Tony DiTerlizzi

Tony DiTerlizzi

Yazar
8.0/10
109 Kişi
·
353
Okunma
·
3
Beğeni
·
906
Gösterim
Adı:
Tony DiTerlizzi
Unvan:
Yazar, Sinema Filmi Prodüktörü
Doğum:
Los Angeles, ABD, Eylül 1969
"Spiderwick Günceleri" serisini tasarlayan bir hayalperest. On yılı aşkın süredir çocuklar için yazıp çiziyor ve tüm eserlerini zengin bir hayal gücüyle beziyor. "Spiderwick Günceleri" serisi dünya çapında milyonlarca sattı ve sinemaya uyarlandı.
What was she thinking? Why wasn’t she yelling? He found himself wishing that she was mad—at least that he would understand. Her quiet sadness was more frightening. It was like this was all she expected of him.
“What should I care for one mortal?” She turned toward the trees. “Do you know how many of my own people have been lost? How many dwarves—old as the stones beneath our feet—are no more?”
“Arthur Spiderwick’s book is not for your kind. Too much about Fey for a mortal to find. All who have kept it have come to harm. Be it through violence or through charm. Throw the book away, toss it in a fire. If you do not heed, you will draw their ire.”
Jared didn’t know why he and Simon were so different. In movies, identical twins got cool powers like reading each other’s minds with a look. It figured that the most real-life twins could do was wear the same-size pants.
132 syf.
Filmiyle büyüdüğüm bir kitaptı. Tıpkı Narnia serisi gibi.. Çocuksu olsalarda benim hayal gücümü o zamanımda geliştiren bu kitapları okumak hoşuma gidiyor. Kitabı benim gibi sevenlerine filmini ise herkese tavsiye ederim mutlaka izleyin Spiderwick Güncelerini.
110 syf.
·1 günde·10/10
çocukken okuduğum en kaliteli seri idi. tüm seriyi kütüphaneden alıp okumuştum bir hafta içerisinde. fantastik edebiyatın en nadide parçalarından, tabii çocuklar için.
110 syf.
İlk kitaba göre sıradandı biraz. Çocuk karakterleri sevdim diyebilirim. Çocukların annesinin ismi yerine sürekli "anne" diye bahsedilmesine anlam veremedim. Eğlenceli, rahat okunabilecek bir kitap.
109 syf.
Serinin 4.kitabında Malory dwarflar tarafından kaçırılır. Kardeşleri onu kurtarmak için cücelerin sığınağına gitmek zorunda kalır. Bu kitapta Mulgarath isimli dev ve knocker isimli yaratıkla karşılaşıyoruz. Kitabın sonu umulmadık şekilde çocuklara uygun olmayacak şekilde bitiyor. Yine güzel bir kitap ama bence uygun olmamış.
110 syf.
Ikinci kitap yeni yaratıkların girmesiyle daha güzel olmuş bence. Bu kitapta fantastik yaratıkları görmelerini sağlayan büyülü bir taş bulan çocuklar, Simon'ı kaçıran goblinlerle mücadele ediyorlar. Yine resimleriyle çok güzel bir çocuk kitabı.
150 syf.
Serinin son kitabını da bitirdim. Güzel bir hikâyeydi, eğlenceli, kurgusu sağlam. En beğendiğim kısmı tabii ki resimleriydi. Çocuklar için eğlenceli bir okuma olacağını düşünüyorum yine de dikkatli olunması lazım çocuklara pek uygun olamayacak bazı bölümler az da olsa var.
Filmi varmış çok merak ettim onu izleyeceğim. Umarım seriyi yansıtabilmiştir.
150 syf.
Seri beklenen bir şekilde sonlandı. Lucinda ve Arthur'un sonunun duygusal olması biraz etkilese de daha farklı bir yol da izlenebilirdi. Genel olarak ortalama ve rahat okunabilen bir seriydi.
132 syf.
Serinin üçüncü kitabında Lucinda ile tanışan çocuklar, onun sırlarını öğreniyorlar. Bu arada kitabı ele geçirmeye çalışan elflerle tanışıyoruz ve diğer kitapta dwarflar olacağı haberini alıyoruz. Yine resimleriyle çok eğlenceli bir kitap.
110 syf.
When the Grace children go to stay at their great-aunt Lucinda’s worn Victorian house, they discover a field guide to fairies and other creatures and begin to have some unusual experiences.
Eşinden ayrılan Helen Grace üç çocuğuyla birlikte teyzesinin evine taşınır. Burada gizemli bir kitap bulan çocuklar esrarengiz olaylarla karşılaşacaktır.
Kitap çok sevimli bir çocuk kitabı. Resimleri çok hoş ve hikaye çok güzel.
Harry Potter serisinde geçen boggart'ın burda olmasını da sevdim.
110 syf.
Üç kitap arasından en iyisiydi. Lucinda ve elflerin girmesi hikayeyi daha güzel ve heyecanlı hale getirdi bence. Kitabın çizimleri de oldukça güzel.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tony DiTerlizzi
Unvan:
Yazar, Sinema Filmi Prodüktörü
Doğum:
Los Angeles, ABD, Eylül 1969
"Spiderwick Günceleri" serisini tasarlayan bir hayalperest. On yılı aşkın süredir çocuklar için yazıp çiziyor ve tüm eserlerini zengin bir hayal gücüyle beziyor. "Spiderwick Günceleri" serisi dünya çapında milyonlarca sattı ve sinemaya uyarlandı.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 353 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 106 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.