Tarık Özbek

Tarık Özbek

Çevirmen
9.6/10
9 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap Yorumu//Operadaki Hayalet-Gaston Leroux
.
Operadaki Hayalet ile aşkın, tutkunun ve müziğin iç içe olduğu gerilim yüklü bir dünyaya adım atıyoruz. Paris Opera Binası’nda dolaşan bir ‘hayalet’ herkesin korkulu rüyası olur. Fakat bu sır, büyük bir yeteneğin arkasına saklanmış ‘maskeli’ bir âşığa işaret etmektedir. Güzel Christine’in ve ona aşık erkeklerin büyülü atmosferdeki macerasını konu alan, aşkın nasıl saplantı haline dönüştüğünü gösteren bir başyapıt.
.
Kıskançlık ve kaybetme duygusuyla herkese korku dolu anlar yaşatan yaratık bir hayalet midir yoksa yalnızca anlaşılmayı bekleyen bir zavallı mıdır?
.
Fransız yazar Gaston Leroux, ilk defa 1910 yılında yayımlanan Operadaki Hayalet ile ölümsüz bir sanat eseri bırakmakla kalmamış, bugün hâlâ filmlere, müzikallere konu olan bir gotik romanı hayatlarımıza kazandırmış. Yazar okuyucuyu nefret ile merhamet arasında bir duygu karmaşasında bırakıyor. Bu kitabı okuyup beyin delhizlerimde yer edindirdiğim içinçok mutluyum. Ayrıca genel kültür içerikli bir sürü de bilgi edindim. Benden mutlusu yok. Kitaba da ayrıca bayıldım. Okursanız çok beğeneceksiniz benden söylemesi.
352 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Paris Opera Binası’nda tuhaf olaylar meydana gelmeye başlar. Kulislerde ve opera görevlileri arasında hayalet dedikoduları yayılmaktadır. Hayalet Erik, 5 numaralı locayı ve genç şarkıcı Christine Daae’yi sahiplenir. Christine, hayaletin kendisine babası tarafından gönderilen Müzik Meleği olduğunu düşünerek ondan ders almaya başlar. Bu arada çocukluk arkadaşı Vikont Raoul Chagny yıllar sonra operada güzel kızı tekrar görüp aşık olur ve aşkına karşılık alır ancak bu aşkın önünde büyük bir engel vardır; Opera Hayaleti (Christine’e göre Müzik Meleği) Erik. Buradan sonra olaylar tüm heyecanı ve hızıyla başlar ve çok şaşırtıcı bir sonla karşılaşırsınız.