Şevval Çakmaktaşı

Şevval Çakmaktaşı

Yazar
7.9/10
14 Kişi
·
28
Okunma
·
2
Beğeni
·
378
Gösterim
"Yaşıma uygun dediğin şey umarım elinde gül veya herhangi bir çiçekle onun kapısına dayanmak değildir.Aptal olmayan her kız bunu klişe bulur."
Mutluluğu hep yarınlardan beklemiştik. Birbirimize ''mutlu olduğumuzu'' değil, ''mutlu olacağımızı'' söyleyip durmuştuk.
196 syf.
·Puan vermedi
Aileleriyle araları iyi olmayan genclerin ailelelerinin gozunde kiymete binmeleri icin yapilmis bir uygulama ve genclerin ailelerinin degerini bilmesi icin
196 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Gerçekten guzeldi olaylar çok akıcıydı ve heyecanlıydı bi çırpıda bitirdim.
Olay :Bir ulke de ailesi ile arası iyi olmayan cocuklari teshis edip mahzen adında bir yere kapatilip bir kaç oyuna tabi tutması her yeni oyunda bir tık daha zorlaşan oyunlar var, ya ölürsün ya hayatta kalıp ordan çıkarsın iste Ellie ve arkadaşları zorlu oyunlardan geciyorlar ve sonunda cok acı hak etmedikleri olaylara mazuz kaliyorlar okumanızı tavsiye ederim:)
196 syf.
·366 günde·9/10
http://www.instagram.com/sanatdolusu
.
⭐"Mahzen" adıyla inşa edilen bir suç önleme proje merkezi. 17-24 yaş arasında suç işlemiş veya işlemeye meyilli gençler bu merkeze zorla getirilip çeşitli oyunlara tabii tutularak hayatta kalmaları bekleniyor.
⭐Hikayeye çoğunlukla, katılımcı denen bu gençlerden Ellie Stylon'un gözünden tanık oluyoruz. Arada diğerlerinin gözünden de anlatılan bölümler, olaylara objektif bir pencereden bakmamızı sağlanmış.
⭐Her biri 4 kişiden oluşan, 4 farklı grubun Mahzen yolculuğu belli bir yerde kesişiyor.Kendi arkadaşlarıyla diğer grup üyeleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılıyorlar.
⭐Her satırında, acaba orada ben olsaydım ne yapardım sorusu aklınızdan çıkmıyor. Hayatta kalma dürtünüz mü ağır basardı yoksa insani tarafınız mı?
⭐Mahzen'in mimarları Frost ve Loope aileleri yıllardır Mahzen'in yönetiyorken, kendini ailesine ispat etmeye çalışan Kyra Frost'un yaptığı hata sadece kendisini koltuğundan etmekle kalmayacaktır.
⭐Her sayfasında sizleri yeni bir heyecanın beklediği bu kitap, oldukça güzel bir şekilde kurgulanmış ve akıcı bir şekilde kaleme alınmış.
⭐Yazar son sayfada devam kitabının gelebileceğini de belirtmiş. Sabırsızlıkla bekliyoruz.
196 syf.
·8/10
Aile problemleri olan uçarı çocuklar için hazırlanmış bir serüvenin kitabı. Mahzende anlatılan olaylardan çok sonrasındaki anlatım daha iyi. Bu kadar büyük bir çalışma yürütülüyorsa mahzen odaları hakkında biraz daha bilgi verilebilirdi. Ama hayal gücü ve kitabın konusu diğerlerinden farklı olduğu için kesinlikle göze çarpabilecek bir eser eksik yönleri olsa bile.
196 syf.
·Beğendi·9/10
Sonunda ağladığım sevdiğim bir kitaptı kitabın sonunda yazarın bıraktığı not beni biraz ümitlendirmişti ve belki 2. kitabın olabileceğini düşünmüştüm ama kitabın sonundan ötürü bu bana biraz da imkânsız gelmişti birkaç ay önce yazarın 2. kitap duyurusunu yaptığını gördüğümde oldukça sevinmiştim fakat şu an kitap ne durumda bilmiyorum. Alacaklara tavsiye ederim güzeldir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Şevval Çakmaktaşı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 28 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.