Giriş Yap

Taylor Jenkins Reid

Yazar
8.5
1.689 Kişi
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Massachusetts , ABD
Yaşamı
Taylor Jenkins Reid , Massachusetts 'li yazar ve denemeci . Yazar Kocası , köpeği Alex ve tavşanları ile birlikte Los Angeles'te yaşamaktadır .

İncelemeler

Tümünü Gör
432 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tek kelimeyle bayıldım.Kitabın daha önce birçok yerde beğenildiğini duydum.Goodreads puanı olsun,1000 kitap okuyucuları olsun bunu dile getirdiler ama bence az söylemişler.Kitabı nasıl anlatsam; mesela sayfalarını çevirmek için hızınızı birkaç kat daha yükseltirsiniz ya da küçük bir hile yaparak kitabın sonraki sayfasına göz ucuyla bakarsanız işte böyle bir şey.Ben kitap boyunca bunu yaptığımı itiraf edeceğim.Tabi itiraf etmem gereken başka konular da var:)Evelyn'in bu kadar güçlü olması, yazarın aslında bize hayattan gerçekleri veriyor oluşu,Evelyn'in aslında sert olması ama o sertliğin altındaki duygu yoğunluğu ve benim o duygu yoğunluğundan dolayı boğazımın düğümlenmesi ardında da gözyaşlarımın varlığı itiraflarım arasındaydı.Kitabı yorumlayan bazı okuyucular yeri geldikçe Evelyn'e kızdıklarını itiraf etmişler ama ben bir an bile bu cesur kadına kızmadım, kızamadım.Hayatın gerçekleri diye bir şey var ya.İşte o yüzünüze tokat gibi çarpıyor.Ben burada kitaptan daha çok bahsederek ağzımdan bir spoi vermeyeyim:)Malum bu efsane kitap daha nice okunacak.Ben kitapla ilgili düşüncelerimi beyan ettim.Gerisi size kalmış demeyeceğim kesinlikle okuyun diyeceğim:)Keyifli okumalar. "Eğer karşına hayatını değiştirecek bir fırsat çıktıysa, o fırsatı kaçırmamak için ne yapman gerekiyorsa yapmaya hazır olmalısın. Dünya sana istediklerini vermez, sen onları alırsın.” Evelyn'e Sevgiler.
·
Reklam
384 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
Taylor Jenkins Reid bu işi biliyor!
Evet hemde kelimenin tam anlamıyla. Sizi darmadağın edecek, yer yer kahkahalar artırırken yer yer hüngür hüngür ağlatacak, aile bağları ve güven üzerine sarsıcı bir roman. Bu romanı uzun uzun abartmak istiyorum. Gerçek bir edebî eser. Malibu sahillerinde geçen, başrolünde dört seksi sörfçü kardeşin ve ünlü bir şarkıcı babanın yer aldığı roman iki bölümden oluşuyor. Birinci kısım daha çok flashback ile ilerliyor ve bizi bu dört kardeşin ta doğumundan öncesine anne babaları Mick ve June hayatlarına götürüyor. İkinci kısım ise kitaba da ismini veren Malibu'daki partiyi konu alıyor. Birinci kısım benim için romanın tamamından daha büyüktü. Bu bölüm sizi ağlatır uyarmadı demeyin. Ama eğer bu romanın bir özeti olsaydı. "Belki de anne babalarımızın yaşamları içimize işlemiştir, belli de kader denen şey, onların hatalarını tekrarlama isteğidir." Oda bu söz olurdu. Karakterlere gelirsek; MİKE; benim hayalkırıklığımdı. Hele 118'ince sayfada onu gerçekten parçalarına ayırmak isteyebilirsiniz. JUNE; Beni uzun zaman sonra ağlatan tek karakter oldu. Onu o kadar sevdim ki bir yanım onu böyle sımsıkı kucaklaşmak isterken bir yanım sarsıp kendine getirmek istiyordu. "Çok çalışmıştı, çok yorgundu ve yalnızdı. Onu hiçbir tam olarak anlamamış anne babasını, onu hiçbir zaman gerçekten sevmemiş adamı, kendisi için inşa ettiğini düşündüğü geleceği, eskiden olduğu o genç kızı özledi." Ve en çokta; "Ben bundan daha fazlası olacağım. Ben onun bırakıp gittiği bir kadından daha fazlasıyım." (S.95.) Sözünü gerçekleştirememesine üzüldüm. June sen gerçekten de bundan daha fazlasıydın. Sen 136'ıncı sayfada izlediğim hayran olunası kadınsın ama keşke bunu kendinde görebilseydin. NİNA; Sanırım onu özetlemeye Hud'un bir cümlesi yeter. "Nina asla hayır demez, kesinlikle kimsenin yoluna çıkmaz, asla hiçbir şey almazdı. Siz ona beş dolar uzatsanız o size on verirdi." HUD; Babasına benzemekten ödü kopan ama onunla hiç bir ilgisi olayan ailenin sessiz ama her şeyi gören kardeşi. Jay ve Kit hepsi muhtesemdi. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, asla ama asla pişman olacağınız bir eser. Reid okuyun, okuttun özelliklede bu Son Parti'yi asla kaçırmayın. XOXO Not: Daha önce Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel kitabını okuyan var mıdır bilmiyorum. Ama eğer okuduysanız bu tarza çokta yabancı değilsiniz demektir. Çünkü Aytmatov romanına sabah bir karakterinin ölümüyle başlar gece onun gömülmesine kadar olan süreci anlatır ve bu araya bir ömür sığdırır. Reid'e bu romanında Nina'nın sabah uyanıp Malibu'da Son Parti'ye hazırlanmasıyla başlar gece yarısı partinin bitimine kadar anlatılır. Ve yazar Aytmatov gibi bu arada bir ömür sığdırır ya da bir çok ömür... Tekrar öpüldünüz... Beni instagram' da aynı adla TAKİP ederseniz sevinirim :)
·
336 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Kitap bittikten sonra sizde bir etki bırakmışsa bu kitap güzeldir. Bu kitapta onlardan biri. Kararlarınızın ne kadar önemli olup olmadığını , bir seçim yapmak durumunda kaldığınızda birini tercih ettikten sonra aklınızda hep acaba diğerini seçseydim diye takılı kaldığınız ve diğer kararınızın sonuçları ne olurdu diye düşünüp meraklandığınız soruların cevabı var. İki kararın hayatındaki işleyişini anlatan iki farklı olay örgüsü olan bir kitap. Ben çok keyif aldım, güzel bir başlangıç oldu bu yazarla tanışmam için.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48