Tuğçe Ebesek Büyükuğurlu

Tuğçe Ebesek Büyükuğurlu

Çevirmen
6.5/10
15 Kişi
·
32
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
390 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
kadının dllini begendim kesinlikle boş değil ve akıcı bazı yerelrde sıkıldım ama öle bir toparladı ki gerçekten şaşırdım kitabı sevdim mi evet iki kardeşin hikayesini de merakla bekliyorum :) hemen okumama lazım
390 syf.
·4 günde·6/10
Evet, geldik Epsilon'un unutulan yazarlarından birine. Tebrikler Epsilon, 4 kitaplık bir seriyi 7 senede tamamladığınız için. Bana kalırsa, sırf seri bitsin diye bu kitabı yayınladılar.

Ben de sırf önceden 3 kitabı okuduğum için ve tarihi roman sıkıntısı çektiğim için okumuş oldum. Yazarın seçtiği konular güzel olmasına rağmen kaleminden olsa gerek, kitaplarını okurken sıkılıyorum. En önemli etken karakterler. Bütün karakterler aşırı ciddi. Bu kitap da bu konuda bir istisna değil.

Bilmiyorum, 3 kitap boyunca Hayden gözümde hep biraz kilolu biri olarak canlanmıştır. Bunda da aynı şeyleri hissettim.

Ama kitabın son 100 sayfası hoşuma gitti. Hayden-Alexia arasındaki romantizm bir anda tatlı gelmeye başladı. Ayrıca kitapta bir yer beni baya şaşırttı, o da spoilera girer diye söylemiyorum. Ayrıca ben kitabın kapağını da sevdim.

Seriyi okumak isteyenler için (Ufak bir bilgi, Epsilon bu seriyi nedense 4-3-2-1 diye basmıştır):

1) Kalbin Kuralları
2) Tutku Dersleri
3) Bir Gecelik Günah
4) Aşk Gibi Günah Gibi

Yazarı sevenler beni affetsin ama umarım bundan sonra bu kadının herhangi bir kitabı çevrilmez.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-kurallar-yorum.html
390 syf.
·Puan vermedi
Fena değildi ancak nerdeyse son sayfaya kadar kızın başka bir adama hisler beslemesi,esas adama aşkını anlamaması çok sinir bozucuydu. Adam çok ciddi olması dışında şahane yazılmış. Ben alaycı karakterleri daha çok seviyorum. Kızın adama etmediği hakaret kalmadı. Aralarındaki aşk yeterince işlenmedi. Adamın fedakarlıkları ön plandaydı. Kız son ana kadar hep bencildi.
Bu kitapları okumamızın bedeni büyülü dünyalarda kaybolmak. Ama bu kitapta bir mantık dünyasına düşüyorsunuz. Kız aşırı mantıktan ölecek. Velhasıl pek beğenmedim.
Olumlu olarak söylenebilecek olay örgüsü iyiydi. Karakterler güzel işlenmişti. Ve yazarın dili de akıcı. Serinin devam hikayelerini merak ettim. Umarım onlarda aşk biraz daha vurucu şekilde işlenmiştir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuğçe Ebesek Büyükuğurlu

Yazar istatistikleri

  • 32 okur okudu.
  • 20 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.