Tuğba Kırca Alptekin

Tuğba Kırca Alptekin

Çevirmen
8.2/10
205 Kişi
·
588
Okunma
·
0
Beğeni
·
128
Gösterim
Adı:
Tuğba Kırca Alptekin
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
272 syf.
·1 günde·8/10
Çoğu kişi büyük küçük farketmez ,nerdeyse herkes eminim disneyi seviyordur .Bir Disney filmlerinin fanı olarak söylüyorum .Ben bu kitabı çok sevdim filmi gibi akıp giden bir kitaptı.Filminin Fransızca uyarlamasını ve Disney in yaptığı filmini izlemiştim. Genelde kitaplarda filmlerden uyarlama pek iyi yapılmaz ama bu kitapta diğer kitaplara kıyasla daha iyi uyarlama yapılmıştı[tabi uyarlamaların geleneğidir. Teknik aksaklıklar vardı tabi ama diğer uyarlamaların aksine bunu göz ardı edebiliyorsunuz.] Her zamanki Bellamız. Yücegönüllü ,akıllı ,kitapsever,cömert ve iyiliksever.Bella karakterini ne kadar sevsemde bi o kadar da Çirkini seviyorum. O da bella gibi derinliklerde çok iyi kalpli masum bir prens.Sevdiğimiz karakterler bunlardı.Ee, bunların yanında kötü karakterlerde var.Sığ düşünceli insanlar ve onların başı Gaston olan gibi .Kasabadaki kızlar onu nasıl seviyor anlamıyorum ,ben olsam onunla aynı ortama bile girmem .Tüm kötü karakterlerdeki gibi o da ukala ,korkunç bir adam .Yanındaki arkadaşı dediği çocuğu da sürükleyip duruyo Allahtan çocuk akıllandı da iyilerin tarafına geçti. Birde kitapta ki aşk kesinlikle çoğu aşk kitabından iyiydi. bad boy , good girl kitabı olduğunu düşünemiyorum bu kitabın .

Dediğim gibi kitap genel olarak çok güzeldi
Her yaştan insanın okuyacağını düşündüğüm bir kitap❤
116 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Çok güzel üç kızın denizin altındaki ülkeye gidip o ülkeyi kurtardığını anlatıyor benim hoşuma gitti başkalarının hoşuna gideceğini düşünüyorum
116 syf.
·42 günde·Beğendi·9/10
Gerçekten güzel bir kitap heyecan verici en yakın zamanda serisinin devamını da okuycam okumanızı tavsiye ederim .Bence diğer serileri de çok güzel 3 tane kızın eğlencelihikayesini anlatıyo
355 syf.
·9/10
Gayet güzel bir kitaptı, akıcıydı aynı zamanda, etkileyicilik unsuru baskındı. Son derece heyecan verici bir aşk romanıydı. Kısa sürede bitirdiğim bir kitaptı aralıklarla okuduğum halde... Aslında daha erken bile bitebilecek bir sürükleyiciliği vardı. Çoktandır böyle aşk ve maceranın mükemmel bir şekilde birleştiği kitap okumamıştım bu iyi oldu kendimce. Bana göre yazarın farklı bir işleyişi vardı, kaleme alınan tema, olay örgüsü sıkıcı değildi. Aşk ve macera romanını seven okurlara tavsiye ederim.
352 syf.
·Beğendi·10/10
Bu tür historical romanlarda en sevdiğim şey ise gizem. Ve bu kitapta bolca var. Hatırlamadığı bir gecenin ardından katil olana anılmaya başlayan Temple ve tüm hayatını geride bırakıp kaçan Mara Lowe'un hem eğlenceli hem de mükemmel hikayesini anlatıyor kitapta. Sarah McLean'in birbirinden bağımsız serilerinden birisi bu da. Ancak ben okumaya üçüncü kitap olan bu kitapla başlamışım. Aslında çokta sorun olmadı benim için ama siz başlamadan önce seriyi bir araştırın derim. Ve son olarak kitaba bayıldım. Okumanızı tavsiye ediyorum.
287 syf.
·5 günde·8/10
Yabancı aşk kitaplarında çoğunlukla karşılaşılan bir konu.. 1 kadın 2 adam :) Kadın kariyer sahibi bir doktor ve bar işleten kendisine uygun olmayacak biri arasında kalıyor. fakat gönül bu. Aşk mı? Yoksa Mantık mı? okunabilecek güzel bir kitap.Eğlenceli..
Kitap bir harika. Macera, arkadaşlık ve sihir bu kitapta... Ellie, Summer ve Yasmin in süper arkadaşlık sihirleri bütün zorlukları aşmaya hazır bir şekilde kötü kalpli Fesat Kraliçe yi bu seride yenmeye çalışıyotlar ama bu kiyapta başlarına öyle bir şey geliyor ki... Bunu öğrenmek için bu seriyi be bu kitabı mutlakaa okuyun bahse varım kitap bittiğinde bir dahakini okumak için sabırsızlanacaksınz
287 syf.
·6/10
Violet, annesinin anormallikleri içinde büyüyen ve bunlar yüzünden her şeyi geride bırakıp sırf normal bir hayat yaşamak uğruna arkasına bakmadan yaşadığı yerden giden birisidir. Ve en sonunda da bir muhasebeci olarak hayatını idare eder. Devamlı çalışır, tatillerin bile ne demek olduğunu bilmez.

Drew ise tıpkı Violet gibi özelliklere sahip olan aşırı zeki olan karısı ile yollarını ayırmıştır. Ortağı Sam ile bar işletir, haftanın iki günü de erkek dansçılar sahne alır. Yani Violet için normallikten çok uzak olan bir karakterdir Drew.

Kitaba ilk başladığımda yani ilk sayfalarda eğlendim, komik diyaloglar vardı. O kısımları keyif alarak okudum. Sonra sayfalar ilerledikçe belli bir hizada gitti kitap ve ben oralarda acayip sıkıldım.

Kitap türü romantik komedi. İçinde kurguya dair pek bir şey yok. O yüzden yağmurlu bir günde koltuğa gömülüp birkaç saatte bitirebileceğiniz türden bir kitap.

Son dönemlerde yazarın adına goodreadste devamlı rastlıyordum. Bir merak okudum. Ancak henüz bir sonuç elde edemedim. Şöyle ki yazarın kalemi iyi mi yoksa kötü mü emin değilim. Eğer kitap başladığı gibi bir tempoda bitseydi tereddüt etmeden yazarı okumaya devam ederdim ancak şimdi çok kararsızım. Yani okusam da olur okumasam da olur diyorum.

O nedenle karar tamamen sizin :)
352 syf.
·Beğendi·8/10
yazarın diğer iki kitabına göre bu kitabını daha sürükleyici,eğlenceli buldum. kitaptaki baş karakterlerin atışmaları çok tatlıydı :) tavsiye ederim .

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuğba Kırca Alptekin

Yazar istatistikleri

  • 588 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 194 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.