Utku Gençal

Utku Gençal

Yazar
8.0/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
2
Beğeni
·
87
Gösterim
Adı:
Utku Gençal
Unvan:
Yazar
Fayton çeken bir at gibi bir avuç arpa uğruna sırtımda kırbaç şaklatılmasına izin veriyordum. Dahası, kırbacın sesi adımlarımı daha da hızlandırıyor, ben hızlandıkça nefesim kesiliyor, nefesim kesildikçe daha çok kırbaçlanıyordum. Bu döngü böyle yıllarca devam edip gidecekti, ta ki son nefesimi verip yolun kenarına bir çöp torbası gibi atılana dek…
Bir çeşit ölme ve yok olma içgüdüsüyle bilinçsizce yaptığımı düşündüğüm bu sakarlıklar ne yazık ki bana hiç zarar vermiyordu.
Göz kapaklarım uzun bir hasretliğin ardından kavuşmuş âşıklar gibi birbirlerine sımsıkı kenetlenmişlerdi. Ben Yeşilçam’ın kötü adamlarını kıskandıran zalimliğimle o masum âşıkları ayırmaya çalışırken onlar asla vazgeçmiyor, bir yolunu bulup tekrar bir araya geliyorlardı.
Ukde denilen acımasız canavar tam bir gece avcısıydı; tüm ışıklar söndüğünde usulca yaklaşıp amansızca saldırıyordu.
Hayat sınırsız olasılıklar silsilesiydi;insan hayattayken hiçbir şey beklemese de ölümü bekleyebiliyordu,hayatına son verebiliyordu.Gelgelelim ölüm hiçbir şeye izin vermiyordu. Anlam ve amaçtan yoksun böylesi bir karanlığa hapsedilmiş olmak,çaresizce hiçbir şey ummaksızın beklemek ruhumu derinden yaralıyordu.
Sanırım hayatın yapbozdan tek farkı son parçayı koyana kadar karşına nasıl bir resim çıkacağını bilememendir.
Geçen onca zamana ve harcadığım onca emeğe rağmen ne kariyerimde ne de özel hayatımda benden bekleneni verememiştim.Benden beklenen bir tarafa,kendimden beklediğimi bile alamamıştım.
248 syf.
·5 günde·Beğendi·6/10 puan
Öncelikle yazarımızın ilk kitabı olduğunu belirtip kendisini tebrik ederim. Kitabın kapak tasarımı muazzam ve romana gömüldükçe ne kadar sıkı bir bağlamda kullanıldığı anlaşılıyor. Kitabın giriş kısmında Ömer Hayyam’dan yapılan alıntı merak uyandırıyor.İlk sayfaya başlamanızla akıcı bir üslup ve merak uyandıran olaylar zinciri sizi sarıp sarmalıyor. Ana karakterimiz olan Cem’in dünyasına adım atmanızla kendinizi fantastik bir dünyada buluyorsunuz. Toplum psikolojisine dair çözümlemeler ve sorgulamaları başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Buram buram felsefe de kokmuyor değil.
Kitapta yapılan farklı yazarlara ait alıntılar mevcut ve bilgilendirmeler film,müzik,tablo gibi. Kitabı bırakıp bunları araştırmama vesile oldu  olmasa da olurmuş bence. Kitabın en heyecanlı yerinde farklı şeyler araştırırken bulabilirsiniz kendinizi.
Kitabı bitirirken yüzünüzde tebessüm olacağı kesin ve aklınızda bir soru. Elif’e ne oldu acaba ?
Geri Dönüş Yok mu ? Neden olmasın…
Emeğine,kalemine sağlık yazarımızın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Utku Gençal
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.