Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid

Yazar
8.0/10
152 Kişi
·
256
Okunma
·
10
Beğeni
·
1014
Gösterim
Adı:
Taylor Jenkins Reid
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Massachusetts , ABD
Taylor Jenkins Reid , Massachusetts 'li yazar ve denemeci . Yazar Kocası , köpeği Alex ve tavşanları ile birlikte Los Angeles'te yaşamaktadır .
“Bu da sevdiğin birine yapabileceğin en zalimce şeydir. Ona, bir sürü kötülüğe katlanmasını sağlayacak kadar iyilik gösterirsin yalnızca.”
İnsanlar mahremiyetin seksle ilgili olduğunu düşünür.
Ama mahremiyet aslında gerçekle alakalıdır.
Dizilerde kendi gerçeğini anlatabileceğini, kendini onlara gösterebileceğini fark ettiğinde, onların karşısında çırılçıplak durduğunda "Benimle güvendesin" karşılığını vermeleri. Mahremiyet budur.
Taylor Jenkins Reid
Sayfa 131 - Yabancı Yayınları
Eğer karşına hayatını değiştirecek bir fırsat çıktıysa, o fırsatı kaçırmamak için ne yapman gerekiyorsa yapmaya hazır olmalısın. Dünya sana isteklerini vermez, sen onları alırsın.
Taylor Jenkins Reid
Sayfa 45 - Yabancı Yayınları
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
BA-YIL-DIM. Tek kelimeyle bayıldım. Bitsin istemedim, kitap 430 sayfadı ama bir 430 sayfa daha olsa seve seve okurdum. Yabancı yayınevinin yeni gözdesi olan bu kitabı zaten her yerde görüyordum ben de bekletmeden okumak istedim. Kesinlikle beklentilerime değdi. Yazarın kalemini o kadar sevdim ki! İlk sayfadan itibaren kitabın içinde hissettim. Evelyn’i anladım, bazen ona kızdım, bazen çok üzüldüm. Hikaye o kadar gerçekti ki kitabın sonunda sanki onu tanıyormuşum gibi hissettim. Şöhretin dışarıdan gözüktüğü gibi büyülü olmadığını fark ettim. Evelyn muhteşem güçlü bir karakterdi. İstediklerini elde etmek için yanlış seçimler de yapsa bunu kabul eden, amacına ulaşmak için çoğu şeyi araç olarak kullanan ve bunun farkında olan, insanları manipüle edebilen, zeki... Her şeyiyle sevdim. Acısını, pişmanlığını, bencilliğini hissettim. Yazar başından beri bir gizemde koymuştu kurguya. Aslında bir iki ipucunu kaçırmazsanız kolaylıkla çözebileceğiniz bir gizemdi fakat hikayeyle bağdaşıyordu ve anlamlıydı. Kısacası çok çok çok güzeldi! Okumadığınız her gün çok şey kaçırıyorsunuz.
432 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası kısacık sürede okundu bitti. Bazı kitaplar vardır karakter sizin karşınıza geçer ve bütün hikayesini iyisiyle kötüsüyle, yalansız tüm duygularıyla size anlatır. Sizde her anlattığını kızarak, duygulanarak, gülümseyerek ve gözleriniz dolarak dinlersiniz. İşta bu kitap okurken tamamen size bunları verecek.
Hiç bir yorum ve düşünceye bakmadan başladım ben kitaba. Evet farklı şeyler hissedeceğimi biliyordum ama bu kadar duygusal olacağını, bu kadar gerçek hissettireceğini hiç düşünmemiştim. Bir kere en başta her sayfa merak uyandırıyor. Bu sebeple elinizden bırakamıyorsunuz. Sayfaları çevirdikçe ‘acaba ne olacak?’ sorusu aklınızdan çıkmıyor. Aşk, dostluk, sevgi, fedakarlık, aile bağları, ihanet, kırılan kalpler... Benim için kitapta aradığım her şey var. Daha ne olsun dediğiniz anda okumaya devam edin, emin olun Evelyn sizi çok şaşırtacak.
Hikaye; herkese eminim bir yerden dokunacaktır diye düşünüyorum.
Yazarın kalemine aşinayım. Zaten hep böyle bir kalp sızlatan yanı var. Ama bu kitapla patlama yaratmış bence.
İnanılmaz severek okudum. Akşam başlayıp gündüz bitirdim ve bir 425 sayfa daha olsa emin olun okurdum.
Ben bazı alıntılar not aldım. Onlarıda paylaşmak istedim ama bildiğiniz gibi bu düzeltilmemiş kopyaydı. Orijinal kitaptan da bir çok alıntı paylaşacağım.
Kesinlikle şans verin. 🤎
Ahmet Şahin
Ahmet Şahin Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası'ı inceledi.
@sonkahvebukucu·12 Şub 18:42·Kitabı okumadı
Bu hayatta aynı anda bir kaç sevgiliyi birden idare edebilen insanları hep gıptayla istemişimdir. Hayır! İşin midesizlik boyutuyla ilgilenmiyorum. Ben bazen kalkıp su içmeye bile üşeniyorum siz nasıl yapıyorsunuz?

Dünyaca ünlü hollywood starı Evelyn Hugo’nun yedi kocası tartışmasız ki kariyerinden daha çok merak ediliyor. Şimdi ışıltılı kariyerinden oldukça uzak olan aktrist içinde sakladığı sırları açığa çıkarıyor.

Yalan söylemeyeceğim kitabı okuduğum yorumların ardından “fazla abartıldı ya!” diye düşünerek aldım. Yazar bize Marilyn Monoore gibi bir divanın bilinmeyen hayat hikayesini anlatıyor gibi görünse de hikayenin altında çok başka şeyler var. Okuduğumuz kadın karakter fazlasıyla hırslı olan ve hayattan ne beklediğini bilen ve istediğini elde eden biri. Yazar bu tarz bir betimlemenin üzerine 60’lı yılların nostaljik dünyasını çok güzel oturtmuş. Sayfaları okurken o dünyanın nostaljsine kapılıp gitmedim desem yalan söylemiş olurum. Evelyn’in her bir evliliği aslında fazlasıyla önemli bir ders içeriyor ve bu ders Kadın, erkek herkesi etkiliyor. Genel kurgunun üzerine oturtulurmuş entrika ve aşkın gerçek tanımı da kesinlikle kitabın çıtasını çok daha fazla yukarı çıkarıyor. Kitabı bitirdiğinizde ne kadar mükemmel olduğunu ve yayın evinin en iyi kitabı olduğunu düşünmezseniz gelin beni bulun.
432 syf.
·Puan vermedi
MUHTEŞEM EVELYN HUGO'NUN HAYATINA HOŞGELDİNİZ!!!

Evelyn Hugo Hollywood'un tartışmasız en güzel kadını. Fakat hayat verdiği karakterler değil, evlendiği kocaları daha çok merak ediliyor.

Evelyn ise artık herşeyi, hayatını ve kocalarını anlatmaya hazır.

Kitabı okurken sanki sinemada film izliyormuş hissinde olacağınız kesin. Arada biraz kafa dağıtmak için okunacak bir kitap. Bence çok başarılı.
432 syf.
·16 günde·Beğendi·7/10
Bu kitabı doğruyu söylemek gerekirse çerezlik, güzel vakit geçirmelik bir beklentiyle okumaya başladım. Zaman zaman böyle okumalar yapmak dinlendiriyor ve eğlenceli oluyor. Kitabın dili oldukça hafifti ve hızlı okundu.
* * *
Okumaya başladığım ilk andan itibaren beni konusuyla içine çekti ve Evelyn karakterinin çok başarılı oluşturulduğunu gördüm. Gençliğinde dünyaca ünlü bir Hollywood yıldızı olan ve yaşlandığında hayatını bir kitapta anlatmaya karar veren Evelyn Hugo; bize aşkın en saf halini aktarıyor. Bir kadına aşık olan ama o yıllarda bunun hoş karşılanmamasından birçok yanlış yapan Evelyn çok güçlü, zeki, bencil, pişman bir kadın.
* * *
Güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Biseksüel bir kadının hayatını okumak ve toplumun farklı yönelimlere karşı önyargısı kitapta güzel işlenmişti.
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İnsanlara ve olaylara bakış açınızı tamamen değiştirebilecek bir kitap. Hollywood ikonu hayatı çok kolay falan deyip geçtiginiz insanların bile hayatlarının ne kadar zor olabileceğini gözler önüne sermiş, hayatlarının bedelini ağır ödemek zorunda kalan insanların aynası olmayı başarmış bir kitap. Hoşgörülü, anlayışlı, onyargisiz yaklaşmayı basarabildiginiz sürece size çok şey katacağı da kesin. Elinizden düşürmek istemeyeceğiniz kadar etkili bir dille, merak unsuru üst seviyelerde tutulan bir kurguya işlenmiş. Ah birde "her duyduğunuza~okudugunuza inanmayın" cümlesini altını çize çize öğretecek size. Son 100 sayfayı nasıl bitirdiğini hatırlamıyorum bile. Evelyn Hugo 'nun hayata bakış açısı ve kendini kabulleniş biçimi ise bundan sonraki hayat felsefem olabilecek kadar etkiledi beni. Kahretsin ki çok haklıydı... Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası Taylor Jenkins Reid
432 syf.
·6 günde·3/10
Duyduğum yorumlardan dolayı biraz daha heyecan verici bir şeyler okumak istemiştim. Sahte evlilikler, yalan ilşkiler, entrikalar, aldatmacalar...Hepsi o kadar fazlaydı ki bana sıkıcı ve boğucu geldi. Güzel yanları tabi ki vardı ancak beklediğim gibi heyecan verici bir roman değildi benim için. En sevdiğim kısmı Harry ile Evelyn’in dostluğu oldu.
392 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Güzel bir kitaptı farklıydı bir kere .

Bu kitabı okumak uzun zamandır aklımdaydı bu zamana kısmetmiş :) Normalde bir kitapta 'tanışma- sevgililik- nişan -evlilik- çocuk' olur ve kitap sonlanırdı ama bu kitap değişik ve kesinliklikle gerçekçiydi. Evliliklerin toz pembe yaşanmadığı bir gerçek peri masallarındakiler gibi :)

Benim hoşuma gitti belki sizin de gider :)
Tavsiye edilir.
Elif Acar
Elif Acar Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası'ı inceledi.
@ElifOkuyor·27 Şub 14:55·Kitabı okumadı
••Evelyn Hugo’nun yedi kocası!! Ne kitaptı ama... Evelyn, çocukluğunda bayat pirincin yanına konserve fasulye yiyen ve bir gün doğru düzgün bir yemek yerse dünyanın en mutlu insanı olacağını düşünen o saf kızdı. Büyüdü, istekleri ve öncelikleri değişti. Ergenliğinde anlaştığı ilk yapımcıyla çektiği filmden sonra mutlu olabileceği tek şey bir villaya sahip olmaktı. Villayı aldığındaysa onu mutlu edecek tek şey yanında çalışacak bir yardımcı ordusu ve villalarını çiftlemesiydi. Yirmi beş yaşına girdiği gün şunu söylüyor ”Hiçbir şey hiçbir zaman yeterli gelmeyecek” •

Monique; bir dergide silik bir gazeteci ve yazardır. Hiç ummadığı bir gün şansı döner. Herkesin deli divane ağzından tek bir cümle duyabilmek için her şeylerini feda edebilecekleri Evelyn Hugo, tüm hayat hikayesini sadece Monique’e anlatacağını söyler. Öznel anlatımlı yalın biyogrofimiz böylece başlar. Ama öyle bir hayat hikayesi ki son derece aykırı, akılalmaz ve sıradışı, anlatılmaz okunur cinsten. O yüzden merakı siz de, hazmı ben de kalsın :)
Üzüldüm, güldüm, şaşırdım, eğlendim, gözlerimin dolduğu anlar oldu, bitmesin istediğim ender kitaplardandı. Tam bir Hollywood yıldızlar geçidi sunumuydu. Siz de pragmatik kişiler, ütopik ilişkiler, uçlarda yaşam formları, para, ün, şöhret, ihtişam, ihtiras, entrika, megaloman olduğu kadar melankolik bir aktris hikayesi ve biraz da delilik okumak isterseniz, bu kitap tam size göre. “La senora es tan bonita, pero loca!” (Bu kadın çok güzel ama deli.)
432 syf.
·10/10
Evelyn Hugo, Hollywood'un en ünlü aktristidir. 50'li yıllardan 80'li yılların sonuna kadar pek çok filmlerde oynamış, Oscar dahil birçok ödül almıştır. Artık 79 yaşına gelmiştir ve bir gazeteciyi arayarak insanların sahte hayat hikâyesinin detaylarını yakından takip ettiklerini ama artık gerçek hikâyesini bilmelerini gerektirdiğini düşündüğü için biyografi yazmasını ister. Gazetecinin karşısına geçince Evelyn Hugo, gerçeğin etrafına ağları sıkı sıkı örmüş fakat hayat hikayesini anlatmak için o ördüğü ağları tek tek sökmekte zorlandığı için hayat hikayesiyle yani geçmişle yüzleşmeye hazır hissetmediğini düşünse de, kendini toparlar ve yavaş yavaş kelimeler ağzından dökülmeye başlar.

Sanki Evelyn karşımda benimle sohbet ediyormuş gibi o anlattı, anlattıkça ben dinledim. Bazen kaşlarımı çattım, bazen öfkelendim, bazen de hüzünlendim...
Hugo herkesten çok daha zeki ve üst basamağa çıkmak için insanları kullanmaktan da çekinmiyor. Ehhh ünlü aktris olmak o kadar kolay değildir yani. “Başarıya giden her yol mubahtır" sözü tam bu kitabı özetleyen bir cümle.
Hugo, en çok para kazanan aktrislerinden biri olmuştur artık, dağın en zirvesine tırmanmış ve sonunda o zirveye bayrağını dikmiştir. Zengin ve ünlü olduğunda, zamanla şöhretin değersiz olduğunu anlar fakat çok geçtir çünkü mutluluk parayla alınmıyordur.

Kaç kez sepete atıp atıp çıkardım hatırlamıyorum ama iyi ki alıp okudum dediğim kitaplardan biri oldu. Çok beğendim. Kendimi okurken Hollywood'un içinde buldum, o sihirli dünyanın ne kadar sahte olduğuna şahit oldum. En çok kameralara gülümseyen ünlülerin mutlu gibi göründüklerini, ancak içlerinin kor gibi alev alev yandığına da...

Yazarın biyografisi

Adı:
Taylor Jenkins Reid
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Massachusetts , ABD
Taylor Jenkins Reid , Massachusetts 'li yazar ve denemeci . Yazar Kocası , köpeği Alex ve tavşanları ile birlikte Los Angeles'te yaşamaktadır .

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 256 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 139 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.