Tolga Öztorun

Tolga Öztorun

Yazar
10.0/10
5 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Adı:
Tolga Öztorun
Doğum:
İstanbul, 1977
Tolga Öztorun, hayvan hakları aktivisti, radyo programcısı, kısa film yönetmeni, köşe yazarı, turizmci.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
32 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
7-9 yaş grubu çocuklara yönelik hazırlanan Papuduk kitap seti, Papuduk isimli bir tavşanın çocuklara temel hayvan hakları ve ekoloji konusunda bilgiler vermesini hedefliyor. Her kitapta yer alan etkinlik ve sorular da çocuklara öğrendiklerini pekiştirme fırsatı sunuyor.
"Papuduk ile Barınak Sakinleri" kitabında havai fişeklerin gürültüsünden korkan yaşlı köpek, kahramanımız Papuduk ile karşılaşır. Yaşlı köpeğin düşen küpesini taktırmak için beraberce hayvan barınağına giderler. Bu ziyaret sayesinde, sokak hayvanlarına yardım eden hayvan barınaklarının önemini fark eden Papuduk, barınaklar için nasıl faydalı olabileceğini düşünür.
Kitap, içerisinde yer yer sormuş olduğu sorular ve kitabın sonunda birlikte yapılabilecek bir etkinlik sunumuyla anlatımı çok daha etkin hale getirmiş. Okurken keyif aldığım, öğrencilerime gönül rahatlığıyla okuyabileceğim ve sizlere önerebileceğim çok güzel bir kitap.
32 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Papuduk, neşe içinde çam ağaçları arasında gezinirken birden karşısına çıkan kocaman fil Dudu’dan çok korkar. Ama onun hikâyesini öğrenince korkusu sevgiye dönüşür. Hayvanat bahçesinin düşündüğü gibi güzel bir yer olmamasına çok şaşırır ve üzülür. Dudu’ya yardım etmek için planlar yapmaya başlar. Dudu' nun tüm arkadaşlarını kurtarmak için hayvanat bahçesine gider, çukur kazarak oradaki tüm hayvanlara bu haberi verir. Papuduk bu durumu annesine anlatır. Papuduk, annesi ve Dudu ile hayvanat bahçesine gidip tüm hayvanları kurtararak özgürlüklerine kavuşturur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tolga Öztorun
Doğum:
İstanbul, 1977
Tolga Öztorun, hayvan hakları aktivisti, radyo programcısı, kısa film yönetmeni, köşe yazarı, turizmci.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.