Siraceddin Önlüer

Siraceddin ÖnlüerKırk Hadiste Müslüman Şahsiyeti yazarı
Yazar
Çevirmen
Editör
9.1/10
450 Kişi
2.558
Okunma
151
Beğeni
10,1bin
Görüntülenme

Hakkında

1972 yılında Adıyaman’da dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Adıyaman'da tamamladı. Küçük yaştan itibaren ilimle meşgul olan yazar, klasik usulde Arap dili ve edebiyatı, hadis, tefsir, fıkıh gibi İslâmî ilimleri tahsil ederek 1994 yılında icazet aldı.  Daha sonra Anadolu Üniversitesi, İlahiyat (Önlisans) programını bitirdi. Yaklaşık 6 yıl çeşitli İslâmî ilim dallarında eğitimler verdi. Yazar, Semerkand Yayınları Araştırma Merkezi’nde telif ve tercüme çalışmalarına devam etmektedir.  
Unvan:
Yazar, Çevirmen, Editör
Doğum:
Adıyaman, Türkiye, 1972

Okurlar

151 okur beğendi.
2.558 okur okudu.
55 okur okuyor.
731 okur okuyacak.
27 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Reklam
"Affın en güzeli, hasmını ezecek güçteyken yapılandır."
Sayfa 110 - Semerkand yayınlarıKitabı okudu
İbadet edenlerin kendilerini beğenmeleri, kendilerini günah işleyenlerden iyi bilmeleri, onların günah işlemelerinden daha büyük günahtır.”
Sayfa 186Kitabı okudu
Haset,kalpte bulunan ve insanı kötülüklere sürükleyen en önemli ve gayri ahlâkî özelliklerden, hastalıklardan birisidir. Bilgisizlik ve tamahkârlığın birleşmesinden, kaynaşmasından doğar. En çok da tanıdık ve akrabalar arasında kendisini gösterir:
Sayfa 201Kitabı okudu
Yeryüzü iki sınıf kimseye çok hayret eder. Biri, ölümden gafil olarak yatağını süsleyip uykuya dalandır. Yeryüzü kendi hal lisanı ile o kimseye, Ey insan! Şu nazik bedenin yataksız olarak, arada bir perde bulunmadan, ben de uzun müddet kalacak ve çürüyecek bunun niçin düşünmüyorsun? Yeryüzünün kendisine hayret ettiği ikinci kimsede ufak bir arazi parçası yüzünden kardeşiyle hasım olan kimsedir. Yeryüzü, kendi hal lisanı ile o kimseye Ey insan! münakaşasını yaptığınız bu yerin sizden önceki sahiplerinin nerede olduklarını hiç düşündünüz mü? der.
Reklam
MEVLİD-İ ŞERİF'E ÖZEL KİTAP HEDİYESİ
Selamûn aleyküm kardeşler. Mevlid-i Şerife özel kitap hediyesinde bulunmak istiyoruz. Bir kardeşimin de desteğiyle 3 kişiye aşağıdaki kitaplar hediye edilecek. 📚--1--
Kâinatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı 1 - Mekke Dönemi
Kâinatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı 1 - Mekke Dönemi
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı - Medine Dönemi
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı - Medine Dönemi
📚--2--
Alemlere Rahmet Muhammed Resulullah (S.A.V)
Alemlere Rahmet Muhammed Resulullah (S.A.V)
📚--3--
Efendimiz Soruyor
Efendimiz Soruyor
*Şartlar* 📍Efendimiz'e (s.a.v) yorumda salâvat getirmek 📍Salavat zinciri oluşması adına bu iletiyi paylaşmak Not: Kaybedeni olmayan bir çekiliş olmasını murad ediyoruz. Arkadaşlarınızı etiketleyerek daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamış olacağınızdan her salavattan hissenizi alırsınız inşaêllah. Bana ve destek olan kardeşime de dua ederseniz seviniriz. Allah hepinizden razı olsun 🌹 En geç 26 Eylül Mevlid Kandiline kadar açıklarız inşaêllah.
Çekiliş Vakti :)
Selamûn aleyküm kıymetli kardeşlerim. İçinizden bir kişiye aşağıdaki kitaplardan seçeceği bir taneyi hediye edecem inşaêllah. Tek şart benim için dua etmek 😊 (İstediğiniz kitabı yorumda belirtin lütfen) 1-
Gülistan
Gülistan
2-
Efendimiz Soruyor
Efendimiz Soruyor
3-
İstanbul'a
İstanbul'a
4-
Sorularla Peygamberimizin Hayatı
Sorularla Peygamberimizin Hayatı
Tâhir Ceyhun Yıldız
Tâhir Ceyhun Yıldız
kardeşime ayrıldı
Mübarek Üç Aylar Geldi
Siz değerli okuyucu kardeşlerime ufak bir okuma önerisi. Şu mübarek üç ayları idrak edebilmek adına okumanızı tavsiye ederim. Kitap görsellerini ve linklerini bırakıyorum.
Üç Aylar
Üç Aylar
link : semerkandkitap.com/urun/uc-aylar-m...
Receb
Receb
link : semerkandkitap.com/urun/hicri-ayla...
Hicri Aylar Şaban
Hicri Aylar Şaban
link : semerkandkitap.com/urun/hicri-ayla...
Hicri Aylar Ramazan
Hicri Aylar Ramazan
link : semerkandkitap.com/urun/hicri-ayla... Rabbim amel etmeyi nasip etsin 🤲🌹

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
229 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Kalbin tedavisi ve amelleri
Kalbin arızalarının tedavi yollarını anlatan, onun amellerini izah eden eşsiz bir eser. Kalpte gaflet kibir haset riya gibi kalbi hastalıklar anlatılmaya, tedavi yöntemleri ayet hadis ve velilerin sözleri ışığındaaktarılmaya çalışılmış.
Kalbin Hastalıkları - 1
Kalbin Hastalıkları - 1Siraceddin Önlüer · Semerkand Yayınları · 2010162 okunma
Reklam
190 syf.
8/10 puan verdi
Selamûnaleykûm... İnsanoğlu, Allah'ın kendisine bahsettiklerinin şükrünü eda edebilmek için Kur'an'a ve Sünnete sarılmak zorunda. Bu iki emaneti anlamak ve yaşamaya çalışmak ise üzerimize düşen en önemli şart. Bu eser İslam'ın İmân esasları, na-maz, oruç, hac gibi temel ibadetlerin yanında; kurban, yemin, adak gibi güncel konuları da içermektedir. Temel Şafiî ilmihali, Şafiî mezhebi-nin esaslarına uygun olarak, insanı-mızın günlük hayatına ışık tutacak şekilde hazırlanmıştır. Ben İslâmiyet hakkında kendimi geliştirmek istiyorum, dinimizin temel şartlarını bilmek, uygulamak istiyorum diyenlere tavsiye edilir nitelikte bir eser. Hayırlı okumalar dilerim.
Temel Şafii İlmihali
Temel Şafii İlmihaliSiraceddin Önlüer · Semerkand Yayınları · 201236 okunma
88 syf.
·
Puan vermedi
·
31 saatte okudu
Bütün ibadetlerde,dini faaliyetlerde hicri aylar esas alınır.Biz Müslümanların hicri ayların önemini ve bu aylarda yaşanan olayların bilinmesi çok önemlidir. Bu kitapta bize hicri aylardan biri olan Rebiülahir'de öne çıkan olaylar kaleme alınmıştır ayrıca kısa ve öz anlatılmıştır herkesin okumasını tavsiye ederim.:)
Hicri Aylar Rebiülahir
Hicri Aylar RebiülahirSiraceddin Önlüer · Semerkand Yayınları · 201719 okunma