte özellikle kadın ve kadın bedeni üzerinden oldukça ağır bir şekilde yürütülmüş olan siyasi ve sosyal gündemi hatırlarsınız. Eril söylemin kadın bedeni üzerindeki yıkıcı söylem ve yaptırımları belki de Cumhuriyet tarihinde en ayyuka çıktığı dönem diyebiliriz. Gezi direnişinin kadınlar açısından önemi de bu noktada çok daha büyük bir anlam ifade ediyor. Kendini bir anda belki de hiç tanışamayacağı (tanışmak istemeyeceği) gerçeklerle yüzyüze bulan insanların şaşkınlıklarına tanık olduk gezide. Verilen kadın mücadelesinin nasıl yalnız bırakıldığını herkes gördü bir kez daha. Tabi kim kendisine, ne kadar pay çıkardı bilemem ancak bir tokat gibi yüzünde patladığı bir gerçekti insanların. Hem yanyana olanlar hem de karşısında olanlar için de geçerliydi bu durum. Kadın mücadelesinin dört ayrı ''ilkbahar'' üzerinden gezi ruhuyla harmanlayarak anlatıldığı bu eser yakın tarih edebiyatımız için güzel kitaplardan biri ancak umarım bir gün tiyatro sahnelerinde de izleme şansımız olur. Klasik bir edebiyat kitabından çok tam tiyatroluk bir kurguya sahip çünkü.
Gezide Dört Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
27
Yasemin Civan
Hastanede Cinayet'i inceledi.
240 syf.
·
12 günde
·
Puan vermedi
Onkoloji uzmanı doktor Aysel'in cinayetiyle kitapta olaylar başlıyor. Emniyet cinayeti çözmeye çalışırken cinayetlerin devamı geliyor. Peki kim neden işliyor bu cinayetleri? Polisiye tarzı kitapları okumayı aşırı severim. Bu kitabıda çok severek okudum. Aşırı akıcı bir kitaptı. Ve ben okurken katili doğru tahmin etmişim. Normalde pek başarılı olamıyorum . Polisiye sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
Hastanede Cinayet
7.6/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
cadininnkazani
Hastanede Cinayet'i inceledi.
240 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap, Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Aysel’in cinayete kurban gitmesiyle ve polisin devreye girerek olayı araştırmaya başlaması ile başlıyor. Dr. Aysel'in maddiyatının olması gerekenden fazla olduğu göze çarpıyor, bu durum oldukça tuhaf... Peşi sıra Aysel'in hemşiresi Ayşe ölü bulunuyor. İkinci cinayetin işlenmesiyle herkes gergin ve akıllara gelen bir seri katil mi var sorusu? Ardından Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Oktay sonra hastanenin eczacısı Kamil Aslan ve son olarak hastanenin başhekimi İhsan kurban gidiyor cinayetlere. Cinayetlerin işlenişine bakınca nefret cinayeti olduğu açık. Katil sadece öldürmek değil acı çektirmek istiyor. Peki kim bu katil? Ve neden öldürüyor? Merak ettikleriniz kitapta Polisiye tutkunları! Bu kitabı çok seveceksiniz.
Hastanede Cinayet
7.6/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
KÜBRA NUR BAŞCIL
Hastanede Cinayet'i inceledi.
240 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
✔Çeşitliliği severim bilirsiniz. Bu sefer de bir polisiye kitapla sizlerleyim. ✔Bu hastanenin çalışanları onkoloji bölümünden para kazanıyorlar. Hasta olmayan hastalara kemoterapi uygulanıyor ve hastalar ölüyor. ✔Doktor Aysel, yardımcısı Ayşe, Oktay, Başhekim, Eczazı Kamil, Kerem... ✔Aysel hemşire nöbette olduğu gün öldürülüyor ve bu cinayetlerin arkası kesilmiyor. ✔Bunu soruşturan uzmanlar.. Aralarındaki bazı konuşmalar gerçekten komik ✔Polisiye olarak güzel bir kitaptı ama ben içinde biraz daha gerilim isterdim. Katilin kim olduğundan şüphelenmiştim doğru da çıktı ✔Sizce katil kim olabilir? Ne sebeple bu seri cinayetleri işlemiştir? Merak ettiniz mi? Eee hadi okumaya ✔Yazarımızın kalemine sağlık
Hastanede Cinayet
7.6/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2