Yağmur Güneş

Yağmur Güneş

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
67
Gösterim
“Belki de.” Dedi Jasper. “Belki de Tanrı çok büyüktü. Bizler ise onun göremeyeceği kadar küçüktük.”
“Dünya” diyerek üsteledi Amelia. “Herkes onun adını cehennem olarak biliyor fakat onun gerçek adı dünya. Yani cehennem denilen yer aslında dünyadan başkası değil. Kısacası şuan dünyada olduğuma göre pek bir şey kaybedeceğimi sanmam.”
Perde açıldığında dünyanın insanlardan sakladığı tüm o korkunç gerçekler su yüzüne çıkacaktı. İnsanların görmeye alışık olmadığı bir son olacaktı onların ki.

Bu kez insanlar sahnede Jasper Wood ve güzeller güzeli Amelia’nın çaresiz sonunu izleyecekti. Perde aralandığında dünya ikisinin canlı ölümüne şahit olacaktı.
Eşsiz Hollywood tepesinin ışıkları Bay Jasper’in geniş penceresinden salonuna yansıyordu. Elinde olsa tuttuğu silahı bir köşeye bırakır, gider ve şehrin tüm ışıklarını aynı anda söndürürdü. Gecenin karanlığının onu gizlemesini diliyordu sadece fakat bu kahrolası ışıklar... Ah, bu ışıklar bir türlü dileğinin yerine gelmesine müsaade etmiyordu.

Ayrıca şehrin ışıklarını öylece gidip kapatması mümkün değildi, kendisi hariç diğer herkesin hayatına burnunu sokamazdı. O sadece kendi hayatına ve yaşamına müdahale edebilirdi ve edecekti de.
“Karanlığın içinde ilerlemek, önünü bile görmeden ilerlemek. İşte hayatım bundan ibaret, muhtemelen hayatımın nasıl olduğunu soracaktın bana. İşte sana anlatmaktan daha fazlasını yaptım, sana yaşattım.”
“Tanrım! Benim ki de soru mu? Sizin gibi meşhur birinin dünyada tanımadığı biri elbette yoktur.” Dedi. Başının ağırlaştığını hissediyordu Amelia.


“Aslında bir kişi var.” Diyerek mırıldandı Bay Jasper, Amelia’nın şerefine kadeh kaldırırken.
“Kim o şanssız kişi? Sizinle tanışmadığı için oldukça şanssız olmalı.” Diyerek bir kez daha karşılık verdi Genç Amelia.

“Tanrı. Tanrı ile daha önce hiç tanışmamıştım.” Dedi Jasper. Amelia bir kaç dakikalığına bile olsa içmeye ara vermişti.
55 syf.
·Beğendi·10/10
Amelia karakterini hiçbir zaman unutmayacağım sanırım:) Jasper Wood ve Amelia karakterleri beni derinden etkiledi. Ayrıca kitapta Amelia karakterinin fiziksel özelliklerine fazlasıyla ışık tutmayı tercih etmemiş yazar. İlk başta bunu yadırgamıştım fakat kitap bitince bunun nedenini çok iyi anlamış oldum. Amelia’nın kitap boyunca biraz karanlıkta kalmasının sebebi Jasper Wood’un zihninde saklı aslında. Tahmin ediyorum ki kapak fotoğrafında karakterlerin yüzlerinin olmamasının nedeni de aynı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yağmur Güneş
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.