Uğur Gülseçgin

Uğur Gülseçgin

Çevirmen
8.0/10
24 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Adı:
Uğur Gülseçgin
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
72 syf.
·Beğendi
"Sen, beni asla, asla tanımayan, bir su birikintisinin yanından geçercesine yanımdan geçip giden, bir taşa basarcasına üstüme basan, hep, ama hep yoluna devam eden ve beni sonsuz bir bekleyiş içerisinde bırakan sen, kimsin ki benim için?"
Aslında bu cümle bize kitabı özetliyor..
Bir çocuğun karşılıksız aşkının yaşıyla birlikte gitgide büyümesini azaltmayıp daha çok artmasını, her umutlandığın da tekrar tekrar umutlarının yerle bir olmasını anlatan bir eserdi.
Sana, beni asla tanımamış olan sana!
72 syf.
·1 günde·9/10
Bir solukta okudum kitabı. Bu kadar kısacık bir kitapta bu kadar büyük bir aşk nasıl anlatılmış? Kelimelerin güçü müthiş. Nasıl aşk bu? Çıkarsız, beklentisiz, saf ve masum... Az sayfa ile etkilendiğim nadide bir kitap oldu benim için...
72 syf.
·Beğendi·6/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı olması sebebiyle nötr bi şekilde başlayan seyahatim heyecanla ilerledikten sonra hüzünle sonlandı.
Acaba mı diye düşünenler varsa okuyabilirsiniz, zaman kaybı yaşamış olmayacağınızı düşünüyorum. Çünkü karmaşık bir duygu akımı yaşamış olsam da bana bi şeyler kattığını diiüşündüğüm bir eser oldu.
72 syf.
·Beğendi·3/10
Stefan Zweig'in okuduğum ikinci kitabıydı ilginç bir kalem.
Roman tamamen bir kadının sevdiği adama yazdığı mektuptan oluşuyor. Biraz arabesk ama insana o kadının ızdırabını hissettiriyor.Bana hiç bir şey katmadı diyemem. Psikolojimi biraz etkiledindiğini söyleyebilirim .
En azından bizim toplumda "kötü kadın" diye kolayca yargıladığımız kadınların kolayca yargılamamız gerektiğini bir kez daha anladım....