Ulaş Salih Özdemir

Ulaş Salih Özdemir

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
170
Gösterim
Adı:
Ulaş Salih Özdemir
Unvan:
Türk Tarihçi, Yazar
Ulaş Salih Özdemir TV proğramları, köşe yazıları ve eğitimciliği ile bilinir.
19. Tümen kumandanı Mustafa Kemal Bey 17. Piyade Alayı’nı Conkbayırı’na vaktinde yetiştirerek Kocaçimen Tepesi’nin düşmanın eline geçmesini önledi. Burada 57. Alay tamamen şehit düştü.
“Bu milletin evlatları, tarih boyunca hiç kimseden aman dilememiştir. Kendisinden aman dileyene de asla silah çekmemiş, şefkatle muamele etmiştir. Bunun canlı şahidi onlar, tarih ve yaşananlardır.”
“Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren
şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki,
Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”
Boğaza dönük deniz harekâtı 1914 yılının Kasım ayında fiilen başladı. Kısa sürede boğazda ciddi tahripkâr faaliyet yapan İtilaf Devletleri donanması, asıl deniz harekâtına 19 Şubat 1915 tarihinde başladı. Her geçen gün şiddetini arttıran bu harekât 18 Mart 1915’te nihai hedefine ulaşmak için tüm gücüyle taarruza geçti. Bekledikleri neticeyi elde edemeyen İtilaf devletleri bu sefer Rumeli üzerinden kara harekâtına 25 Nisan 1915’te başladı. Bu harekât da istenilen neticeyi vermedi. Son İtilaf Devletleri neferi 9 Ocak 1916’da Türk topraklarını terk etmek zorunda
kaldı.
256 syf.
·2 günde
Bu konuda yazılmış binlerce kitap var.Bu kitabin da aslında bir farkı yok.Bu kitap gerçek bir tarihçinin kaleminden çıktığı için okunmaya değer olduğunu düşünerek sizlere de öneriyorum.
208 syf.
·Beğendi·8/10
Keyifle okuyacağınız, sizi sıkmayacak, çayın yanında kurabiye tadında... Okurken hem bilgileneceğiniz, hem şaşıracağınuz, tiyatro izler gibi, su gibi akıcı bir kitap..

Yazarın biyografisi

Adı:
Ulaş Salih Özdemir
Unvan:
Türk Tarihçi, Yazar
Ulaş Salih Özdemir TV proğramları, köşe yazıları ve eğitimciliği ile bilinir.

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.