Wieslaw Mysliwski

Wieslaw Mysliwski

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
258
Gösterim
Adı:
Wieslaw Mysliwski
Unvan:
Yazar
Doğum:
1932
İnsan istemezse bile,tek bir sözcük yeter.Söz sözü açar.Sözcükler her şeyi yüzeye çıkarır.En derindeki,en ağrılı şeyleri.Kanını boşaltır,insan daha hafif hisseder kendini.Çünkü sözcük bir lütuftur.İnsana sözden daha önemli verilmiş ne vardır ki?
Derler ya, insanın doğduğu toprak beşiği olur diye. Ölüm de seni geri veriyor işte. Kavranmamış, doğmamış olana dek sallar da sallar.
Mezar dediğine de bir tür ev diyorlar,ama öbür dünyanın evi,o başka.Ebediyet için olsun olmasın,insan,benim diyeceği bir köşeye sahip olmalı.
Hastanedeysen ,istemediğin kadar düşünce gelir insanın aklına.Hani sağlıklıyken aklına gelmeyen ne varsa.Çünkü insan sağlıklıyken yalnızca bu dünyayı düşünür.Öteki dünyayı düşünmeye kalksa,camdan kayan dalga gibi akar düşünceler.Ne de olsa oraya, tüm ruhun,bedenin,düşüncelerinle gitmek lazım.Temelli.
Bir şey yapmıyorsan, düşünmeyeceksin.Düşündüler düşündüler,ne buldular?Dünyada iş yapandan daha çok düşünen olduğu için dünya bu durumda ya.
Benim için hazır ol,yalnızca ayakları birbirine çakıp kolları iki yana yapıştırmak değildi.İnsan düşüncelerinde de hazır ol vaziyette olmalıydı,her şeyiyle hazır ol durumunda kalmalıydı.Hazır ol durumundaki insan,her şeyi yapmaya muktedirdir,istemese bile,gücünün ötesinde olsa bile..
İnsanın çocuk mu büyük mü olduğunu ayırt edebilmesi için bir ağıtla içindekileri atması gerekir.Başka türlü insan ,ömrünün sonuna kadar,büyük gibi görünse de hep çocuk kalırmış gibi gelir.Ve bazılarına da öyle gelir zaten.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Wieslaw Mysliwski
Unvan:
Yazar
Doğum:
1932

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.