Suat Turgut

Suat Turgut

YazarTasarımcı
9.6/10
65 Kişi
·
158
Okunma
·
6
Beğeni
·
1176
Gösterim
Adı:
Suat Turgut
Unvan:
Sosyal Antropolog, Çizgi-Roman Yazarı
Bu devleti büyük kılan topraklarının büyüklüğü ve silah gücü değildi...
Azınlıklardan bir vatandaşın şikayeti üzerine, İstanbul fatihi Sultan Mehmet gibi bir cihan padişahını bile mahkemede yargılayıp mahkum edebilecek düzeyde, adalet ve hukukun egemen olduğu bir yönetim anlayışıydı.
Birinci Dünya Savaşı'nın mimarı İngiltere bahriye nazırı Churchill, " Bir damla petrol bir damla kandan değerlidir." diyordu...
...Cephelere gönüllü gönderen Türk milletinin komutanı Mustafa Kemal ne diyordu? "Kaçınılmaz olmadıkça savaş bir cinayettir."
334 syf.
·Beğendi·10/10
MERHABA
Bence bu kitap ile ilgili fazla bir şey anlatmama gerek yok ama kısaca yinede bahsedeyim
SPOİLER------------
Çanakkale savaşının başından başlıyor kitap denize mayın döşeniyor ilk başta bence okumaya oldukça elverişli bir kitap en sonda ise savaş kazanılıyor(tahmin edildiği gibi) tamamen gerçek yani olaylar İYİ OKUMALAR
28 syf.
·Beğendi·10/10
Adam olacak çocukların kütüphanesinde bulunması gereken çok güzel bir kitap. Barış Manço varsa daha fazla düşünmeye gerek yok ;) içerik olarak güzel
222 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Savaş zamanında kadın kahramanları; çok güzel çizimlerle ve çizgi romana eklenen kısa bilgilerle zenginleştirerek anlatmışlar. Kesinlikle çok güzel.
Elvan Tosun
Elvan Tosun Çanakkale Destanı - Belgesel Çizgi Romanı'ı inceledi.
333 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitap için söylenecek o kadar çok şey var ki kelimeler kifayetsiz kalır. Çanakkale savaşını sadece tüm dünyanın Türk'lere karşı yaptığı bir çatışma olarak nitelendirmek yanlış olur. Çanakkale savaşı, bunun çok daha ötesinde bir gerçektir. Henüz çocuk yaşta yiğitler bu savaşa koşarak, düğüne gider gibi gidiyorlardı. Mehmetçik'lerimiz düşmana bile yardım elini esirgemiyor, yaralı olanlara süngülerini doğrultmuyorlardı.

Kitabın çizgi roman olması da ayrı bir hava kazandırmıştı. Çanakkale'de savaşan gözü pek atalarımızın hikayelerini okudukça insanın göğsü kabarıyor göz yaşlarına hakim olamıyor.
333 syf.
·2 günde·10/10
Son dönem Türk tarihinin en önemli kırılma noktalarından birisi olan, son ehl-i salibin savletini kırarak yeni bir şahlanış ve dirilişin başlangıcı olan Çanakkale savaşlarını çizgi roman şeklinde okuyabileceğiniz, seri, akıcı ve insanı kendisine bağlayan bir kitap.

Soluksuz okudum... 10 üzerinden 10'u hak ediyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Suat Turgut
Unvan:
Sosyal Antropolog, Çizgi-Roman Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 158 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 46 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.