Wendy T. Behary

Wendy T. Behary

Yazar
7.0/10
13 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
159
Gösterim
-Gerçek özür suçtan kurtulmak değildir.
-Geçmişi kabul et ama ona yenik düşme.
-Anlamak onaylamak anlamına gelmez.
-nasıl anlattığın çok önemli.
- sahne kostümüne değil, arkadaşlara ihtiyacım var.
- bilinçli olmak her şeyin farkında olmak ve hiçbir şeyden emin olmamaktır.
- pratik mükemmelleştirir.
Narsizm kulağa felaket gibi geliyor, değil mi? Ama narsizm her zaman kötü müdür? Aslında değil. Sağlıklı narsizm, içinde kararlılık ve özsaygının tohumlarını barındırır. "Sağlıklı narsizm" kulağa biraz çelişkili gelse de, narsizm gerçekte insanlarda geniş bir spektrum gösterir. İnsan doğasının kendisi içinde şekillenişinin kendisi bir narsistik dışa vurum eğilimidir. Ve bu o kadar da kötü bir şey değildir.
"Gecmis, tum ic burkan acisina ragmen, yasanmamis sayilamaz, ancak cesaretle yüzlesilirse, yeniden yasanmasi da gerekmez."
"Herkes zaman zaman eşsiz ve özel olduğu hissini tadabilir. Aslında âşık olmamızın ya da birinden etkilenmemizin nedenlerinden biri de bu kişinin bize bu şekilde hissettirebiliyor olmasıdır."
Wendy T. Behary
Sayfa 85 - Psikonet yayınları
"Insan sevmek ve baglanmak uzere yaratilmistir ve beyin, kisinin semalari nasil bir engel cikarirsa cikarsin bu hedeflere ulasmak icin cabalayacaktir."
"Deneyimleriniz, zihninizin kapı görevlisi gibidir, size odadan odaya sessizce rehberlik eder."
Wendy T. Behary
Sayfa 81 - Psikonet yayınları
Bu hissi bilirsiniz: Belki arabada giderken radyoda çalan şarkı sizi birden başka bir yere ve zamana, belki de ilk aşkınıza ya da ilk kaybınıza götürür. Bedeniniz uyarılmışlık ve bazı hislerle dolar. Her zaman niye kendinizi birdenbire bu şekilde hissettiğinizi bilmezsiniz. Arşivden anıyı çekip çıkarmanız biraz zaman alabilir. Ancak beyniniz, neyin daha önce deneyimlediğiniz bir şey gibi duyulabileceği, tat vereceği, kokabileceği, görünebileceği ya da hissettirebileceği ile ilgili bağlantı kurma konusunda zihninizin çok ötesindedir.
Wendy T. Behary
Sayfa 71 - "Güvenin Temelleri: Biyoloji ve Öğrenme" başlığı altında
"Zihin algisi, narsistlerin yasamlarinda siklikla yeteri kadar gelistirememis olduklari algisal bir yetenektir. Bu, su anlama gelmektedir: bu kisiyle iliskide bir dengesizik hissedilecektir: konusulan veya yasanan her sey o kisiyle ilgilidir, sizinle ya da 'ikiniz' ile ilgili degil."
176 syf.
·3 günde·5/10
Çevrenizde iş, ev, okul, aile vs... narsist birileri varsa veya öyle olduğunu düşündüğünüz birileri varsa okumanızı tavsiye ederim. Yol gösterici olma açısından güzel. Ama yine her şey sizde bitiyor bunuda unutmamak lazım
176 syf.
·3/10
Narsisiltlige yuzeysel bir giris yapmis. Guzel ve akici bir kitap.
Narsistle ateskes ilan etmek demek; arkana bakmadan ondan kacmak demek. Yoksa "sen" diye bir sey kalmiyor!
176 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Narsistle ilişkinizde kendinizi korumanız ve bunu nasıl yapacağınız konusunda nasihatlerde bulunuyor. İlişkiyi bitirerek kestirip atmıyor, narsiste rağmen ilişkiyi yürütmenin yollarını gösteriyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Wendy T. Behary
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.