Themos Kornaros

Themos Kornaros

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
412
Gösterim
Korkunun ilk saldırısında insanlarda bir dalgalanma olabilir bir an için. Ama gene de insanlık, hiç beklenmedik anda dinamit gibi ya da sessizce gelip kendini gösterir.
Yapayalnız kalan bir insanın bir uçuruma doğru atacağı ilk dev adımı olacak bu adım. Bu adım sağlam, güvenli! Onurlu ve kararlı bir adım bu...
Ölüm kendi içimizdedir. Kendi kişiliğini yendiğin zaman insanoğlu adına oynadığın o büyük oyunu kazandın demektir.
280 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
Bu kitabı bana babam hediye etti ve ilk sayfasına şöyle yazdı; "Tüm yaşamın bu kamptaki yoldaşların kılavuzluğunda geçsin, onları örnek alırsan yaşamın boyunca hata yapmazsın."
Kitap, Ege'de bir adayı ve oradaki esirlerin Almanlar tarafından uğradıkları işkenceleri anlatıyor. Okurken kanınız donuyor, işkencelerin dayanılmazlığını geçtim, bunu yapanın insan olabileceğinden kuşku duruyorsunuz, o varlıklarla aynı türü paylaştığınız için utanıyorsunuz. Yoldaşların dayanıklığına, sabrına, bitmek bilmez umuduna da hayran kalıyorsunuz. Sadece okumakla bile tüylerinizin diken diken olduğu şeyleri, onların birebir yaşadıklarına ve buna rağmen içlerindeki insanlığı, iyiliği, umudu kaybetmemelerine çok büyük saygı duyuyorsunuz.
Kitabı okudum ve bitti. Ama kamptaki yoldaşlar ve dimdik duruşları her zaman benimle birlikte olacak. Babamın da dediği gibi, yaşamım boyunca onları örnek alacağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Themos Kornaros
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.