William Flanagan

William Flanagan

YazarÇevirmen
8.9/10
7 Kişi
·
64
Okunma
·
0
Beğeni
·
29
Gösterim
Adı:
William Flanagan
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
229 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Son derece özgün bir manga. Japonların Edo ve Meiji zamanları arasındaki hayalî bir aralıkta geçtiği söyleniyor. Ki ben bayıldım çünkü konu cidden güzel okuduğum mangalara genel olarak benzemiyorum daha kadim ve mistik. Japon kültürünü bilenler beni daha iyi anlayacaklardır :))

Mushi adı verilen hayali ama bir o kadar insanin başına iş açan yaratıklar var. Ve bu yaratıkların geçtiği yerlerdeki insanları tedavi edip ayni zamanda yardımcı olan Ginko adında havalı bir rehberimiz var daha ne olsun. Yer yer değişen mekanlarda, çetin bir kış mevsiminin yaşandığı bir yer de veriliyor. Sadece doğanın sesi olan, insanların çıtını çıkarmaya korktuğu bir yer.. burada spoi yiyebileceginizden susuyorum. Hah işte oradaki rüzgar sesini düşünün eminim ıçimizde doğa ile iç ice olup o seslere tanık olan var-dır. Normal ruzgar demiyorum bakın dağ başındaki ıssızlığı yada bozkır vs. Gecenin bu vakti kitabı okurken dışardan ona benzer rüzgarın uğuldama sesleri geldiği için resmen hikayeyi yaşadım ürktüm. Ve hikayeyi yaşadığım için daha bir sevdim.

Okurken Hayao Miyazaki böyle bir mangayı film yapsa ne müthiş olur demekten kendimi alamadım.
462 syf.
·Puan vermedi
Kent Sosyolojisi için muhtesem bir kaynak. Kent kuramları tarihsel gelişim dönüşüm ve değişim. Kir kent ikili ve kuramsal arka planına ışık tutacak bir eser orta düzey okumalar icin.

Yazarın biyografisi

Adı:
William Flanagan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 64 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.