Üzeyir Türk

Üzeyir Türk

DerleyenEditör
8.6/10
40 Kişi
·
112
Okunma
·
0
Beğeni
·
63
Gösterim
Adı:
Üzeyir Türk
Unvan:
Türk Yazar
Bu dünya bir dağa benzer. Yaptıklarımız dağa seslenmek gibidir. Sesimiz, güzel ya da çirkin fark etmez, dağa çarpıp geri döner ve gelir bizi bulur.
176 syf.
yazarın ilk kitabı olması alırken tereddüt yaşamama rağmen beğenerek okuduğum
ve iyi ki almışım dediğim kitaplar arasında. Zevkle okuyup su gibi akıp giden bir kitap.
176 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Bir süredir okuduğum kitaplar nedense bana uzak olduklarını ya da samimiyetsiz olduklarını hissettiriyordu oysa adı gibi bir tevafuk eseri elime geçen bu kitap bana kendinin o kadar yakın olduğunu hissettirdi ki samimiyetine bayıldım. Öyle ki erken bitti ve devam kitabı olmalı diyorum. Zira içinde sorularım kaldı.

Adına bakınca “tesadüf ile tevafuk” kelimeleri hakkında bir kitap bekliyor insan. Oysa iki inançlı kızın bir kitabın vesilesiyle tanışmaları anlatılıyor ve kitapta tevafuk kelimesi sadece bu olayı anlatırken kullanılmış ve çok da yerinde olmuş.

Kitapta bahsi geçen aile yaşantıları günlük hayatta o kadar sık karşımıza çıkıyor ki, kurgu mu gerçekten alınma mı bilemedim. Mesela ana karakter Zehra’nın anlattığı Sema ve ailesi... Sanki bizim ev anlatılmış... belki de bu kasar tanıdık kurgulanmasıdır bana samimi gelen yanı. Bilemiyorum. Anlatım da akıcı olunca “siyaset,din,tarih” konularına girilmiş de olsa sıkılmadan okuyabildim.

Gelişmeler birbiri ardına hem de mantıklı bir şekilde ilerlerken kitaba finalin çok erken yaptırıldığını düşündüm. Betül’ün sağlığı ne olacak? Emre ve Sema’yı hayatlarında neler bekliyor? Yusuf ve Zehra arasında bir şeyler olacak mı? Bilgilenme ve bilgilendirme halkası büyümeye devam ederken her birini neler bekliyor? vs vs.

Dinlenmek için okunabilecek, keyifli bir kitaptı.
176 syf.
·Puan vermedi
Şuurlanmak isteyen herkese tavsiye edebileceğim ve hayatımı derinden etkileyen kitaplardan oldu. Devamı niteliğinde olan Defter Gibi Kitap ile birlikte okumanızı tavsiye ederim.
176 syf.
Tevafuk ve defter gibi kitap art arda okunacak iki kitap harikaydı herkesin mutlaka okuması gereken cinsten kitaplar acizane tavsiyemdir.İyi ki okumuşum dediğim kitaplar arasında.
176 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Ummadığın Anda Bir kıvılcım peydah olur. Beslersen yüreğinde ateş olur, bekle ey garip! dilersen aşk seni her yerde bulur. Rüyaları zindan olanın tabirine bir Yusuf yetişir
176 syf.
Başlarda bu ne anlatıyor dediğim, ortada heyecanla sonunu beklediğim ama son kısımda hiç böyle biter mi bu kitap dediğim bir kitaptı.. Tavsiye ediyor muyum evet ama okurken yanınıza birilerini de alın :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Üzeyir Türk
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 112 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.