1000Kitap Logosu
Siraceddin Önlüer

Siraceddin Önlüer

Yazar
Çevirmen
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
1.697
Okunma
117
Beğeni
5,2bin
Gösterim
Unvan
Yazar, Çevirmen, Editör
Doğum
Adıyaman, Türkiye, 1972
Yaşamı
1972 yılında Adıyaman’da dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Adıyaman'da tamamladı. Küçük yaştan itibaren ilimle meşgul olan yazar, klasik usulde Arap dili ve edebiyatı, hadis, tefsir, fıkıh gibi İslâmî ilimleri tahsil ederek 1994 yılında icazet aldı.  Daha sonra Anadolu Üniversitesi, İlahiyat (Önlisans) programını bitirdi. Yaklaşık 6 yıl çeşitli İslâmî ilim dallarında eğitimler verdi. Yazar, Semerkand Yayınları Araştırma Merkezi’nde telif ve tercüme çalışmalarına devam etmektedir.  
96 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
İslam, hayatımızın her alanında Müslümana yakışır bir şahsiyete sahip olmamızı emretmektedir. İslam dininin yegane gayesi de, fertleri hem dünyada hem de ahirette selamete kavuşturacak bir şahsiyet inşa etmek ve bu şahsiyetlerden oluşan örnek bir toplum meydana getirmektir. Bu kitapta, Müslüman şahsiyetinin hadislerle anlatımı mevcuttur. Her Müslümanın okuması gerektiğini düşünüyorum. Bu kitabı okumasa bile, bir Müslümanın şahsiyeti nasıl olmalı, araştırıp, okuyup, bilip, uygulamalı. Sadece kimliğinde İslam yazılı, ibaresiyle sınırlı olmasın Müslümanlığımız. Selametle.
Kırk Hadiste Müslüman Şahsiyeti
Okuyacaklarıma Ekle
93 syf.
Hicrî aylardan biri olan Safer ayında neler yaşanmış kisa öz anlaşılır bir dil ile anlatmış yazar. Bu ayın önemini idrak etmede faydalı olan bir kitaptı. Kitabın sonunun hüzünlü bitmesi de ayrı bir iz bıraktı....
Safer
10.0/10 · 15 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
111 syf.
Hicrî aylardan biri olan Rebiulevvel ayi İslam alemi için ehemmiyeti olan aylardan biridir. Bu kitapta da bu ayda gerçekleşen hadiselere kisa net anlaşılır bir şekilde yer vermiş. Bir solukta okunacak akıcı bir çok bilgiyi kapsayan bir kitap.
Hicri Aylar Ribîülevvel
Okuyacaklarıma Ekle
78 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Efendimiz (s.a.v) salavat getirmenin güzelliklerini anlatan sayfası az ama hacmi geniş güzel kitap. Allah Efendimiz (s.a.v) hakkıyla selamlamayı nasip etsin inşallah.
O'nu Selamlamak
Okuyacaklarıma Ekle
96 syf.
·
Puan vermedi
Bütün ibadetlerde ve dini faaliyetlerde hicri aylar esas alınır. Hac, oruç, zekat, kurban ve bayramlar hep hicri aylara göre tespit edilir. Bu sebepten hicri ayların önemini ve bu aylarda yaşanan olayların bilinmesi çokça mühim bir konudur. -Yazarın çok sıkıcı bir anlatımı yoktu. Cemaziyelahir ayında Efendimiz (sav) hangi savaşlara ktılmış, kimleri İslama davet etmiş ve neler yaşamış çok güzel bir şekilde kısa ve öz olarak anlatılmış.
Cemaziyelahir
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.