Uğur Gündüz

Uğur Gündüz

Yazar
5.4/10
8 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
40
Gösterim
Medya, kitle kültüründe gereksinimlerimizi ve arzularımızı tatmin etmektense onları sömürür, vasatlığı överek sıradanlığı yücelttir.
Oysa ilk bakışta alabildiğine saçma gibi gözükseler de, çağdaş ikonlar gerçekten ömürsüz, hem de ölümsüzdürler
Alkol ve uyuşturucu kullanımı, çocuk istismarı, şiddet suçlarının çocuklar ve ergenler arasında artış göstermesi modern dünyanın çarpıcı sorunlarından birkaçı olarak karşımızdadır. Kapitalizmin rekabetçi dünyası; çocukların çocuk olmaktan alıkoymaya, onları erken yaşlarda yetişkin olmaya ve başarıya, kariyere yönelmeye zorlaması bu sorunların başlıca nedenidir. Oyunlar ve oyun kültürünün tarihsel niteliğinde de görüldüğü üzere; çocukların sadece çocuk olmaya ve yetişkinlerin dünyasında baskı ve şiddetten uzak oyunlarını oynamaya ihtiyaç duydukları gerçeği akıllarda kalmalıdır.
Albert Camus: "Geleceğe, olgunlaşmaya ve ilerlemeye yönelik bir umut olmadan anlamlı bir yaşamdan söz edilemez."
Uğur Gündüz
Sayfa 21 - Kanon Kitap
Televizyon ve beraberinde getirdiği diziler , popüler kültürün evlerimize rahatlıkla girebilen ürünlerinden . Reel hayatın acılarını unutturan ürünlerin başında gelen televizyon dizileri , gündelik hayatın acılarından kaçmak isteyen modern bireyin akşam 20 : 00 - 23 : 00 saatleri arasında , televizyonun prime time kuşağında sığındığı güvenli bir liman gibidir adeta . Leonard Cohen ' in bir şarkısında dediği gibi : " Ne sağcıyım ne solcu / Sadece evdeyim bu gece / O umutsuz küçük ekranda kaybolmak üzere " . . .
Uğur Gündüz
Sayfa 14 - Kanon Kitap
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.