Sertaç Timur Demir

Ten Medeniyeti yazarı
Yazar
8.3/10
33 Kişi
172
Okunma
11
Beğeni
2.600
Görüntülenme

Sertaç Timur Demir Sözleri ve Alıntıları

Sertaç Timur Demir sözleri ve alıntılarını, Sertaç Timur Demir kitap alıntılarını, Sertaç Timur Demir en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Beğenilenler çemberinin dışında kalmak, modern bireyin başına gelebilecek en korkunç felakettir.
Sayfa 20 - Açılım KitapKitabı okudu
Pamuk ipliğine bağlı ilişkiler...
Bugün hiçbir ilişki efsaneleşmeyecek ve miras bırakılmayacak kadar seri elde edilmekte ve elden çıkarılmaktadır. Yeni bir Leyla ile Mecnun hikayesinin oluşmayacak olması, hikayedeki verilen emeğin, sergilenen adanmışlığın ve ödenen bedellerin modern bireyin eylem lûgatinden çıkmasıyla ilgilidir. Bugün duyguları ifade ve ilan etmenin yolu davranışa dair tutumlar değil; tıpkı dövme yaptırma gibi tenle yetinilen geçici gösterilerdir.
Sayfa 44 - Açılım KitapKitabı okudu
Reklam
Ölümün olmadığı yerde yaşamın kendisi de ölümcülleşir.
Sayfa 71 - Açılım KitapKitabı okudu
Oysa teşhire şartlandırılan beden, göründükçe silinir. Çünkü sürekli yinelenen göstergeleşmiş çıplaklık, bedeni tüketilir fantasma derekesine indirir. Böylesi teşhircilik, içindekilerini dillendirecek kelimeleri olmayan birinin ne dediği anlaşılmayan bağırtılarına benzetilebilir.
Sayfa 31 - Açılım KitapKitabı okudu
Bir zamanlar manen hapsolmayı temsil eden bedene sıkışma hicabı da, bugün bedenin ideal ölçüler gereğince sıkılaşma coşkusuna evrilmiştir.
Sayfa 28 - Açılım KitapKitabı okudu
Modern kültür ölümsüzlüğü mümkün kılamadığı oranda; ölümün alametlerini silme ve ölenin hatıralarını -sanki hiç yaşanmamışcasına- ortadan kaldırma telaşı içindedir.
Sayfa 51 - Açılım KitapKitabı okudu
Reklam
667 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.