Songül Ünsal

Songül Ünsal

Yazar
7.5/10
81 Kişi
·
184
Okunma
·
72
Beğeni
·
8.499
Gösterim
Adı:
Songül Ünsal
Unvan:
Türk Yazar
Radyo ve Televizyon mezunu. "Aşkına Dua Sür" kitabının yazarı.
Olmadı bir çay demler,
biraz kitap okuruz.
İçimizdeki sessizlikler dinene kadar
konuşmayız kimseyle.
Eski bir türkü çalsın radyoda ve
gökyüzünde birkaç parça bulut gezinsin.
Taşınalım buralardan.
Yüreğimizi de alıp gidelim bizi
anlayanların yanına.
Songül Ünsal
Sayfa 117 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı
Biz seninle güzel anlaşırız çünkü aynı yerden yara aldık.
Songül Ünsal
Sayfa 79 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı
...hayallerinden vurulunca insan kolay kolay iyileşmiyormuş.
Songül Ünsal
Sayfa 138 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı
Güzel duyguları güzel insanlara sunmak lazım, ileride duygusuz olmamak için.
Songül Ünsal
Sayfa 50 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı
Yaralarının yerini gösterince oraya tuz basanı değil, yaranın yerini kendisi bulan insanı sev.
Songül Ünsal
Sayfa 75 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı
İstenmediğiniz yerde durmayın. Sevecekseniz yine sevin ama durmayın. Bu sizi sevmeye de küstürür.
Songül Ünsal
Sayfa 101 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı
Sünger gibi içinizi emen insanları çıkarın hayatınızdan.
Songül Ünsal
Sayfa 44 - Olimpos Yayınları, İlk Baskı
Her sayfasinda yureginize degen cümleleriyle, icinizi sızlatıyor. İste beni anlatiyor dedigim kitap size olgunlugu ve herseyin gececegine dair teselliler veriyor.
Hayatta hiç bir çaresizlik aslında insanın çaresiz olduğundan başına gelmez hiç bir zaman. Ya Zamanın içinde ona yapılacak süprizler olacaktır Yada Hiç beklemediği anda mutluluk ona koşarak gelecektir. Peki ya Koşan mutluluk gerçek mutluluk değilse! işte buda kaderin Yarınlar için hazırladığı süprizlere alışma evresidir. Ama hiç kimse Hak etmediği bir mutluluğun içinde bulunmaz.
Bir yürek içinde ne kadar kıyamet biriktirirse işte depremlerden o kadar az zararla kurtulur. Dizlerinin kıymetini düşünce anlar insan bu hayatta. gözlerinin kıymetini gözyaşı dökmeye başlayınca. Ya sevmenin kıymetini ne zaman anlar. Aslında her ne kadar kaybedince cevabı gelsede. Aslında kaybedincede anlamaz. Benlik kavramından kurtulamadığı her an kaybetmeye mahkumdur insan...

Duruda üniversite yıllarında Hayatında ilk kez aşık olmuş biriydi. Platonik aşktan kurtulmuş Gerçek aşkı bulduğunu sanmanın yalancı gülümselemeleri ile avunurken. Sevdiği insanın evli olduğunu öğrenmesiyle bütün hayatı yıkılır. peki bu nasıl bir evlilik neden bu zamana kadar saklayıp hayatına duruyu dahil etmişti. Gerçek aşkın içinde aylarca gizlenmiş Bir Yemin... Hayatına çıkacak onca tercih ve vazgeçilemeyen bir çift göz. Kaçmak istediklerinden kaçamayıp her yaptığı hatadan sonra başa dönen bir hayat. Kaçmak istediklerimiz kurtulmak istediklerimiz değildir çoğu kez. bu roman üzerinden aşka bir tarif yapmak gerekirse eğer şöyle diyebiliriz.
Yıkılmış enkazın altından çıkardığın her şey kıymetlidir ne kadar üzerine betonlar düşsede. Ama duvarları yıkılmış bir odanın içine tekrar girip uyumak imkansızdır...
Hayatımda maviye dair önemli bir şahıs vardı. Mavi gördüğüm her şeyde onu gördüm , onu sevdim. Aylardır onu görmemiştim. Bi gün onu beklerken bi kitapçıya girdim ve bu kitabı gördüm. Eğer o günkü buluşmam çok iyi geçerse hemen gelip kitabı alacaktım. Geçmedi. Her şey tersine döndü ve kalbi bana yabancıyken , tüm benliğiyle bana yabancı oldu. Geçemedim önüne. Şimdi kavuşmamıza değil, gidişine bu kitabı okumak istiyorum. Kendime bol mavili okumalar..
Aşk ya siyah yaşanır ya da mavi.. Eğer seviliyorsan aşkın en mavi tonunu yaşarsın. Uçsuz bucaksız mavi. Ben mavinin en açık tonunu yaşıyorum. Varlığınla dünyanın cennetine doyuyorum. Sevdikçe yaşıyorum.
Ah Songül ÜNSAL ne kadarda harika anlatmışsın Aşkın mavi tonunu. Çok severek okudum. Emeğine sağlık.
Kitap çok güzel ve çok da beğenilen bir eser. Gerçek bir aşk hikayesi. Mavinin bütün tonlarını görebiliceğiniz bir hikaye. Yazanın eline sağlık @songülünsal
Deneme tarzında yazılmış, kısa yazılardan oluşan bi kitap. Arada güzel cümlelere rastlansa da mutlaka okunmalı diyemem. Okunacak bi kitabınız kalmadıysa okunabilir.
Şimdi kanayan hayallerime
Huzura bulanmış dualar sürüyorum usulca.
Kapat o bakmaya kiyamadığım gözlerinı ve meleklerin amin seslerine ver kalbini.....
kitap olmadan önce wattpad de yayınlamdı bu kitap.çok beğendim.wattpad de okuyup bitirdim.genel konular ele alınmış.gerçek olaylardan yola çıkılmış harika bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Songül Ünsal
Unvan:
Türk Yazar
Radyo ve Televizyon mezunu. "Aşkına Dua Sür" kitabının yazarı.

Yazar istatistikleri

  • 72 okur beğendi.
  • 184 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 270 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları