Sibel Kuşca Güngörmedi

Sibel Kuşca Güngörmedi

Çevirmen
8.4/10
34 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Gerçekten okunulması gereken bir kitap. İnsanların dünyasını yaşadığı anılar ile anlatan Antoine De Saint-Exupéry aslında bir pilotmuş ve kitapta anlatılan olaylar onun yaşadığı olaylara dayanmaktaymış. İşte bu kitabı"Küçük Prens"'ten daha çok sevmemi sağlayan şey buydu.
Aslında Antoine De Saint-Exupéry'nin Türkiye'de çoğunlukla "Küçüp Prens" ile tanınması beni az da olsa üzdü. Çünkü bu kitabın betimlemeleri, dili, anlatımı cidden sürükleyici ve etkileyiciydi.
Bazı yerlerinde size öğüt veriyor, bazı yerlerinde yapmamanız gereken şeylerı belirtiyordu. Kısacası size birazcık hayattaki insanlardan ve hayattaki yollardan bahsediyordu.
Diğer okurların bu kitap hakkında düşündüklerini merak ettiğim için yazdıkları incelemeleri okudum. Ve pek de fazla beğendiklerini söyleyemem.
Ben, ilk başta da söylediğim gibi kitabı beğendim. Herkese tavsiye ederim. İyi okumalar dilerim.
Cok anlamlı bir kitap, küçükler için yazıldığına bakmayın herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum : “günün birinde herkes kendi yıldızını bulabilsin diye mi parlaktır yıldızlar”
Bu kitap da aynı yazarın insanların Dünyası kitabı gibi uçak ve uçma deneyimini temel alan bir kitaptı. İlgisi olan okumalı yoksa benim gibi sıkılabilirsiniz.
Akıcı , keşfedici ve Sürükleyici bir kitap. Merak insanı geliştirir. İnsan Mantık gözüyle dünyayı ve etrafını keşfederse daha da mutlu olacağına bir kez daha bu kitap bana ıspatladı. Aynı zamanda yönetim içinde güzel anektodlar var.