Geri Bildirim
Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid

6.9/10
31 Kişi
·
58
Okunma
·
5
Beğeni
·
664
Gösterim
Adı:
Taylor Jenkins Reid
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Massachusetts , ABD
Taylor Jenkins Reid , Massachusetts 'li yazar ve denemeci . Yazar Kocası , köpeği Alex ve tavşanları ile birlikte Los Angeles'te yaşamaktadır .
Etrafımızdaki dünya bu kadar gelişigüzel, güvenilmez ve manasızken, insanların verdikleri sözleri tutacaklarını nasıl düşünebilirdik?
"Beni bambaşka yerlere, bambaşka birine götüren farklı seçimler yaptığım evrenlerin var olabileceğini biliyorum. Ve seninle birlikte olmayan diğer tüm benlere için için üzülüyorum."
Taylor Jenkins Reid
Sayfa 334 - Yabancı Yayınları
...güven bana, bir gün geriye bakacaksın ve "Çok acı çektim ama şükürler olsun ki atlattım," diyeceksin.
Yüzüme baktım ve birilerinin bir zamanlar bu yüzü ne kadar sevdiğini düşündüm.
Bana diğer imkânsız şeylerin de mümkün olabileceğini düşündürüyordu.
Taylor Jenkins Reid
Sayfa 52 - Yabancı Yayınları
Kitabı iki üç defa baştan başladım. Olayları çok karışık anlatıyor. Anlayana kadar zaten hevesim kaçtı. Konusu güzel olsa da anlatımı beni çok sıktı. Okumak istemedim pek. Ama arkadaşımın kitabı anlatışı hoşuma gittiği için okudum. Olay döngüsünü bildiğim için de pek zevk almadım okurken. Bosuna vakit harcamış oldum kısaca.
İçime işleyen sıcak diyemeyeceğim kadar çok yakan bir kitaptı. Kocanı kaybetmek, hem de daha dokuz gün önce sahip olmuşken... Ya da herhangi birini kaybetmek. Bu hayatta asla çözümü olmayan tek şey ölüm ve bu konunun bu kadar güzel işlenmesi... Cümlelerim hep yarım kalıyor çünkü tamamlayamıyorum. Kitaba beğendim desem yavan gelecek gibi hissediyorum. Cidden ama cidden çok güzeldi. Geride kalmanın ne demek olduğunu çok güzel bir şekilde anlattı. Ayağa kalkmak, hayata devam etmek ya da tamamen ölüme bağlı kalmak. O kadar güzel bir şekilde anlatıldı ki.
Gerçekten çok zor bir şey. Elsie cidden ama cidden çok zor bir şey yaşadı ve yazar bize bunu o kadar güzel bir şekilde yansıttı ki. Çok hoşuma gitti.
Kitapta geçmiş ve şu anki bölümlerin de art arda gelmesi okurlar için şahane olmuş bence. Herhangi bir olay, eşya, düşünce bizi geçmişe götürdü ve biz o şeyin aslında ne büyük şey olduğunu fark ettik.
Cidden hayata daha farklı gözlerle baktıracak bir kitap. Çünkü sadece bir hayatımız var.
Sadece yarım bıraktığım kitaplar çoğalmasın diye bitirdiğim bi kitap oldu. çok derinlemesine bi konusu olmayan sıkıcı bi kitaptı. okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz.
Ergen liseli aşk hikayelerini okumayı seven erişkin bir kadın değilim; öncelikle bunu söyleyerek başlayayım ki ön yargılarınızı bir kenara bırakın.
Kitap evet bir aşk hikayesini anlatıyor. Hem de öyle güzel anlatıyor ki. Şu yaşıma kadar okuduğum bu tür romanlar iki elin parmaklarını geçmez ve bu kitap onların arasında üst sıralara yerleşti an itibariyle.
Normal bir aşk romanında ne beklersiniz? Güzeller güzeli kadın ayaklarını yerden kesen yakışıklı aşkıyla bir ömür mutlu yaşar 3 tane de çocuk yaparlar... Bu kitabın henüz 3. sayfasında baş kahramanımız ölüyor hem de feci bir şekilde. E bu durumda bir aşk romanını neden okuyasınız ki öyle değil mi... İşte kitabın bana göre en büyük başarısı bu. Sonunun hüsranla bittiğini en başından gördüğünüz bir aşk hikayesini elinizden bırakamıyorsunuz. Çünkü sadece iki kişinin muhteşem aşklarına tanık olmuyorsunuz. Aynı zamanda tek evladını kaybetmiş bir anne ve deliler gibi sevdiği kocasını henüz 9 günlük evliyken kaybetmiş genç bir kadın arasında yeni oluşan bağa eşlik ediyorsunuz.
"Hayat devam ediyor, hayatına devam etmelisin eminim o da senin devam etmeni isterdi" minvalindeki cümlelerin içini doldurmanın ya da hakkını vermenin ya da bu cümleye inanmanın ne kadar zor bir süreç gerektirdiğini okuyoruz. Ve bir insanı gerçekten seviyorsanız o sevginin başka başka boyutları olduğunu, aslında korktuğunuz gibi ondan kopmadığınızı anlıyorsunuz.

Bence mutlaka okuyun. Ara sıra elimizde olan şeylerin kıymetini anlamaya ihtiyacımız var çünkü...

Keyifli okumalar
Sanırım şu sıralar bütün kitapları beğenmekle meşgulüm :) Kitap hayatta "keşke" dediğimiz anlar için bir seçenek sunmuş. Ve seçimlerimiz ne olursa olsun hayatımızı bi şekilde yola koyanın kendimiz olduğunu vurgulamış. En azından bana bunu sık sık belirtti :) Kendi ben'lerim için ne düşüneceğimi bilmiyorum. Sanırım bunu birkaç hafta düşüneceğim :))
Zaman geçirmek için okunan çerez kitapların bir tık üstünde diyebilirim. Konusu ilgi çekici.
Aşka bakışı bu tip romantik kitaplara göre daha gerçekçi. Kişinin yalnızca bir ruh eşi olmayabileceğini değiniyor ki genellikle bu tarz kitaplarda karakterler kara-sevda misali tek bir kişiye tanıktır ve o kişi dışındaki tüm erkekler/kadınlar kötüdür, yetersizdir...
Ayrıca satır aralarında hayat, aşk, aile ve dostluklarla ilgili felsefik, hoş cümleler var ki çok severim.
Her kitap binlerce emekle yazıldığı için asla yarım bırakamıyorum. Bu yazara saygısızlıkmış gibi geliyor. Eğer bırakabilseydim ilk yarım bırakacağım kitap olurdu. Gerçekten çok sıkıldım .

Yazarın biyografisi

Adı:
Taylor Jenkins Reid
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Massachusetts , ABD
Taylor Jenkins Reid , Massachusetts 'li yazar ve denemeci . Yazar Kocası , köpeği Alex ve tavşanları ile birlikte Los Angeles'te yaşamaktadır .

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 58 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 49 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.