Sevgihan Oruçoğlu

Sevgihan Oruçoğlu

Çevirmen
8.6/10
133 Kişi
·
447
Okunma
·
0
Beğeni
·
41
Gösterim
Adı:
Sevgihan Oruçoğlu
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
400 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
5 kitaptan oluşan serinin üçüncü kitabı olan "Şüphenin İzinde" 12 öyküden oluşmaktadır.

İlk öykü olan "Boş Ev" Sherlock Holmes ile büyük düşmanı Moriarty arasındaki mücadelenin nasıl sonuçlandığıyla alakalıydı. Zekâsına hayranlık duyduğum Holmes'un şansına da aynı hisleri duyduğum bir öyküydü.

Yine müthiş bir şifreli yazı tekniği mevcuttu kitapta. Ayrıca Holmes ve
Dr. Watson ile iz süreceğiniz bir öykü
var ki; akıllara durgunluk veren cinsten.

Kimlere şüphe duyulması gerektiğini bir kere daha sorgulatan bir kitaptı.

Doğrusu arka arkaya okumak sıkıcı gelebilir diye tedirgin olarak başladığım bu seri adeta su gibi aktı şimdiye kadar. Bundan sonrası için de farklı olacağını sanmıyorum.

İyi Okumalar_
400 syf.
·5 günde·9/10
--Dikkat Spoiler İçerir--


Karantina günlerinde benim arkadaşım polisiye kitaplar oldu bu ay Ahmet Ümitlerle başlayıp Sherlock serisine devam ettim ve etmeyi düşünüyorum. Serinin 3. Kitabını da bitirdim. 12 adet öykü içeriyor. Boş Ev adlı öykü 2. Kitaptaki "Son Vaka " adlı öykünün devami niteliginde. Öykülerin hepsi muhteşem Sherlock zekası ile çözülüyor. Bu öykülerden Kayıp 3 çeyrek adlı olan öykü arka planı (Adamın kaybolma sebebi) açısından üzüyor. Aynı zamanda Sherlock'un zararlı alıskanlıklarina da değiniyor o da üzüyor haliyle .... Ama gene de keyifle okuyup bitireceğiniz bir kitap. Eğer polisiye seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.
992 syf.
·10/10
Birçok yayınevinin Sherlock Holmes kitaplarını okudum. Fakat bir yerden sonra aynı yayınevinin farklı kitapları bile kendi içinde tekrara düşmeye başladı. O zaman fark ettim ki okumadığım hikayesi kalmamış. Ben de bir Sherlock sever olarak tüm hikayeleri düzenli bir biçimde elimde olsun diye bu seti temin ettim. Bence güzel hazırlanmış bir şey. Sherlock severlere ve daha önce Sherlock'un zekası ve çözüm yöntemleri ile karşılaşmamış polisiye severlere şiddetle tavsiye ederim. Bütün Sherlock hikayelerini oldukça etkileyici buluyorum.
400 syf.
·10/10
Sherlock Holmes benim için tam bir başyapıt.
Serinin üçüncüsü olan ''Şüphenin İzinde" kitabı da diğerleri gibi muhteşemdi. Sherlock Holmes'un benim için yeri apayrı. Eğer benim gibi müthiş bir hayranlık içindeysiniz Ren Yayınlarının serisini şiddetle tavsiye ederim.
400 syf.
·Beğendi·8/10
Sırf kitaplığımda olsun diye aldıkça okuduğum bir kitap serisi olmasından dolayı bir önceki kitap ile arasına biraz zaman girdi. Kitabı okurken Sır Arthur Conan Doyle'ın üslubu hakkında daha çok fikir sahibi oldum. Bunun sebebi geçen sürede gerek hem dizilerini hem filmlerini izlemem ve aradan geçen bir yılın verdiği olgunluktan kaynaklı galiba . Sherlock Holmes okuru olarak diğer kitapları da hemen okumaya çalışacağım.
400 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10
Her kitap her vaka ayrı güzel. Zekasına, detaycılığına, bilgisine hayranım. Serinin harika bir kitabını daha okudum. Sen muhteşem bir detaysın Holmes
400 syf.
·17 günde·7/10
Sherlock her zamanki gibi. Gündelik hayat yoruculuğu içinde keyiflendiren, şaşırtan hikayeleri ile okuru bağlıyor. Özellikle Manastır Serüveni ve Dans Eden Adamlar oldukça sürükleyiciydi.
400 syf.
·14 günde·Beğendi·9/10
Ben bu tarz gizemli olayları anlatan ve delillerden suçluya ve sonuca varan kitapları çok beğendiğim için bu kitap da bana harika geldi. Yalnız kitabın bendeki mevcut baskısı baskı hataları ile dolu. Bir sayfa önceki isim sonraki sayfada yanlış yazılmış, kelimeler anlam kaymasına yol açacak şekilde hatalı basılmışlar.
Kitap 400 sayfa ve içeirisinde 12 adet olay çözümü yer alıyor. Sherlock'un üstün zekası ve olay çözme hevesi ile olayların üstesinden nasıl geldikleri Dr. Watson'ın ağzından bize aktarılıyor.
400 syf.
Sürükleyici olduğu kadar gizemli ve şaşırtıcı bir içeriğe sahip kitap. İlk defa polisiye tarzı bir kitap okudum. Serinin sıradaki kitabı ile devam edeceğim.
400 syf.
·13 günde·5/10
Bir kitaptan sonra alışıyorsunuz. Artık sizde Sherlock gibi düşüne biliyorsunuz. Bu belli bir süreden sonra sıkıyor. Okumakta zorlana bilirsiniz. Şahsen ben çok zorlandım. Başıma ağrılar girdi. Birde çok fazla lüzumsuz cümle kullanılıyor. Şu İngiliz yazqrlardan bir türlü şansım gülmedi ya. 🧐

Yazarın biyografisi

Adı:
Sevgihan Oruçoğlu

Yazar istatistikleri

  • 447 okur okudu.
  • 47 okur okuyor.
  • 186 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.