Türkan Bozkurt

Türkan Bozkurt

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
170 syf.
·2 günde·Beğendi·4/10
Kitap bana çok basit geldi. Bilindik iki komşu çocuğunun aşkı ve yaşananlar. Hiç heyecan yaşamadım okurken sıradan geldi olaylar. Ama yazarın ilk kitabı ve deneme olması beklentimi karşıladı. Kaleminin daha güzel anlamlı konularla daim olmasını diliyorum.
170 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
#KitapYorumu
#TürkanBozkurt
#SanaSöyleyeceklerimVardı

Yağmur iki kardeşli bir kız.Babası içkici,kumarcı adamın biri.Annesi de eşinden yılmış çocukları için sürekli didinen hani derler ya saçını süpürge etmiş işte öyle bir kadın.Böyle geçinip didinirlerken eski komşularından Leyla Hanım ve oğlunun yeniden mahalleye döndüklerini görür ve ayak üstü laf ederler.Leyla Hanım'ın Toprak isminda bir oğlu vardır.Mahalleye geri dönmelerinin nedeni ise eşinin ölmesidir.Yağmur Topraktan,Toprak ise Yağmur'dan etkilenir.Zaman geçer dahada yakınlaşmaya başlarlar ve Yağmur artık Toprak'ın galerisinde çalışmaya başlar.Birgün Toprak yokken galeriye bitkin,hastalıklı hali olan,gizemli bir kadın gelir ve Toprak'ı sorar fakat Yağmur burda olmadığını ama geleceğini,oturup beklemesini teklif eder fakat kadın iki saat sonra tekrar geleceğini söyleyerek çıkar gider.Her zamanki gibi heyecanlı anda burda yorumu noktalıyorum.

Devamı size kalsın.Ben çok beğendim.Okumama vesile olan yazarımız Türkan Bozkurt,Apsis Kitap ve Pınar Çağlıner'e çok ama çok teşekkür ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Türkan Bozkurt
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.