1000Kitap Logosu
Taylor Jenkins Reid
Taylor Jenkins Reid
Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
442 Kişi
755
Okunma
22
Beğeni
1.656
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Massachusetts , ABD
Yaşamı
Taylor Jenkins Reid , Massachusetts 'li yazar ve denemeci . Yazar Kocası , köpeği Alex ve tavşanları ile birlikte Los Angeles'te yaşamaktadır .
Heybet Güngen
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası'nı inceledi.
432 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tek kelimeyle bayıldım.Kitabın daha önce birçok yerde beğenildiğini duydum.Goodreads puanı olsun,1000 kitap okuyucuları olsun bunu dile getirdiler ama bence az söylemişler.Kitabı nasıl anlatsam; mesela sayfalarını çevirmek için hızınızı birkaç kat daha yükseltirsiniz ya da küçük bir hile yaparak kitabın sonraki sayfasına göz ucuyla bakarsanız işte böyle bir şey.Ben kitap boyunca bunu yaptığımı itiraf edeceğim.Tabi itiraf etmem gereken başka konular da var:)Evelyn'in bu kadar güçlü olması, yazarın aslında bize hayattan gerçekleri veriyor oluşu,Evelyn'in aslında sert olması ama o sertliğin altındaki duygu yoğunluğu ve benim o duygu yoğunluğundan dolayı boğazımın düğümlenmesi ardında da gözyaşlarımın varlığı itiraflarım arasındaydı.Kitabı yorumlayan bazı okuyucular yeri geldikçe Evelyn'e kızdıklarını itiraf etmişler ama ben bir an bile bu cesur kadına kızmadım, kızamadım.Hayatın gerçekleri diye bir şey var ya.İşte o yüzünüze tokat gibi çarpıyor.Ben burada kitaptan daha çok bahsederek ağzımdan bir spoi vermeyeyim:)Malum bu efsane kitap daha nice okunacak.Ben kitapla ilgili düşüncelerimi beyan ettim.Gerisi size kalmış demeyeceğim kesinlikle okuyun diyeceğim:)Keyifli okumalar. "Eğer karşına hayatını değiştirecek bir fırsat çıktıysa, o fırsatı kaçırmamak için ne yapman gerekiyorsa yapmaya hazır olmalısın. Dünya sana istediklerini vermez, sen onları alırsın.” Evelyn'e Sevgiler.
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
OKUYACAKLARIMA EKLE
21
Ecem
Daisy Jones ve The Six'i inceledi.
376 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
bu kitap çok... gerçekti? her şey çok... gerçek ve insani ve olası ve hüzünlü ve dinamik? bu yazarı evelyn hugo'nun yedi kocası ile çok sevmiştim zaten ama daisy jones ve the six beni kalbimden vurdu. başından sonuna kadar röportaj olan bir kitabın bu kadar insanı kendine bağlaması? sürekli okumak istedim ve okumadığımda da aklım hep onlardaydı. muhteşemdi. eğer o albüm ve grup gerçek olsaydı düşüncesi... sürekli elime telefonu alıp bakma hissi geldi. BU GRUBU VE O ALBÜMÜ DİNLEMEM LAZIM! ONLARI GÖRMEM GEREK!
Daisy Jones ve The Six
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Sılanur Balık
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası'nı inceledi.
432 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Uzun bir rs döneminden ve Martin Eden kabusundan sonra Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası o kadar iyi geldi ki! Yazarın Daisy Jones ve The Six kitabını da okumuştum ama bu bambaşkaydı her şeyine bayıldım! Hollywood’un parlak ikonlarından Evelyn Hugo, hayatıyla ilgili gerçekleri anlatmak için tanınmamış bir muhabir olan Monique Grant’i seçer. Evelyn, şov dünyasında yaşadıklarının ve yedi evliliğinin ardındakileri anlatırken akıllarda büyük bir soru vardı. Gerçek aşkı kimdi? Birbirine benzeyen kurguların sıklıkla karşımıza çıktığı bu dönemde Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası konusu itibariyle özgün ve yaratıcı bir eser. Yazarın yormayan bir kalemi vardı, ilk sayfasından son sayfasına kadar hep keyifle okudum, olaylar bir an için bile olsun sıkıcılaşmadı ve su gibi ilerledi. Taylor Jenkins Reid’in olayı şu. Anlattıklarının geçmişte yaşanmamış olma ihtimali olduğuna ya da karakterlerin kurgusal olduğuna inanamıyorsunuz. Kurgusunu resmen ilmek ilmek işlemiş, her şey o kadar gerçekçiydi ki! Evelyn’nin 7 kocası da birbirinden ilginçti hepsiyle evlilik yapmasının farklı ve mantıklı sebepleri vardı. Karakter olarak favorim elbette Harry’di o kadar tatlı ve düşünceli bir insandı ki. Evelyn; ne siyah ne beyazdı, gri ve derin bir karakterdi. Hayalindeki gösterişli hayata (ve hayatının aşkına) kavuşabilmek için yaptıklarını okurken cesaretine ve gücüne hayran kaldım. Doğrularıyla yanlışlarıyla kendisini olduğu gibi kabul ettim ve sevdim. Ayrıca kitabın sonunda Evelyn’nin neden bilinmeyen bir muhabir olan Monique’e hayat hikayesini anlattığını öğrendiğimizde oldukça şaşırdım. Hiç beklemediğim bir şeydi fakat oldukça da mantıklıydı. Direkt söyleyeceğim şey alın okuyun olur. Aşırı beğendiğim, uzun süre aklımdan çıkmayacak bir eser oldu. Sayesinde de kitap okumaya tekrar döndüm. Herkese Evelyn Hugo ile tanışmalarını öneririm. Not=Yazarın Daisy Jones ve The Six kitabını da merak ediyorsanız bence ilk onu okuyun çünkü Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası ayrı bir seviyede. İlk bunu okursanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Alaz Bilgin
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası'nı inceledi.
432 syf.
Su gibi!
Ah nereden başlasam bilemiyorum. Yabancı sayfalarda sürekli karşıma çıkan bu kitabı 1 günde bitirdim. Öncelikle kitabın büyük bir kısmını eşcinsellik/biseksüellik tabanlı ilişkiler oluştursa da kitabın kesinlikle bu şekilde basite indirgenmemesi gerektiğine inanıyorum. Olaylar çok detaylıca ele alınmış, kendinizi olanı biteni odanın bir köşesinden izlermiş gibi buluyorsunuz. Harry ile Evelyn arasındaki o bağ, Evelyn’in Monique ile arasındaki ilişki ve bir sürü başka detay. Kitabın son 50 sayfası beni çok duygulandırdı diyebilirim. Uzun süredir kitap okumada tıkanıklık yaşıyordum hangi kitaba başlasam sonunu getiremiyordum ancak bu kitapla bunu yenebildim. Su gibi akıyor! Evelyn seni özleyeceğim..
Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası
OKUYACAKLARIMA EKLE
13