Suat Ungan

Suat Ungan

Yazar
7.0/10
6 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
32
Gösterim
Öğrencilerimizi okullarda bilgi ile donatmadan önce onlara, Fransız'a, İngiliz'e, Arap'a, Acem'e, Alman'a karşı ezilmeyen, kültürüne, diline, kimliğine sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi amaç edinmeliyiz. Milli şahsiyeti olmayan bir kişinin bilgisinden bu millete hayır gelmeyeceğini bilmemiz gerekir.
Üstün Dökmen Hoca'nın "kitap okumak için iki eli bir araya gelmeyen bir milletin iki yakası da bir araya gelmez" sözü, geçerliliğini her devirde koruyacak bir hakikattir.
Türkiye, maalesef hür iradesini ortaya koyabilecek gençleri yetiştirmede büyük sorunlar yaşamakta, gençlerin bazıları eğitim hayatlarında ilerleme sağlasalar bile, eğitimin vermesi gereken bilimsel ve eleştirel düşünme becerilerini kazanamadıkları için birilerinin kontrolüne girerek zombi bilgisayarlara dönüşmektedirler.
Eskiler güzel şiir okuyanlar için "dizeler dilinde bal gibi damlıyor" tanımlamasını yaparlardı. Bazı kitaplarda satır arasına gizlenmiş acı hakikatler binlerce baldan daha tatlıdır. Bal ânı, kitap ise her ânı hem tatlandırmakta hem de taçlandırmaktadır.
"Dilber-i nevhatta bakmam var iken hatt-ı sutûr Yâr-ı cânımdır habib-i nâzenimdir kitâp."
(Kitabın satırları varken yârin yüzüne bakmam, benim nazik sevgilim de yârim de kitaptır.)
Ali Emiri Efendi
Ülkelerin kendine ait insan yetiştirme politikaları olmadığı zaman bazı dönemlerde bazı gruplara dahil olmak avantaja dönüşürken, küçük bir rüzgarla her şey tersine dönebilmektedir.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.