Süreyya Ülkü Güler

Süreyya Ülkü Güler

Yazar
9.3/10
46 Kişi
·
119
Okunma
·
16
Beğeni
·
367
Gösterim
Adı:
Süreyya Ülkü Güler
Unvan:
Türk Yazar,Matematik Öğretmeni
Doğum:
Türkiye,1987
Anneler, çocuklarının onlardan önce ölmesinden korkarlar. Engelli çocuk anneleriyse çocuklarından önce ölmekten...
Süreyya Ülkü Güler
Sayfa 322 - Arkadya Yayınları
Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının, üstünden daha güzel olmayacağını ?
470 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
İNCİ'M, İNCİ TANEM... Hiç görmesem de çok kıymetli benim için İnci. Uzun zamandır sosyal medyada takip ediyorum, baktım annesi Süreyya Hanım, İnci'yi yazmış! "Hemen okumalıyım." dedim. Zaten İnci'yi görüp bir daha bakmamak imkansızdı, her gün videolarını, resimlerini sabırsızlıkla beklerim.

Güler yüzlü, ışıl ışıl gözlere sahip benim İnci'm. Down Sendromlu bir melek olarak geldi dünyaya. Çevresine, dünyaya, bilinçsiz insanlara o kadar çok şey öğretti ki. Doya doya okudum İnci'yle ilgili her bir detayı. Okurken bazen gözlerim doldu, bazen kollarıma alıp sevmek geldi içimden. Az çok biliyordum ama okumak bir başkaydı.

Süreyya Hanım'ın emeğinden bahsetmesem olmaz! Çocuğuna olan sevgisine, çocuğu iyi bir eğitim alsın diye harcadığı enerjiye hayranım... Kitapta ilk sayfalarda hemen İnci'nin doğumuyla karşılaşmayı beklemiştim fakat Süreyya Hanım önce kendi hayatından, İnci'nin babasıyla tanışma hikayesinden başlamış. İnci'den öncesini de merak ediyordum doğrusu, memnun oldum okumaktan. O kadar iyi bir anne ki Süreyya Hanım. Tek amacı kızına ve özel bireylere farklı gözle bakılmasın, onlar da biz ne yapıyorsak onu yapsın. Çok emek veriyor çok... İnci çok şanslı böyle bir annesi olduğu için. Süreyya Hanım da İnci gibi bir evladı olduğu için şanslı olduğunu düşünüyor tabii. Her şey gönlünce olsun güzel KADIN, güzel ANNE...

Son olarak şunu söylemek istiyorum; SEVGİ ENGEL TANIMAZ, +1 KROMOZOM veya HERHANGİ BİR ENGEL SEVGİMİZE ENGEL OLMASIN... Kesinlikle tavsiye ederim bu güzel kitabı. Eminim İNCİ'mi siz de çok seversiniz... Keyifli Okumalar...
470 syf.
·10/10
Bakıldığında hiçbir edebi değeri yok ama içerisinde bir İnci Hikâyesi saklı.. Ben de herkes gibi instagramda denk geldim bu güzel çocuğa, sonrasında bir ara niye bilmiyorum takip etmekten vazgeçtim.. Belli bir süre sonra yeniden takibe aldığımda fark ettim ki mavili beyazlı size beni oku diye bağıran bir kitap kapağıyla yüz yüze geldim. Bu neymiş dedim ! ve sipariş verirken bu kitabı sipariş vermeyi unuttum.. Akabindeki siparişim ve önceliğim bu kitaptı.Geldiğinde elimdeki kitabın bitmesini bekleyemeden başladım.. Hikâye Süreyya'nın eşiyle tanışmasından başlıyordu, eğitim hayatı, mesleğine adım atması derken İnci Su bölümüne geldiğimde duygulandım. Hele ki doktorun "Down Sendrom"lu olduğunu biliyor muydunuz ?cümlesinden sonra koptu ip..Dünyada kanatlarıyla saran güçlü anneler oldukça onları kimse yenemez..
470 syf.
·Beğendi·9/10
Hangimiz diğerinden farklıydık ki? 1 kromozom muydu onları farklı kılan? Yoksa bizdeki eksiklik miydi? Dünyaya onlar kadar güzel bakabilir miydik acaba? İnci Su ve kromozom kardeşleri bir melekten başka ne olabilir ki şu hayatta? Yüreğinden öperim İnci Su' nun annesi, Süreyya Öğretmen..
470 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Güzeller güzeli melek İnci ve güzel yürekli annesinin yürek burkan öte yandan umutlandıran hikayesi #cennetinbirincigunu ....En büyük umudun bir meleğin gülüşünde saklı olduğunu ve bunu görebilecek kadar kirlenmemiş saf ruhlar olduğunun bir kanıtıdır bu kitap .....Bütün önyargıları yıkan ve umut olan bu iki cesur melekle tanışın lütfen.....Yolunuz hep aydınlık olsun.....
470 syf.
·Beğendi·7/10
Masum İncimmm..Okurken içine çeken hapseden bir kitap daha okumanın verdiği mutluluğu yaşatıyor okuruna.Çok beğendim.Anne kelimesinin hakkını verdi Süreyya.Tebrikler...
470 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Okurken aşırı derecede etkilendiğim bir kitap oldu. Kitabi okurken İnci ve Süreyya Hanimi sürekli instagram uzerinden takip ettim.Anlattığı olaylarin videolarini tek tek izledim.Kitabı okumuyorken bile surekli aklım kitaptaydi. Belkide kahramanların bizden biri ve yaşananların birebir gerçek olması beni bu kadar derinden etkiledi.Ayrica kitap benim Down sendromlu çocuklara karşı hassasiyetimi artırdi ve bakış açımda ciddi farklılıklar yaratti. Kesinlikle herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.
470 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
#CennetinBir’İnciGünü
#SüreyyaÜlküGüler
#kitapyorumu

Merhaba kitap kardeşlerim,
Ben şahane mi şahane bir Arkadya kitabı okudum. Cennetin Bir’İ̇nci Günü öyle güzel bir kitaptı ki.... Okurken gözlerim doldu, yüreğim sıkıştı. Canım arkadaşım Dilek Özdemir aracılığıyla tanıştığım bu kitabı çok beğendim.
Dilek’im çok teşekkür ederim.

Bir anne’nin evladıyla birlikte yeniden doğuş öyküsüydü. İnci’sini kucağına aldığında Süreyya hanım için hayat mücadelesi işte tam o anda başlamıştı.
Sevinçlerini, hüzünlerini unuttu Süreyya. Evladının mutluluğu için elinden geleni fazlasıyla yaptı. Annesinin İnci meleği biricik kızıydı inci.

+1 kromozom hayata bakış açınızı değiştirir mi? Bir annenin evladına sevgisini azaltır mı?
Bir minik meleği arkadaşlarından ayırır mı?
Down sendromlu olmak bir eksiklik mi?
Aramızda sadece +1 kromozom fark var..
Dostluğa, arkadaşlığa ve en önemlisi sevgiye engel değil... Herkesten daha özel ve değerliler minik İnci ve kromozom kardeşleri

Şimdi hepimiz bu güzel İnci’lerimizi sevgiyle kucaklayalım.

Minik İnci’m güzel yüreğinden ve bal yanaklarından öpüyorum. Seni tüm sevgimle kucaklıyorum. İyiki varsın minik prenses Süreyya Ülkü Güler
470 syf.
·18 günde·Puan vermedi
Spoi icerebilir.Blogumdan alıntılm yapıyorum.Bilgilerinize.Süreyya Hanım yani yazarımızın lise sondaki hayatında üniversiteye hazırlanma süreci ile başlıyor,kitabımız.Devamı ise Uğur ile dershanede tanışması,ailesi itip kakakerken yazarımızı Uğur'a aşkını ilan edememesi,her ikisinin de üniversiteyi kazanmaları ile konuşmaya başlamaları,üniversite hayatları,üniversite bittikten sonra Uğur'un askerliği,iş hayatları,yüksek lisans hayatları,aile hayatları ve evlilikleri anlatılmakta.Ve bu güzel evliliği taçlandıran Down Sendrom'lu dünya tatlısı Inci dünyaya gelir ve Süreyya Hanım hem mükemmel bir anne,hem mükemmel bir eş,hem mükemmel bir ev hanımı,hemde mükemmel bir ögretmen oluşu anlatılyor.Ki zaten bu son cümlemi okurken de göreceksiniz.Kitabın sonunda ise hem yazara hemde Inci'ye cok güzel yorumlar yapilmis ki bence de bu güzel yorumları hak ediyor.Hatta daha fazla güzel yorumu hak ediyor. :)
470 syf.
·Puan vermedi
İnci bana tek bir gülüşün hayatı değiştirebileceğini, her şeyin mümkün olduğunu gösterdi. İyi ki varsın İnci..
Kalbime dokunan bir kitap okumuş olmanın tatlı bir huzuru var yüreğimde..

Yazarın biyografisi

Adı:
Süreyya Ülkü Güler
Unvan:
Türk Yazar,Matematik Öğretmeni
Doğum:
Türkiye,1987

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 119 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 68 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.