Ülfet Görgülü

Ülfet Görgülü

Yazar
9.0/10
31 Kişi
·
75
Okunma
·
9
Beğeni
·
343
Gösterim
Kabe'de tavafa girmek, rahmet denizine dalmak demektir.Deryada bir damla oluyorsunuz.Bir okyanusa, bir insanlık okyanusuna karışıyorsunuz.kesrette vahdet tecelli ediyor.
Modernitenin ve tüketim kültürünün etkisiyle iyi okullarda eğitim, yüksek kazançlı iş, konforlu ev, lüks araba vb. dayatmalarin hedef yapılması varoluşu zehirliyor.
Nasıl olup da, selam vermenin sünnet, almanın farz bilindiği aydınlık iklimlerden, şairin;"selam verdim rüşvet değildir diye almadılar" serzenişine sebep olan devirlere gelindiğinin muhasebesini yapmalıyız.
Hz. Ali (r.a.), kürsüde vaaz ederken kendisine bir soru yönelten ve sorusuna cevap alamayınca: "Bilmiyorsan o kürsüye neden çıktın?" diyerek tepki gösteren bir şahsa: "Beni bildiklerim buraya çıkardı. Bilmediklerim ayağımın altına konulsa başım göğe değerdi." diyerek tevazuunun en güzel örneklerinden birini göstermiştir.
411 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Yazarın ifadesiyle ,modern zamanların haz odaklı yaşantılarının hızına ayak uydurmaya çalışırken ,tökezleyen insanın sığınacak bir liman ararken ,Kuranı Kerim 'e ve usvetü'l hasene ' olan Rasulullah'a sığındığını görüyoruz. Ķitaptaki makalelerin büyük bir kısmı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın süreli yayınların da yer alan makalelerden oluşuyor. Akıcı ,anlaşılır sade bir üslupla yazılan kitabı okurken, bazen bir şiirle bazen bir hikaye ile içimizde bir coşku hissediyoruz. Resulullah'ın(SAS) dilinden hiç duymadığımız merhamet hikayeleri, bizi duygulandırıyor. Kıtapta çok farklı konuların değinildiği makaleler ,duygusal bir biçimde anlatılmış. Hayatın tekrarının olmadığına inananlara, okumalarını tavsiye ediyorum.
411 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap yarışma dolayısıyla okuduğum serinin üçüncü ve en beğendiğim kitabı
Diyanetin süreli yayınladığı makalelerin birleştirilmesiyle oluşmuş bir eser
Yeri gelir ecdadımızın inceliklerine ,hz Hacer'in teslimiyetine ,Hz.Meryem'in adanmışlığına şahit olursunuz.
Bana birşeyler kattığını samimiyetle söyleyebilirim
Allah ogrendiklerimizle amel edebilmeyi nasip eylesin
Ve 2019 un ilk duası olsun Rabbim kalan ömrümüzü geçen omrumuzden hayırlı kılsın ...
%16 (65/411)
·Beğendi·Puan vermedi
Aşk!Bir hece ve üç harf.Kalemini gönül hokkasındaki aşk mürekkebine daldıranlar ne divanlar yazdılar ne kasideler güfteler nakşettiler kağıda.”Nun.And olsun kaleme ve satır satır yazdıklarına “Kalem ateş,kelam ateş oldu,nice sinelerde küllenmiş ateşleri tutuşturdu.Ve besteledi aşıklar ateşin sözleri ateşten notalarla.Sazın teline değil,gönül teline dokundurarak can buldu ve can oldu besteler..

Yazarın biyografisi

Adı:
Ülfet Görgülü
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 75 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 40 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.