Serhat Batur

Serhat Batur

Yazar
9.4/10
23 Kişi
·
22
Okunma
·
21
Beğeni
·
500
Gösterim
Adı:
Serhat Batur
Unvan:
Yazar
Doğum:
Samsun, 1972
Serhat Batur; 1972'de Samsun'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Samsun'da okuduktan sonra, Cumhuriyet Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Kendine ait şirketinde danışmanlık yapan Batur, evli ve bir kız çocuğu babası. Yazar, Sirius Muhafızları üçlemesinin ilk kitabı olan Rasputin'in Yüzüğü ile yazarlık kariyerine adım atmıştır.
''...Düşmanın geldiği yere yatır kurbanını. Sonra boğazına daya tören bıçağını. Akan kan yol gösterecek. Yüzüğün yerini sana o bulduracak. Bilge olan söyleyecek ne yapman gerektiğini...''
Artık düşmanlarının kitabı onlardan alabilmeleri için bir orduya ihtiyaçları olacaktı. Teknedeki kardeşler sevinçle Alexis’e sarılırken; o gökyüzüne, Orion Takımyıldızı’na baktı ve içinden “İşte Kaftar Ata! Sona yaklaşıyoruz.” dedi. Alexis, Orion Takım Yıldızlarındaki Efendisinin bir an ona gülümsediğini hissetti.
http://www.serhatbatur.com dan alıntıdır :)
''... Bundan önce ne olduğunun ayrıntısını bilmediğimiz çağlar yaşanmıştı... Bundan sonra ne olacağının ayrıntısını bilmediğimiz bir çağ yaşanacak. Hiçbir şey bilmeyebilirsin Ama bunu bil...''
Silahtan çıkan kurşun kafasını delip beynine doğru hızla ilerlerken ''Demek bazı şeyleri bilmek mümkün değil... Zaman asla şaşmaz, şayet yazılan gün bugünse, bugündür...'' diye düşündü.
Beyaz cübbeli kadınlar, onu sunağın üzerine sırt üstü yatırdılar. Soğuk taş, kızın vücudundaki tüm tüyleri bir kez daha ayağa dikti. Gelip geçen küçük titremeler sardı kızın vücudunu. Sırtı, soğuğa alıştıktan sonra yerini, beğenen ve görevini zevkle yapmak için sabırsızlanan kıvılcımlar parladı kızın gözlerinde...
Bu kadar mıydı yapacaklarınız ey soysuzlar! diye bağırarak Prense sıkı bir yumruk attı. Prens bir yana, elindeki sopa fırlayarak başka bir yana düşmüştü. Rasputin, yerden aldığı sopayı yukarı kaldırarak Prense doğru yürüyerek sopayı hırsla kaldırdı…
yazarın http://www.serhatbatur.com sitesinden bir alıntı
....Bizler dünyanın dengesi için çalışan bir denge memuruyuz. Asla müdahale etmeyiz. Dünyanın bozulan habitat programını dengelemek için çalışırız. Zamanla artan negatif enerji, yükselen kötülük ve deneyimlemek için gelen ruhların, neden burada olduklarını unutup dünyanın o sisli aurasında ne yapacaklarını bilememeleri; zamanla habitat programında geçitler açmaya açmaya ve sıkışıklıklıklar oluşturmaya başladı. Sizin de karşılaştığınız, dünyadaki kötü enerjinin beslenerek büyüttüğü Kaftar ırkı, bunu hızlandırmakta.....
Kemalettin'in burda olması, mutlak kadersel bir planın sonuçlanabilmesi için... Orion'un başarısı için.. Demek ki burada olması gerekiyordu
... Bilinende yaşayan insanların gerçek hayat dedikleri dualitede mi kalacaksın; yoksa babanın yolu olan hakiki hayata bilinmeyene doğrumu yol alacaksın?.....
400 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Muhteşem bir kurgu....
Dan Brown'un kitapların da nasıl adamlar kendi ülkelerinin tarihi mekanlarına olan ilgiyi artırıyorlarsa, yazar saolsun ülkemizdeki bu tarihsel mekanlara olan farkındalığı da bir nebze artırmaya çalışmış.
Ülkemizdeki kültürel miraslarımızın tanıtımı için belki bulunmaz bir kurgu romanı olmuş.
Nasıl Dan Brow'nun kitapları sonrası roma floransa gibi italyan şehirlerine sırf kitapta adı geçen yerleri gezdirmek için turistik geziler düzenlendiyse, bu kitap la beraber Göbeklitepe, Ayasofya, Knidos gibi ülkemize ait değerlerde belki birazda olsa dikkat çeker ve değeri artar.
Hikaye çok akıcı yazılmış. Yazar bölüm bölüm heyecanı artırarak gitmiş. çok keyif aldım. devamını bekliyorum dört gözle :)))
400 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Kitabın ismi ve kapağı hoşuma gittiği için aldım. Fakat yazarın ilk kitabı olmasına rağmen inanılmaz bir akıcılıkla yazılmış bir kurgu romanı. elimden bırakamıyorum her bölümünde ayrı bir heyecan ve bir sonraki bölüm üzerine merak uyandırıyor.
Gerçek tarihsel mekanların üzerine kurmuş olduğu kurgu acaba gerçek mi düşüncesini uyandırıyor insanın zihninde.
uzun zamandır bu heyecanla bir kitap okumamıştım. Herkese şiddetle öneririm hemen alın ve okuyun.
400 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Heyecanlı bir başlangıç. Yazarı araştırdım ilk kitabı ama önü açık bence.
Kitap, kültürel miraslarımız olan bazı tarihsel mekanların üzerine kurulmuş bir kurgu hikaye..
Her bölüm birbirinden heyecanlı ve merak uyandırıcı şekilde kurgulanmış ve yazılmış.
Yazarı tebrik ediyorum çok fazla yaratıcı yazarlık kitabı olmuyor maalesef ülkemizde. bu yazar bu konuda öne çıkar diye düşünüyorum.
dikkatimi çeken karakter seçimlerinin doğru ve sıra dışı olması. Her karakter kitap da kendine göre bir hikayesi var. Yazar akıcılıkla ilgili gerçekten çok uğraşmış belli.
Herkese tavsiye ediyorum....
400 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Kitabın arka kapağındaki kısa alıntıyı okuduğumda bu kitabı okumam gerekiyor dedim.
Ülkemizin tarihsel mekanları çok değerli ve biz bunun değerini bilemiyoruz. Yazar bu alandaki bilgilendirmeleriyle gerçekten kültürel miraslarımıza dikkat çekmiş.
Kurgu muhteşem olmuş bence ve kitabın sonundan anladığımız devam edeceği yönünde.
Karakter seçimlerini beğendim başarılı helede ilk kitabı olan bir yazar için inanılmaz..
Yazar anladığım kadarıyla merak konusuna çok önem veren bir yazı stiliyle yazmış . her bölümü geçtiğinizde bir sonraki bölümü merak ediyorsunuz.:))
Bölüm bölüm tarih, yer ve saat vermeside çok şık ve yararlı olmuş .
Bence alınıp okunması gereken bir kurgu romanı. Yazarın yeni kitabını heyecanla bekliyorum yazımı lezzetli bir yazar.
Önümüzdeki günlerde adından çok söz edileceği belli ....
Bence alın ve okuyun...
400 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Gerek tarihsel ve mekansal olarak verdiği geniş bilgiler, gerek kurgusu çok iyi olmuş, güzel harmanlanmış. Türk olması gurur verici. Kesin deneyin, sanırım bu şekilde başla bi kitapta yok Türkiye'den' çıkma
400 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
muhteşemmmm. uzun zamandır hiç böyle heyecan ve merakla kitap okumamıştım. ve bu yazarın bir Türk olması da ayrıca gurur verici. kitabın devamı olacağı çok açık heyecanla bekliyorum. bence kesinlikle filmi bile çekilmeli hem de Hollywood'da tebriker.....
400 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Genellikle çok sayfali kitaplari okumayi cok sevmem. Ancak başlangıcından sonuna kadar muhtesem bir kurgu ve akıcı anlatim ile kitabı 2 günde bitirdim. Izlediginizde devamini merak ettiginiz bir film gibi yazarin yeni kitabini sabirsizlikla bekliyorum. Kitapdan aldigim keyfi tüm arkadaslarimla sozelde paylastigim gibi sosyal medyada da tüm arkadaslarimla paylastim. Tavsiye edermiyim. Kesinlikle.......
Şüphesiz ki ; son zamanlarda okuduğum ve bitmesini istemediğim kitapların başında geliyor. Aradığını bulmak zor eylemlerden biriyken , bu kadar güzel cümlelerle yanıtları bulabiliyor olmak ve bir kitabın içerisinde birleşiyor olması paha biçilemez olsa gerek. Serinin devamında ki diğer kitapları sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum. İlk kitabı olmasına rağmen , bu kadar güzel bir kitabı bize kazandıran yazarı da can-ı gönülden tebrik ederim.
400 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Tek kelimeyle muhteşem bir eser olmuş, okurken bu gerçekten yazarın ilk kitabı mı diye düşünmeden edemedim. Kitaptaki olayların anlatım biçimi, yer ve saat bildirimi, romanın kahramanları, tarihi mekanların detaylı anlatımı... Okumuyorum da sanki o sırada oradaymışım gibi...Macera peşinde koşup gizem çözmeye çalışırken, ne kadar emek verilerek hazırlanmış bir kitap olduğunu anlıyorsunuz. Muhteşem bir araştırma, bilgi birikimi ve zeka ürünü, hayran olmamak mümkün değil. Bitmesini hiç istemediğim ama neyse ki devamı var diye kendimi teselli ettiğim bir kitap olmuş. Umarım devam kitabının çıkması çok uzun sürmez ...de meraktan çatlamayız..
400 syf.
·12 günde·10/10
Çapraşık düğümlerle bağlanan olayların, kusursuz kesişmelerle çözümlendiği nefes kesici bir kurgu... Barındırdığı sürprizlerle okuyucuyu kendine bağlayan muhteşem bir eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
Serhat Batur
Unvan:
Yazar
Doğum:
Samsun, 1972
Serhat Batur; 1972'de Samsun'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Samsun'da okuduktan sonra, Cumhuriyet Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Kendine ait şirketinde danışmanlık yapan Batur, evli ve bir kız çocuğu babası. Yazar, Sirius Muhafızları üçlemesinin ilk kitabı olan Rasputin'in Yüzüğü ile yazarlık kariyerine adım atmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 21 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.