Stanley Lane Poole

Stanley Lane Poole

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.0
2 Kişi
okuyor-dolu
4
Okunma
v3_begen_dolu
2
Beğeni
goz
211
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Tam adı
Stanley Lane Poole
Unvan
Arkeolog
Doğum
Londra, 18 Aralık 1854
Ölüm
29 Aralık 1931
Yaşamı
Stanley Edward Lane-Poole İngiliz bir oryantalist ve arkeologdu. Poole, annesi Sophia Lane Poole, kardeşi Reginald Stuart Poole ve amcası Edward William Lane gibi ünlü oryantalist bir aileden geliyordu. Diğer amcası, seçkin bir Victoria litografı ve oymacısı olan Richard James Lane'di.
İmadüddin Zengi
Eziyet ve çapkınlığa görevlileri arasında asla izin vermedi ve o çağda hiç kimse kadınlara tecavüzü ondan daha sert cezalandırmadı. O asla ordularının insanların ekinini çiğnemesine izin vermezdi. Askerleri 'iki ip arasında yürür gibiydiler' der bir tarihçi. Hiç bir askerin bedelini ödemeden bir çiftçiden bir deste saman almasına bile izin vermedi. Zorbaları çarmıha gererek sertçe cezalandırırdı. Yoksullardan vergi almada yumuşaktı.
Frenkler arasında fark ettiği aylak eğlenceyi, neşeli kahkahalarla gülmeyi ve çılgınca zevk kovalamayı onaylayamazdı. Haçlı kocaların, karılarına izin verdiği şaşırtıcı özgürlüğe hiç sabrı yoktu. "Hanımlarıyla dışarıda yürüdüklerinde erkek arkadaşlarıyla karşılaşırlarsa, arkadaşlarının hanımlarının elini tutmasına izin verir, onlarla konuşmak için kenara çekmelerine ilgisiz kalırlardı. Eğer hanımefendi konuşmayı çok uzatırsa, eşi uzaklaşır ve onu arkadaşıyla yalnız bırakırdı. Şerefin ne anlama geldiğini bilmiyorlar." Diye yazardı.
34 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;