Servet Avcı

Servet Avcı

8.3/10
6 Kişi
·
6
Okunma
·
4
Beğeni
·
228
Gösterim
Başınızın üzerinde adaleti taşımadığınız sürece camiyi Everest’in üzerine kondursanız ne yazar?
Servet Avcı
Sayfa 62 - Doğu Kütüphanesi
Vicdana çok uygunluğu önemli değil, zaten vicdan işportaya düşeli epeyi zaman oldu!..
Servet Avcı
Sayfa 110 - Doğu Kütüphanesi
Milletçe kırılacak daha ne çok putumuz var!.. İsmail olmaya meraklı çok da, İbrahim yok!.
Servet Avcı
Sayfa 216 - Doğu Kütüphanesi
Ama bu dönem farklı bir sınıfı doğurdu: Yeni zengin, şımarık, değerlerinden kopuk, içşelleştirmeye çalıştığı neoelitizmi yüzüne gözüne bulaştıran, parayı afyon gibi kullandığını fark etmeyen muhafazakâr krem tabakası!..
Servet Avcı
Sayfa 98 - Doğu Kütüphanesi
Şeyh Sadi Şirazî’nin meşhur sözlerinden birisidir: “İki şey insanın ruhunu karartır. Konuşmak gereken yerde susmak ve susmak gereken yerde konuşmak...Ruhları kararanlardan olmak ne kötü!..
Servet Avcı
Sayfa 300 - Doğu Kütüphanesi
Adaletten saptığınız zaman belâyı ve gazabı bekleyeceksiniz!.. Yokluğu bile adaletle paylaştırdığınızda insanlar katlanır da, varlığı ‘kendinizden olan’a akıtmaya başladınızsa ‘cinnete randevu’ vermişsiniz demektir...
Servet Avcı
Sayfa 61 - Doğu Kütüphanesi
Bu madenden ‘kömür’ çıkar... Bu madenden ’ceset’çıkar... Bu madenden ‘metan gazı’ çıkar... Ama bu madenden bir ‘Güney Kore’ çıkmaz!.. Çünkü kömürleşen cesetlerin kömür karasından daha koyu vicdanlara yenildiği yerdir burası!..
Servet Avcı
Sayfa 196 - Doğu Kütüphanesi
Ebu Zerr, Muaviye’nin sarayında içinden geçenleri söyleyip kızgınlıkla oradan ayrıldıktan sonra arkasından birinin bağırdığını duyar... Durur, onu bekler..
Koşarak gelen adam “Muaviye gönderdi” diyerek kendisine bir kese uzatır... Ebu Zerr onun ne olduğunu sorunca, adam  “Altın kesesi. Muaviye almanı istiyor”  der...Hiddetle reddeder Ebu Zerr... Bunu üzerine adam  “Ey Ebu Zerr, eğer bunu kabul edersen Muaviye beni azad edecek, ben bir köleyim”  diye seslenir...İşte o anda Ebu Zerr, zamanları aşan şu tarihi cevabı verir: “Muaviye’nin gönderdiği o keseyi alırsam, sen kölelikten kurtulacaksın ama ben köle olacağım!..”
Servet Avcı
Sayfa 298 - Doğu Kütüphanesi
Şunu biliyoruz ki, beşerin adaleti şöyle dursun, bir de ‘mahkeme-i kübra’ var... ‘İlmiyle amel etmeyenler’i, doğruya şehadet etmeyenleri, görevi olduğu hâlde hakkı dillendirmekten kaçınanları, sıradan insanlardan çok daha çetin bir imtihan bekliyor..
Servet Avcı
Sayfa 233 - Doğu Kütüphanesi
Siz siz olun, “Pik nokta yakalandı, bundan da ötesi olamaz” gibi şeyler söylemeyin... Siyaset sektöründe öyle kararlı ‘canlı’lar var ki Nirvana’nın kuyruğuna teneke bağlarlar, dünyanın değil, galaksinin etrafında tur attırırlar alimallah!..
Servet Avcı
Sayfa 57 - Doğu Kütüphanesi
Kitap cok eleştiri içeriyor, bazilari ne kadar doğru olsada bazilarinda çok abarti var ama lakin okunabilirl bir kitap. Bazi kelimeleri anlamasamda araştırdım. Baz olaylarıda araştırdım gerçeklik payi var

Yazarın biyografisi

Adı:
Servet Avcı
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.