Turgay Özen

Turgay Özen

Yazar
5.1/10
13 Kişi
·
28
Okunma
·
0
Beğeni
·
62
Gösterim
Adı:
Turgay Özen
Unvan:
Şair
seni tanıyoruz biz
karanlığın sahibi
va aydınlığın ilk habercileri
çocuklarla biz
iblis
iblis
iblis
ne kadar gizlensen de binlerce yıl
görüyoruz seni
biliyoruz seni
biz hepimiz
hz. adem'in çocukları
Allah’ım unutma bizi
boz ne olur bu iblisin oyununu ilk ânda ki gibi olsun herşey yine
toprak ve biz
ağaçların altında mutluluklar içinde seyredelim dünyayı
Allah’ım geçecek hepsi

zihnimizi temizleyecek sana olan inancımız her gün her an dua ediyoruz

ağaçlarla çiçeklerle Irmaklarla

bütün güzel kelimelerinle

sana dönmek için yeniden
204 syf.
Şiir kitabı gibi görünse de sürpriz ve sırlarla dolu bir yolculuk hikayesi. Tasavvuf yolculuğunda sizi sarıp sarmalıyor. İyilik ve kötülük her zaman bir arada. Önemli olan sizin hangi yolda yürüdüğünüz. Kapaktaki sadelik sizi sarıp sarmalıyor tüm yolculuk boyunca. Öze dönen bir kalbin iyilik ve kötülüklerle birlikte yürüyerek verdiği kararlar size sıcacık kucak açacak.
204 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bence bu kitap kısa da olsa bir incelemeyi hakediyor. Açıkcası kitabın ismi özellikle kapağının dizaynı önsözünde ki iddialı cümleler benim beklentimi bayağı yukarı çıkarmıştı. Ancak okumaya başladıkça içimdeki heyecan söndü söndü kalmadı neredeyse. Hatta bir ara dedim, bari şiirlerden kalan boş kısımları not defteri olarak kullanayım.

Ama sonrasında garip bir şey oldu. Yavaş okurken mısraları birden böyle hızlı okuma moduna geçtim, hızlandıkça güzelleşti. En son rap şarkı sözüne döndü bütün şiirler. Ceza’nın ve biraz da Ezhel’in güfteleriyle okuduğum çoğu dize mükemmel bir anlam, şiirsellik ve sanatsallık kazandı. Bunu bir kez hissedince tüm şiirleri sesli okumaya başladım çok güzel oldu. Rap müziğe ilgisi olanlar kesin deneyimlesin bu hissi. Hatta ben rapçi olsam adamla iletişime geçer hepsini şarkı yapmak için çalışmaları başlatmıştım. :) Ama normal örneğin Turgut uyar okur gibi okuyacak olanlar biraz uzak dursunlar. Şiirlerin çoğu dini, doğayla ilgili ve sorgulayıcı şiirler. Bu şekilde okunduğunda bazı yerlerde çok sıkıcı olabiliyor.

İyi okumalar.
96 syf.
Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın ölmeden önce, hasta yatağında yazdığı, daha doğrusu yardımcısına yazdırdığı ve Turgay Özen ve Ahmet Soysal'ın düzenlemeleriyle derlenmiş harika şiirlerden oluşan bir kitap. Çoğu şiirinde bir hadiseyi dizelerle okuyormuş hissi yaratıyor. Kitabın ortalarında yazarların Dağlarca ile ilgili anıları ve şahit oldukları son günleri yer alıyor. Sonlarında ise yine farklı ve Dağlarca'ya hitafen yazılmış şiirlerle bitirilmiş. Dağlarca'nın kalemini zaten sevmişimdir ama bu şiirlerini hiç hatırlamıyorum ve benim için güzel bir tat kaldı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Turgay Özen
Unvan:
Şair

Yazar istatistikleri

  • 28 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.