Vladimir Maksimov

Vladimir Maksimov

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
12
Okunma
·
2
Beğeni
·
59
Gösterim
Adı:
Vladimir Maksimov
Unvan:
Rus Roman Yazarı
Doğum:
Moskova, 27 Kasım 1930
Ölüm:
Paris, 26 Mart 1995
Oysa sen yalnızsın. Yapayalnızsın hem de. İnsan herkesin hoşuna gitmez. Ne kadar güçlü olsan da bu kuralı değiştiremezsin sen.
Vladimir Maksimov
Sayfa 53 - Kervan Yayınları
Günümüzde her yer sağa sola durmadan koşan kişilerle dolu. Yazan, resim yapan, heykel yapan, bildirgeler hazırlayan insanlar. Daha doğrusu çılgınlar, sapıklar, ne istediklerini bilmeyenler. Hepsi de her zaman mutsuz. Memnunluk duymuyorlar hiçbir şeyden. Her şeyi inkar ediyorlar. Beyannameler imzalıyorlar. Ama bütün bunlar neye yarıyor sanki? En sonunda tutuklanacaklar. Hepsi bu kadar işte. Kodese tıkılmak hiçbir şey değil. Hatta çok kolay bir şey bu.
Vladimir Maksimov
Sayfa 53 - Kervan Yayınları
Gökyüzünde yağmur, yeryüzünde biz.
Bulutlar mı sırılsıklam saçlarımız mı?
Saçlarımızdan damlayan sular mı ıslatıyor yerdeki karıncaları, bulutlar mı?
Yoksa biz de karıncaların bulutları mıyız?
Adına yemin ederim Marya. Ben binbaşı, birinci sınıf pilot, damarlarında Gürcü kanı dolaşan George Jgenti, kesinlikle söz veriyorum sana, hangi şartlar altında olursa olsun hiçbir gün elimi ölüm kusan düğmeye basmayacağım. Aradan yüzyıllar da geçse, hatta dünyanın sonu bile gelse, tabiatın ve insanın yarattığı her şeyi, geçmişini ve geleceğini her zaman korunması gereken kutsal bir emanet gibi kalbimde taşıyacağım. Adına bir defa daha yemin ederim Marya. Bundan sonra tutuklansam, işkence altında inlesem bile bu kararımdan vazgeçmeyeceğim. Bu tutumu korkunç katillerin yetiştiği babamın topraklarında bütün dünya insanlarının hayran kalacağı avcılar ve ozanlar yetiştirinceye kadar sürdüreceğim.
Vladimir Maksimov
Sayfa 291 - Kervan Yayınları
Çok seviyorum ve çok hoşuma gidiyor bu kitap öyle güzel bi kitap ki bu aşk sevgi nedir anlatıyor ve de arada ki sözler muhteşem sanki okuyucunun ruhunu ferahlatiyor

Yazarın biyografisi

Adı:
Vladimir Maksimov
Unvan:
Rus Roman Yazarı
Doğum:
Moskova, 27 Kasım 1930
Ölüm:
Paris, 26 Mart 1995

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.