1000Kitap Logosu
Wolfgang Gust

Wolfgang Gust

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
0.0
0 Kişi
0
Okunma
0
Beğeni
39
Gösterim
Unvan
Alman Gazeteci, Tarihçi, Yazar
Doğum
Hannover, Almanya, 9 Nisan 1935
Kaan
bir alıntı ekledi.
Askerlikten korku bu ülkede o kadar geneldir ki, Hıristiyanlar gibi Müslümanlar da herhangi bir şekilde bu mükellefiyetten kurtulmanın yollarını ararlar. Biri “bedel” öder, diğeri askerden kaçar. Tek kelimeyle, ister Hıristi­yan olsun ister Müslüman, halk arasında askerlik yapmak için en küçük bir heyecan yoktur. Son zamanlarda Hıristiyanlar’da antipati daha da büyüdü, çünkü istisna­sız hepsi inşaat işçisi olarak kullanılıyorlar ve alışıldığı üzere onlara silah tes­lim edilmiyor.
6
Kaan
bir alıntı ekledi.
Patrik, genelde her zeki Ermeni’nin Türk egemenliğinde kalmak istediği­ni ve ilgili bölgelerin yabancı bir devletin egemenliği altına girmesi düşünce­sini reddettiğini, ancak Doğu Anadolu’daki Ermenilere ilişkin planlanan re­formlar doğrultusunda yasa önünde eşitlik, can ve mal güvenliğinin sağlan­ması konularının mutlaka gerekli olduğunu kaydetti.
4
Kaan
bir alıntı ekledi.
Buna bağlı olarak “Faillerin” “millî, etnik, ırkî veya dinî bir grubun, kıs­men veya tümüyle, yok etmek kastiyle” belli fiillerin işlenmesi, meselâ “Gru­bun mensuplarının öldürülmesi” ya da “Grup mensuplarına ciddî bedensel ve­ya psikolojik zarar verilmesi” soykırım olarak tanımlandı.
4