Süleyman Toprak

Süleyman Toprak

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
337
Gösterim
Adı:
Süleyman Toprak
Tam adı:
Prof. Dr. Süleyman Toprak
Unvan:
Yazar, Akademisyen
Kâinatta bir hareket vardır.
Her hareket bir muharrikin, hareket ettiricinin eseridir.
O halde kâinattataki bu hareketin de bir muharriki olmalıdır ki, O da Allah Teâladır.
“Ey insanlar, öldükten sonra dirilmekten şüphede iseniz, bilin ki, biz sizi topraktan, sonra nutfeden, sonra pıhtılaşmış kandan, sonra da yapısı belli belirsiz bir çiğnem etten yaratmışızdır. Dilediğimizi belli bir süreye kadar rahimlerde tutarız; sonra sizi çocuk olarak çıkartırız, böylece yetişip ergenlik çağına varırsınız. Kiminiz öldürülür, kiminiz de ömrünün fena zamanına ulaştırılır ki, bilirken bir şey bilmez olur. Yeryüzünü görürsün ki kupkurudur, fakat biz ona su indirdiğimiz zaman harekete geçer, kabarır, her güzel bitkiden çift çift yetişir.
Süleyman Toprak
Sayfa 437 - Tekin Kitabevi
Diğer taraftan kelam, konu, gaye ve delil itibariyle de bütün ilimlerden üstündür ve ilimlerin en şereflisidir. çünkü kelam ilminin konusu, her şeye delalet eden "ma'lum" olması bakımından en geniş Allah Teala'nın Zatı ve Sıfatları olması yönüyle de en şerefli konudur.
400 syf.
·11 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yakın zamanda annemi Hak’kın rahmetine uğurladım. Onu ebedi hayatına uğurlamanın verdiği acı ve şaşkınlık ile kitabı elime aldım. İyi ki almışım iyi kİ okumuşum. Ölümden sonraki hayatı merak edenler için, ruhunuzu rahatlatmak ve kulaktan dolma bilgilerle değil de gerçekle karşılaşmak için mutlaka okuyun. Ben eserden oldukça istifade ettim.
Rabbim, rahmetine kavuşmuş olan tüm yakınlarımızı Cennet’iyle cemaliyle Müşerref eylesin inşallah.

Yazarın biyografisi

Adı:
Süleyman Toprak
Tam adı:
Prof. Dr. Süleyman Toprak
Unvan:
Yazar, Akademisyen

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.