Tacettin Çetinkaya

Tacettin Çetinkaya

YazarÇevirmen
8.9/10
10 Kişi
·
24
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Komünizm'de temel, kuvveti üstün tutan medeniyetinin bir ekonomik düzeni olduğu için temelde Kapitalizm'in aynıdır ve bir "Ezen - Ezilen " düzenidir.
81 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Faiz neden zulümdür, devlet nelerden vergi almalıdır, devlet vergiyi nasıl almalıdır, adil düzende kredi var mıdır ve nasıldır gibi soruları açıklayan kitaptır. Çok beğenerek okuduğum kafama baya baya yatan bir kitaptır. Asla ütopya değildir ve aksine bence uygulanması çok basittir. Halkın refahı için şart olan düzendir.
81 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Milli görüşün faizsiz ekonomi politikasını içeren güzel bir çalışma. ERBAKAN hocanın faizsiz bir adil ekonomik düzen kurgusu uygulanabilirlik açısından günümüz şartlarına da bakıldığında bence zor ama keşke uygulanabilse.
Ekonomi konulu bir kitap okuyacağım hiç aklıma gelmezdi ama seksen sayfalık sıkmayan anlatımı ile tavsiye edebileceğim enteresan bir kitap...
89 syf.
·1 günde·5/10
Kitap milli görüşün temel stratejileri ,zihniyet ve mücadelenin arka planı ve sonuç olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. Burada osmanlı yabancı ilişkileri. Tarih boyunca kısa analizler ile ele alınmıştır. İspanya daki islam devletinin çöküşünden günümüze kadar olan kısımları incelemekte. Ayrıca ak parti üyelerinin seveceği bir kitap değil çünkü kitabın sonlarında ak partiye ve Erdoğan'a ağır bir üslup kullanılmıştır. Siyaset ve tarih ilgi alanım değil bu kitap da ikisini içeriyordu. Bu sebeple bana sıkıcı geldi. İyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tacettin Çetinkaya

Yazar istatistikleri

  • 24 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.