Seyit Halit İlcihan

Seyit Halit İlcihan

Çevirmen
8.9/10
63 Kişi
·
206
Okunma
·
0
Beğeni
·
113
Gösterim
Adı:
Seyit Halit İlcihan
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
80 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitabı tekrar okumayı nasip eden Rabbe hamd olsun. Bu eseri yazmayı nasip ettiği kulunu çok sevsin ve cennetine alsın.

İncecik ama dopdolu olan bu eserin gayesi ölmeden önce öldürmektir.

Ve benim gayem ise bu kitabı ömrüm yettiğince ve Rabbim güç verdiğince herkese tavsiye etmektir.

Ölmeden önce muhakkak okuyun.
Samimi, çok samimi tavsiye.
80 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10 puan
En en sevdiğim ve herkese önerdiğim bir kitabı incelemek yetersiz kalacak. Yine de okumak isteyenlere birkaç şey söyleyeyim:

Rabbim beni geri döndür; kitabın başlığından da anlaşılacağı üzere bir yere varılıp ordan geriye döndürülmek Allah'tan isteniyor. Evet o dönüş kabirden, dünyaya.
Bu yakarış Kur'an'ı Kerim de halimizi izah ediyor.

"Nihayet onlardan birine ölüm gelip çatınca, "Rabbim! Beni geri gönder de, geride bıraktığım dünyada iyi işler yapayım" der. Hayır! Onun söylediği bu söz boş laftan ibarettir. Önlerinde, yeniden diriltilecekleri güne kadar bir berzah vardır."

|Müminun, 99,100

Kitap, ölmeden sizi kabre koyup hayatınızı film misali gözünüzün önüne seriyor. İbadetler, ibadetlerin neden kabul edilmeyişleri, pişmanlıklar, kaçırılan salih ameller..
Hepsi başlıklar halinde nefsinize yöneliyor, nefsinizi terbiye etme fırsatı veriyor.

İyi ki ölmeden okumuşuz diyeceğiz. Ölüm sekerâtı uyandırmadan evvel uyan!
144 syf.
·40 günde·Puan vermedi
Esselamu Aleyküm.
_
İnsan her okuduğu kitapta kendine bir pay çıkarabilir. Okuduğu her yazıda kendinden bir şeyler bulabilir. Yalnızca okuduğu şeyden bir ders, bir öğüt bulmak istesin insan, bulur. Ben de bu kitaptan kendime birkaç ders ve birkaç öğüt çıkardım. Kitabın çoğunda ayetler ve hadislerle birlikte örnekler var, en güzelide buydu. Rabbim istifade etmeyi, öğrendiklerimizi hayatımıza uygulayabilme şuurunu nasip etsin.
60 syf.
·364 günde·Beğendi·10/10 puan
Mecdi el Hilali'nin kitapları, sayfa sayısı az olsun çok olsun insana kendi ihlasını sorgulatır ve yöntemlerini gösterir. Okuduklarım için hep iyi ki dedim.
Tavsiyemdir.
92 syf.
·Beğendi
Her sahabenin hayatı ayrı bir güzel hep onlara özenmişimdir bu yaşıma kadar böyle bir iman böyle bir yaşam ve şerefli bir ölüm..

Sad bin muaz arşı titreten sahabi şehid olduğunda cenazesine 70.000 meleğin katıldığı yüce insan rabbim şehadetini mübarek kılsın...
80 syf.
·Puan vermedi
Ben müslümanım diyen birinin normalde çoktan bu kitabi okumuş olması gerekirdi ve bu kitaplardan aldığı bilgi ışığında hayatını devam ettirmeli .Rabbim bize ruhumuzu teslim ettiğimiz de “Rabbim beni geri döndür dedirtmesin “ inşallah...
160 syf.
Kitap ümmeti ıslah etme, ayağa kaldırma, günahlarından arındırma ve bir arada tutmak için müslüman davetçilerin neler yapabilceğini uygulamalarıyla bizlere aktarıyor
İslam'ın dirilişi yolunda, Allah'a davet eden davetçilerin yaşadıkları olumsuzluklara karşı alınacak tedbirleri anlatıyor. Müslümanların halini, alınması gereken önlemler, davet yolundaki davetçinin kalbi durumunun nasıl olması gerektiğini, kalbi hastalıklarının tedavisini sıralıyor. Efendimiz(sav) zamanındaki örnek toplumdan ve onun yolundaki dava insanlarından örnekler veriyor kitap. İslam'a davet yolunda faydalı bir başucu kitabı..
80 syf.
Okuyun, okutun, hediye edin bu eseri. Kısacık, yolda da okuyup bitirilmesi mümkün lâkin içeriği öyle dolu ki.. Biliyorum demeyin, idrak ediyorum zaten demeyin ve alın okuyun tez vakitte. Zirâ ölüm yarından evvel de gelebilir.
87 syf.
·2 günde·3/10 puan
Merhaba kitapseverler,

Bu kitabı dayımın kütüphanesinde buldum. Büyük bir heyecanla aldım elime, ve açıkçası biraz da şaşkınlıkla... Allah'ın arslanı, Kureyş'in korkusuz genci Hz. Hamza'nın yiğitliği nasıl olur da seksen küsür sayfaya sığdırılır diye merakla okudum. Fakat...

Kitabın Hz. Hamza'yı değil de Hz. Vahşi'yi anlattığını farketmek zor değil.

Zira kitap Hz. Vahşi'nin hür bir beyefendi olarak Mekke sokaklarında gezme hayaliyle başlıyor.
Mekkeli müşriklere ölüm saçan Hz. Hamza (r.a)'yı öldürmesi şartıyla özgürlüğüne kavuşma ve akla hayale sığmayacak zenginlik teklif edilmesiyle Hz. Vahşi kendini bu amaca adıyor ve nitekim amacına da ulaşıyor(!). Daha sonrası pişmanlık duyması ve Müslüman oluşuyla devam ediyor.

Kitabın isminin Hz. Vahşi olması daha yerinde olurmuş. Fakat zaten Hz. Hamza'yı da incecik kitapta anlatmak mümkün değil.

Efendimizin korkusuz amcası Hz. Hamza'yı anlatan bir kitap elbette bulacağım!
.
.
.
"Yavaş yürü ya Hamza. Yürüyüşün ölümü korkutuyor!"

Yazarın biyografisi

Adı:
Seyit Halit İlcihan

Yazar istatistikleri

  • 206 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 85 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.