Giriş Yap

Yakub Haşimi

Yazar
10.0
3 Kişi
17
Okunma
6
Beğeni
612
Gösterim
Peki, kurban niçin emredildi? Gönlünüzdeki şirki kesin. Allah'tan başka tapındıklarınızı, mukaddes saydıklarınızı, yöneldiklerinizi kesin. Yani onlarla ilişkiyi/alakayı kesin. Allah'ı dinleyin, tevhide dönün... Kurbanın asıl amacı bu. İşte bu ibadetin takvaya ulaştıran yönü burası. Allah'tan korkmayı, Allah'ı kâmil olarak tanımayı getiriyor.
Yakub Haşimi
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Cihad değil direniş diyorlar, islam mücahidi değil, islam direnişçisi diyorlar. Batının kavramlarının içine bizim ifadelerimiz, bizim duygularımız sığmaz. Sığdırınca içinde bir şey kalmıyor.
Yakub Haşimi
·
Çocuklarımızı tamamen dünya muhabbeti ile yetiştiriyoruz. Benim oğlum okuyacak doktor olacak, vezir olacak, padişah olacak... Benim oğlum Allah'a (c.c) kul olacak, hakikate yol olacak, Muhammed'e (sas) gül olacak, aşk ocağında kül olacak diyen yok.
Yakub Haşimi
·
Berat kurtuluştur Allah'ın ﷻ azabından, cehennem ateşinden, hasret ateşinden, varlık ateşinden, benlik duygusundan kurtulmanın adıdır berat.
Yakub Haşimi
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Müslümanları şekilcilikle suçluyorlar. Şekil bir kimliktir, bir kültürdür, bir medeniyettir. İnandığım, savunduğum, mensup olduğum medeniyet hangisiyse o medeniyetin bütün aksesuarlarını kullanırım ve bununla da iftihar ederim.
Yakub Haşimi
k.s
Reklam
·
Reklamlar hakkında
24 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.32