Tuğba Akbey İnan

Tuğba Akbey İnan

7.5/10
10 Kişi
·
13
Okunma
·
2
Beğeni
·
205
Gösterim
Insan en çok nerden yara alıyorsa,düzelmeye de ordan başlıyor. Acılarımız aynı zamanda ilacımız yani...
" Ebeveyn için çocuklarının ağlamalarının, gülmelerinin, krizlerinin bir hissin karşılığı olduğunu fark etmek ve o hissi bulmaya çalışmak, çocukla mücadeleye gitmekten çok daha kolay. "
“Geçmişte anne ve babamızın bize nasıl davrandığı onların imtihanıdır. Bizim imtihanımızsa bunu nasıl içselleştirdiğimiz ve yorumladığımızdır” der Metin Karabaşoğlu
Mesele " iyi olmak " değil " iyi kalabilmek " bence. " Ama bana hiç anlayış göstermediler, bana da böyle davranıyorlar. " refleksine girmeden, ahlakı, erdemi muhafaza etmekte.
Tuğba hanım kitabında kendi yaşadığı annelik tecrübesini kaleme almış. Bu tecrübeyi çok güzel anlatmış kitabında. Bun ek olrak günümüzde çocukların yetiştirilme tarzları,yapılan doğrular ve yanlışlar bunlara da değinmiş. Benim için kitabın çok faydası oldu. Bence her bayanın okuması gereken bir kitap. Ama sadece her kitap da oldugu gibi okunup bırkılmamalı. Tekrar tekrar geri dönüp bakılması gereken bir kitap.
Açıkça belirtmek gerekirse tereddütle başlamıştım kitaba. Çocuk eğitimi hakkında basma kalıp ifadelerle dolu bir kitap olabileceği hissindeydim. Ama hayır, hiç öyle değil. Yazar, bir anne olarak bizzat yaşadığı tecrübelerle yazmış. Hem öyle bir yazmış ki, bir satırda on defa düşünüp gülümsediğim oldu. Çocuk eğitimi hakkında okuduğum en güzel kitaplardan biri. Bu konuyla ilgiliyseniz, kitap listenize eklemenizi öneririm. Pişman olmazsınız biiznillah

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuğba Akbey İnan
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.