1000Kitap Logosu
Resim
Sıddık Akbayır

Sıddık Akbayır

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
102 Kişi
347
Okunma
12
Beğeni
3.515
Gösterim
Unvan
Türk Akademisyen, Yazar
Doğum
Erzurum, 15 Mart 1966
Yaşamı
Uludağ Üniversitesi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi.  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde, Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni; özel eğitim kurumlarında, Türkçe Öğretmeni olarak çalıştı. Akademik çalışmalarını, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde yaptı.  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görevlidir.  On altı kitabının yanı sıra, çeşitli dergilerde, gazetelerde yayımlanmış birçok yazısı ve çok yazarlı bazı kitaplar için hazırladığı bölümler vardır.  Türkçe- Edebiyat Eğitimi,  Karşılaştırma-Biyografi-Portre ve  Kent Kültürü alanlarında çalışmaktadır.
160 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
İlk Aşk
Her aşk ilk aşktı temasıyla başlayıp, Ezginin Günlüğünün "ilk aşk" şarkısını hatırlattı evvellinde. Birbirini seven iki; yazan, düşünen, seven ve yaşayan insanın bir nevi biyografilerini okur gibiydim. Hayata bakış açılarının ve bu açıyı oluşturan yaşqyışları doğru, çok dokunulmamış bir üslupla bir hayli derin kaynakça taranarak yazılmış olgun bir kitap. İki insan hakkında tam bilgisi olmayan veya kulaktan dolma hikayelerle onları tanıyanlara ufak da bir ışık tutuyor. Sadece aşklar değil ilginç hatıralar da rsmedilmiş herbir bölüme. Profesyonel bir tarama kitabı demek de yanlış olmaz.
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Yazarın bazı yerlerde tekrara düşmesi haricinde çok tatlı bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Türk edebiyatını çok severim. Edebiyatımızın önemli ve pek sevdiğim iki ismi Turgut ve Tomris Uyar'ı yakından tanıma fırsatı buldum. Bilmediğim bir çok şey öğrendim. Yer yer gözlerim dolu dolu yer yer yüzümde bir gülümsemeyle okudum, bitti...
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.