Sumru Ağıryürüyen

Sumru Ağıryürüyen

Çevirmen
8.9/10
262 Kişi
·
740
Okunma
·
1
Beğeni
·
127
Gösterim
Adı:
Sumru Ağıryürüyen
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
64 syf.
·Puan vermedi
Her okuduğumda aklıma çocukluk hatıram gelir.Daha 4-5 yaşlarında adaşımla yere uzanıp gökyüzünü seyretmeyi en parlak yıldızı bulmayı çok severdik.Gökyüzünün,yıldızların bizim için anlamı çok farklıydı.O Yalova’da ben İstanbul’da,gökyüzüne her bakışımda en parlak yıldız benim için o,onun içinde bendim.21 yaşındayım hala gökyüzüne bakınca onu hatırlarım.O da bu hatıramıza sahip çıkıp benim için “Göğümün en parlak yıldızısın” der. Çocuklara has duygulardır böyle ince duygular.Küçük Prens’in de dediği gibi büyükler bunu anlayamaz.Kitap hakkında incelemeden çok bana hissettirdiklerini yazmayı yeğledim.Yüreğiyle okuyanlar için her seferinde okunulacak bir kitap.
Bir çocuğun en saf ve sevimli halidir Prens.
Prens in bildiği tek şey sevmek ve sorumluluk hissettiği çiçeğidir; Prens evine dönme vakti gelmeden bildiklerini çok masum bir şekilde insanlardan birine öğretecek ve evine geri dönecektir.
“Hakikatin mayası gözle görülmez.”
96 syf.
·1 günde
Küçük prens kitabı hakkında çoğu zaman ne düşüneceğime karar veremiyorum. Büyükler için yazılmış bir kitap olarak düşünmek ve böylesine güzel bir kitabın bize yazıldığına inanmak mı daha güzel, yoksa bunun bir çocuk kitabı olduğunu kabul edip; içimde hiçbir zaman büyümesine izin vermeyeceğim küçük bir kız çocuğunun daima kalacağını bilmek mi beni daha çok mutlu eder karar veremiyorum.
Sanırım burada beni en çok da küçük prensi elime aldığım zamanlarda ki ruh halim belirliyor.
Her ne şartta olursa olsun yüzde bir tebessüm bırakmaktan geri kalmıyor.
Özellikle bir cümle var ki (“Şu büyükler kesinlikle çok tuhaf oluyorlar.”) kitabı her okuduğumda kendimi sorgulamama sebep oluyor. Şu an çocukluğuma dönüp büyümüş olan kendime baksam bende Küçük prens gibi mi düşünürüm?
96 syf.
·6/10
Bu kitabın abartıldığını düşünüyorum. Kötü bir kitap değil fakat belki de geç yaşta okuduğum için vermeye çalıştığı mesajlar beni pek etkilemedi. Sanki şimdiye kadar defalarca duyduğum şeyleri farklı cümlelerle tekrar duymuş gibiyim.

Her yaşa hitap eden bir kitap olduğu söylenmesine rağmen güzel bir çocuk kitabı olarak değerlendirilebileceğini de sanmıyorum çünkü içerisinden metaforları çıkarınca çocuklar için cezbedici bir şey de kalmıyor.

Sonuç olarak belki de bu denli övgüler duymasam az bir beklenti ile okur, farklı düşünebilirdim. Beklentilerimi karşılamadı.
208 syf.
·43 günde·Beğendi
Psikolojiye ilgisi olan ya da ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap. İçerisinde 50 psikoloji fikri var ve bu fimirlerin kronolojik sırasıyla ve yapılan deneylerle birlikte anlatıyor.
208 syf.
·Beğendi·9/10
hani çıtır çerezlik kitap alırsınız baş ucunuzda durur canınız sıkıldıkça açıp bir kaç bölüm okursunuz. açık söyleyeyim o niyetle aldım ama inanılmaz güzel bir bilim kitabı almışım farkına okudukça vardım. elimden bırakmak istemedim. uzun zamandır ilk kez bir araştırma kitabını bu denli beğeniyorum
224 syf.
·Puan vermedi
Kitap derin düşüncelere daldıran okuyucunun anlamak için çaba sarfetmesi gereken bir kitap ben beğendim fakat okuyucu anlamak için biraz çaba sarf etmeli sonunda kitabın bizlere ne kadar bilgi katacağını anlayabiliriz

Yazarın biyografisi

Adı:
Sumru Ağıryürüyen
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 740 okur okudu.
  • 50 okur okuyor.
  • 752 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.