Yahya İncetahtacı

Yahya İncetahtacı

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
1
Beğeni
·
86
Gösterim
En çok okuduğumuz kitapların satır aralarında dolaşmayı özledim ben. Koşuşturmayı kelimeler arasında ve noktalama işaretlerinin hiçbirisine ama özellikle de noktanın kendisine aldırmadan kelam etmeyi.
Ama merhamet karşındaki ile bir bağ kumak demektir.Acımak varoluşsal olmayan ,bayağı,lalettayin,bir duygu iken merhamet asildir...Anlamak ister merhamet ;karşısındakinin,ötekinin, senden farkli olanın bir hikayesi olduğunun bilinciyle.
Hayatı birkaç kelimeyle hülasa edebilmek imkan kabilinde;elden kayıp giden bir ömre tanık olmak ile çıldırtıcı sancılar ve sanrılar arasında o bahase konu alan ömrü değiştirme, dönüştürme ve biçimlendirme gibi devasa fiilere imza atma arzusu içerisinde yanıp tutuşmak,paradosklar içerisinde konumunu bir türli yakalayamamanın ızdırabını taşımak.
112 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Başlarken "Ince kitap hemen okurum, biter" demiştim amma nerdeee... Duvardan tavana çarptı beni resmen Neye uğradığımı şaşırdım Hayır, bundan önce bilgi içerikli kitap okuduğum için bu kitap da öykü kitabı olmasına rağmen inceliginden dolayı hafif sandığımdan dolayı bayağı bir beynim yanarak okudum Amma güzel miydi? Güzeldi... Biraz kitaptan bahsedeyim. Yazarımız Iktisat mezunu fakat Itibar dergisinde yazıları yayımlanmış genç bir yazar. Iktisat mezunu olduğunu özellikle yazdım; çünkü kitap bol felsefe ve edebiyat içerikli... Kalemi hayli kuvvetli imiş. Ismet Özel kafa yapısına sahip, kelamlarını felsefik cumlelerle birlestirmis yazarımız... Bircok modern kelimenin bulunması biraz anlamamı zorlastirsa da bu kaleminin güzelliğini gormememize engel değil. (Oy bu nasıl bir cümle oldu Ya Rabbi) Işte böyle beynim yanmış olabilir biraz Neyse iceriginde birden fazla öykü yer alıyor, hepsi birbirinden güzeldi... Bana göre bu yazar ne yazsa merakla ve keyifle okurum. Çok derin bir kitaptı, tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Yahya İncetahtacı
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.