Uğur Can Dural

Uğur Can Dural

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
435
Gösterim
"Ne garip abla,insanlar oluşturdukları gökkuşağına bakmayı dâhi unuttular.Ayırt ettiler tüm renkleri."
Uğur Can Dural
Sayfa 74 - Sokak Kitapları Yayınları
#KitapTanıtımı
#KitapYorumu
#BabaveKan
#UğurCanDural

Genç yazarımızın bu kitabını bir çekilişten kazanmıştım.İki günde okudum bitirdim ve gerçekten güzel bir kitap.Sadece birkaç anlatım bozukluğu ve yazım yanlışı dışında gerçekten çok beğendim.

ÖZETİ:
“Beş yaşındaki bir kız çocuğunun aklı mutlu olmaktan başka neye yetebilirdi ki? Babası sakal tıraşı olurken onu seyretmekten mutluluk duyan GECE, anne ve babasının şiddetli kavgalarından sonra babasının hiç sakal tıraşı olmadığını fark eder. Günler GECE’nin gözleri önünde , annesinin harab oluşu, gözyaşları ve hıçkırık sesleri ile geçmektedir. GECE olanlara anlam veremezken her gün yeni bir rüyaya uyanmaya başlar. Her rüya beş yaşındaki GECE’yi anlamsızlığa sürüklemektedir derken
babasının günden güne uzayan sakalında bir nefreti büyüten GECE, rüyasında babasını sakal tıraşı ederse annesi ile barışacaklarını ve eskisinden daha mutlu olacaklarını görür. Hiçbir şeyden haberi olmayan beş yaşındaki bu kız çocuğunun tek isteği mutlu olmak ve annesinin daha fazla üzülmemesidir. Gün ağarmadan hemen önce bu rüya ile uyanan GECE, babası sakal tıraşı olurken onu izleyerek edindiği tecrübeden yola çıkar ve sızmış olan babasının yanına gider. Babasını sakal tıraşı etmek için uğraşır. Zor olacaktır beş yaşında olmasına rağmen titreyen elleri bunu belli
etmektedir. BABA ve KAN ; Beş yaşında mutlu olmak için yaptığı bir hatanın gelecekte kendisine neler getireceğinden habersiz bir kız.
BABA ve KAN; Yaptığı hata üzerinden yirmi iki yıl geçmiştir, her şey aynı seyrinde ilerlerken doğum gününde hayali karakterler ile tanışan GECE aşka, ölümlere ve sancılı bir yaşama bulaşmıştır. Beş yaşındaki o güçlü kız geçmişin izlerini beraberinde geleceğe sürüklemiştir.
BABA ve KAN; Hala seviyorum seni baba, sakal tıraşı edecek kadar. Katil olacak kadar seviyorum.
BABA ve KAN; Yeterince sancılı bir yaşama bulaşmış olan GECE, kimsede bir iz bırakmak istemezken karşısına çıkan yüzü façalı adama karşı koyabilecek mi? Yoksa yaşadıklarına rağmen kendine bir şans daha verecek mi?
Baba ve Kan bu bir kavga, geçmişin izlerini ellerinde taşıyan GECE’nin hikayesi.”

Yazarın biyografisi

Adı:
Uğur Can Dural
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.