Serdar Aydın

Serdar Aydın

YazarDerleyen
8.5/10
11 Kişi
·
36
Okunma
·
2
Beğeni
·
436
Gösterim
Adı:
Serdar Aydın
Unvan:
Yazar
Doğum:
1970
65 syf.
·Beğendi·10/10
Yayınevi bünyesinde buluşan altı yazarımızın yazdığı birbirinden güzel öyküler farklı dünyaların kapısını açtı. Yazarlarımız bunu her sene tekrar etmeyi planlıyor bence harika bende merakla bekliyor olacağım.
Odalar ve Ötesi/Serdar Aydın
Amy/Murat Darılmaz
Zihnin Sessiz, Karanlık Odası/Gökhan Tok
Odanın Sırrı/Serdar Aydın
Dördüncü Pencere/Ali Hikmet Eren
Bir Vuruşluk Sus/Esme Aras
Otto Weınınger/Serdar Aydın
.
.
"Oda" olgusunun yaratıcı verimde ki, özellikle edebiyat alanındaki işlevleri ve karşılığı, belki de Virginia Wolf'un kült kitabı "Kendine Ait Bir Oda" ile temellendirilebilir.
Kitapta yer alan öykülerde oda olgusunun yaratıcı insanlar üzerinde ki mutlak etkisi çarpıcı örneklerle biz okuyuculara sunulmuş.1827 yılında Beethoven'in öldüğü odada 1903 yılında Otto Wininger'in intehar etmesinin nedeni nedir? "Belki de bütün inteharların kadim mesajı geride kalanlaradır".
Mutlaka okuyun tavsiyemdir.
65 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Mutlu sabahlar herkese dostlar‍️
MedaKitap Yayınları farklı içerikli kitapları ve kapak tasarımları ile sevdiğim bir yayınevi. Beethoven`ın Odası yayın evi yazarlarının öykülerinden oluşuyor.
Hani edebiyatta çok konuşulan bir "oda" kavramı vardır ya işte bu kavram temel alınarak oluşturulmuş bir kitap bu.
Virginia Woolf`un kendine ait odası, Gregor Samsa`nın böceğe dönüşüp hapsolduğu odası, 1827`de Beethoven`ın son nefesini verdiği otel odasında 1903 yılında genç filozof Otto Weininger `ın intihar etmesi gibi;kavramsal ya da siimgesel olarak mesaj içerikli olan bu oda kavramını yeniden düşünmeme sebep oldu. Neydi bu sanatçıların oda ile ilgili vermek istedikleri mesaj, ya da beklentileri neydi?
İşte MedaKitap yazarları toplanmış ve kendilerini o odanın içine kapatmışlar. Sanki Beethoven ölmek üzereymiş, sanki Weininger az önce intihar etmiş gibi...
Hepsinin de kısalı uzunlu öyküleri farklı ve dikkat çekiciydi.
Kitaba ilham olan Otto Weininger felsefe doktoru ve hakkında bilgiler verilmiş kitapta. Tek basılmış kitabı olan "Geschlecht und Charakter" maalesef dilimize kazandırılmamış henüz. Ancak Weininger`i tanıtan ve mektuplarından metinlerine kadar kapsamlı bir derleme çalışması Abdülbaki Güçlü tarafından "Söz Kalıntıları" ismiyle raflarda yerini almış. Bu kitabı mutlaka temin edeceğim
Sevgili MedaKitap, farklı ve aydınlatıcı çalışmalarınız için teşekkürler, devam
Hayırlı günler dilerim dostlar
Selam ve dua ile
Emre karakeçili
Emre karakeçili Nilgün Marmara Metinleri ve Fragmanlar'ı inceledi.
@Yek09·30 Kas 2019·Kitabı okumadı
' -İnsan büyüdüğünü ne ?

"Eskiden yaşansa dokuz köyü ateşe vereceğim şeylere zamanla kibrit bile yakmıyorsun. Tahammül etmeyi ve şaşırmamayı öğreniyorsun. Artık hiçbir şeye şaşırmadığını fark ettiğin gün büyüdüğünü de fark etmiş oluyorsun aslında."
144 syf.
·Beğendi·9/10
Merhaba kitap dostlarım daha önce #jaklininelleri ile kalemiyle tanıştığım ve çok sevdiğim Serdar Aydın'ın son kitabı olan Yas'ın yorumuyla geldim. Yine çok farklı bir şiir kitabı okudum. Şiir ile tüm duygular buluşmuş dibe vurmuş, nirvanaya çıkmış, yüzleşmiş, kendini bulmuş....
Şiir sevenler lütfen yazarın kalemiyle tanışın tavsiyemdir.
Guzel olucak insAllah . Kitablar hayat verici bence. Seviyorum okumayi.🤣sevicem hep Bende yazar olucam unli insAllahkitab okumak guzel aslinda bilene anlayana her zaman guZel. Seviyorum yaaaaa halimle

Yazarın biyografisi

Adı:
Serdar Aydın
Unvan:
Yazar
Doğum:
1970

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.