Tsuina Miura

Tsuina Miura

Yazar
7.6/10
26 Kişi
·
94
Okunma
·
1
Beğeni
·
270
Gösterim
Tempoyu düşürdüler derken ortalığı yıkıp geçen manga cildi: Ajin Cilt: 6

Hikayeden çıktığını zannettiğim Kaito'nun geri dönüşünü görmek beni çok mutlu etti. Zira kendisi mangadaki favori karakterim.

Ve bu ciltte IBM'nin tam olarak ne olduğundan bahsettiler ve o sahnelerdeki çizimler gerçekten harikaydı.

Olay örgüsünden tamamıyla umudumu kesmiş bir şekilde sadece çizimlerini sevdiğim için okuyordum ama bu ciltle birlikte hikayede neler olacağını daha çok merak etmeye başladım.
Öldükten sonra tekrar dirilen yaratıkları batı dünyasında zombi olarak biliyoruz ama mangakalar -iki tane sanırım biri mangayı çizen diğeri de hikayeyi kurgulayan- buna birde ölümsüz olma özelliğini eklemiş ve ortaya bambaşka bir şey çıkmış; Ajinler!
Mangayı sevdim.Şimdilik kim iyi kim kötü bilemiyoruz.İlk ciltde Kei'nin Ajin olduğunu ve insanlardan kaçmaya başladığını okuyoruz.
Diğer ciltlerde neler olacak merak ediyorum. :)
Mangaların en sevdiğim özelliği hemen bitmesidir. Bu da sınav zamanı okuduğum bir mangaydı. Herneyse konusuna ve yorumuma gelecek olursak eğer; konusu,
Ajin adında yarı-insan ölümsüzler var. Haklarında pek fazla bilgi yok ve spoiler da vermek istemem. Ana karakterimizin yolu tuhaf bir şekilde ajinlerle kesişiyor ve hikaye burdan devam ediyor.
Yorumum ise belki pek fazla manga okumamamdan kaynaklanıyordur ama savaş sahnelerinin çizimlerini pek anlamadığım için aksiyon anlamında pek bir yorumum yok. Kurgu ise muazzam. En azından ben çok beğendim. Bu tür değişik içerikli mangalar biliyorsanız ve bana önerirseniz de ayrıca çok mutlu olurum..
Bu manganın konusu yarı insan yarı ölümsüz olan ajinlerle ilgili insanlar ajinleri yakalayıp üzerlerinde deney yaparak onların nasıl ölümsüz olduklarını anlamaya çalışması konu edilmiş güzel ve sürükleyici bir manga ilk başlayanlar da beğenerek okuyabileceği fantastik bir tür. İyi okumalar.
Cidden her ciltte farklı bir aksiyonla karşımıza çıkıyor manga ve mangaka tempoyu düşürmemek için uçak falan bile düşürüyordu. Ancak bu cilt önceki cilde göre biraz sönük kaldı bence ve konu uzadıkça uzuyor. Bu iyice sıkıcı bir hal almaya başladı.

Bir-iki cildine daha bakacağım ancak hala bir ilerleme olmazsa devam edeceğimi pek zannetmiyorum.
Katliamlar, katliamlar...

Herkesin her an her şeyi yapabilecek manyaklıkta olduğu bir manga arıyorsanız okumanız gereken manga kesinlikle Ajin.

Herkes manyak. Gerçekten.

Bir cilt önce gayet aklı başında olan kişiler bir cilt sonra Joker'a dönüşebiliyorlar.

Çizimleri şu ana kadar okuduğum mangalardakilerden (Black Bird, Vampire Knight, Fullmetal Alchemist) çok daha sade, göz yormuyor. Ancak olaylar kesinlikle açığı kapatıyor zaten. Çok fazla kan ve şiddet içeriği var. Bu içeriklerden hoşlanmayanlar ve yaşı küçük okurların uzak durması gereken bir seri.
Olaylar sürekli karmaşıklaşıyor ve çizimlerle mükemmel bir uyum içerisinde. Genelde ikisinden biri eksik olur mangalarda. Ajin bu yönüyle diğer mangalardan ayrılan bir manga.

Ve bu manga başka yönlerle de diğer mangalardan ayrılıyor. Normalde mangalarda melaike baş karakterler olur ancak bu mangada baş karakter oldukça soğuk kanlı, sorunlarını çözmek için her şeyi yapan biri ve giderek deliriyor. Bu da bencilleşmesine sebep oluyor.

Her ciltte tempoyu daha da yükselten bir manga arıyorsanız bu yorumu okumayı bırakın ve Ajin'i okumaya başlayın derim.
Ajinler öldükten sonra yeniden dirilen insanlara deniyor. Sürekli ölseler bile canlanıyorlar ve bir uzuvları koptuğunda yeniden çıkıyor. Devlet çok tehlikeli olduklarını düşündüğünden ajinlerin hepsini himayesi altına alıyor.

Nagai Kei çok başarılı, geleceğe yönelik hayalleri olan bir lise öğrencisidir. Tıp okumak istediğinden ajinlere karşı da bir ilgisi vardır.

Bir gün okul çıkışı Nagai'ye kamyon çarpar ve diğer herkesle birlikte bir ajin olduğunu öğrenir.

Okuduğum diğer mangalar -özellikle Vampire Knight- gibi sayfalar ağzına kadar çizimle doldurulmamıştı, sadeydi. Manganın konusunu pek sevmesem de çizimlerini gerçekten beğendim.
Ajin gerek konusu gerek çizimleri yönünden gerçekten ilgi çekici bir manga.

Bu ciltte Nagai devlet tarafından ele geçirildi ve ajinlere uygulanan deneylere/işkencelere tabii tutuldu.

Söylemeden geçmeyeyim, her cildinde ayrı bir manyaklığın yaşandığı bu manga 17 yaş ve üzeri. Yaşı küçük okurlar kesinlikle uzak durmalı, zira psikolojileri işkence sahnelerindeki çizimlerden kötü etkilenebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tsuina Miura
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 94 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.